7:39 pm - miercuri august 16, 2017

Arseni Iațeniuk – „Ucraina a interzis zborurile de tranzit ale companiilor aeriene ruse Aeroflot și Transaero”

14771 Viewed Al. Ioana 22 responds
zboruri interzise1

Cabinetul de Miniștri al Ucrainei a interzis zborurile companiilor ruse „Aeroflot” și „Transaero” în Ucraina.
Potrivit premierului Arseni Iațeniuk, Cabinetul de Miniștri al Ucrainei a interzis şi zborurile de tranzit ale companiilor aeriene ruse care transportă mărfuri cu destinație militară.
Anterior s-a anunțat că Guvernul ucrainean analizează posibilitatea introducerii unor sancțiuni suplimentare împotriva companiilor ruse. Provident Romania

Don't miss the stories followReCunoaste adevarul! and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
Filed in
interzis ucraina

Jurnaliștii occidentali nu mai sunt bine primiți în Ucraina

East Ukraine sees fresh violence as NATO holds talks with Russia

Ucraina glorifică colaboratorii naziștilor

Related posts
22 Responses to “Arseni Iațeniuk – „Ucraina a interzis zborurile de tranzit ale companiilor aeriene ruse Aeroflot și Transaero””
  1. Calin
    # septembrie 26, 2015 at 6:40 am

    Cam despre asta vorbeam,sesetei,cand spuneam ca trebuie sa primiti un pumn in bot.Vor mai veni si altii din toate directiile.Pacat de poporul rus,pentru ca din cauza voastra,S.S.T,va avea de suferit

    • Nicolita,Banel
      # septembrie 26, 2015 at 9:30 am

      ha ha ha ha da sefu suntem aici cu toti!asteptam un semn si…PE 737 SA MIL LASI MIE NUMAI SA SPUI SI TU CLAR CATI E CA SA NU SCAPE VREUNUL ha ha ha ca mi-am ascutit sisu si VREAU SALE TAU URECHILE LA COMUNISTII KGBISTI TRADATORI DE NEAM SI TARA!PAI IO ZIC CA SE INTOARCE SI ROATA SI CE O FACUT TERORIS…,UPS PARDON,LUPTATORII PT LIBERTATEN LIBIA,IRAK AVGANISTHAN I SIRIA POTEM FACE SI NOI AICI SI LA GERMANICA!HA HA HA SA CURGA SANGELE!!!VREAU RAZBUNARE!!! sefu,io zic sa atacam acumaka noi,grupul de rezistenta eroica anticomunista si cu brigada lu Popica asteptam de mult timp.ASTEPTAM DE MAI BINE DE 20 DE ANI SI STAM ASCUNSI PRIN BOSCHETI SI VECEURI CA SA NU NE RECUNOASTE COMUNISTII SI RUSNACI RAI!DE MAI BINE DE 20 DE ANI SUNTEM DEGHIZATI IN CERSETORI,HOTI,CURVE SI CURVETE MASCULINE,IN MATURATORI DE STRADA,IN MUISTI AMATORI SIN DROGATI PASIONATI!sefu io am facut sala ca sa ma bat cu fortele raului pervers si mizerabil si nu sa stau asa deghizat in pelican…adica sa zoogopoollamaiedeneglu. ha ha ha ha IO MIAM ASCUTIT CUTITU SI VREAU RAZBUNAREEEE!VREAU SAANOT AN SANGE!!!MAMA PLANGE,VECINII CHEAMA POLITIA SI POMPIERII DAR IO AM UN UNIC TEL: SA LE ARAT IO LORCOMUNISTILOR.APROPO SEFU UNDE AU ASTIA REDACTIA?

      • antonescu
        # septembrie 26, 2015 at 2:00 pm

        Daca se intoarce roata iti bag batzu-n cur ca lui Gadafi 737 dupa care o sa-ti dau 2 capace. Asa ca spala-te la cur si aranjeaza-ti dantura jegosule. Roaga-te sa nu se intoarca roata… roaga-te. Nu stiu la cine pentru ca oricum voi sunteti niste javre necredincioase.

        • 737
          # septembrie 27, 2015 at 2:12 pm

          Tu s-o rogi frumos pe ma-ta sa te ierte inainte de venirea pesioarei!Asta daca mai vrei sa-ti dea ceva bani de berici cu prietenii;altfel te-ai lins pe bot mai…fraierika!Si inca ceva momirlane pseudo-crestin si adevaraciune poponauta (popo vine de la poponar,iar terminatia da un cuvint compus cam cum ar fi cosmonaut,ceea ce tu nu esti,fiind doar un aerian poponaut) :fa bine si inchide fereastra,trage perdeaua cind te antrenezi in camera ta pentru lupta anticomunista! :) Chiar vrei sa te vada toti vecinii cum faci figuri de karatist beat in fata oglinzii?Cu ochelarii tai de soare prin care nu vezi mare lucru,cu crucea rosie desenata cu degetu-n frunte,la bustu’ gol,imputit,cu „roata de rezerva” de la berici,cu pantalonii tai soiosi de jandarmerie,cu adidasii de neam prost,desfacuti la sireturi fiindca te chinuie guta…cu toate astea nu poti speria decit vreo 2-3 pensionare de prin vecini!Chiar vrei sa te rida tot cartieru’?!? Si inca ceva,fa-ti un serviciu cretinule si nu mai lasa mai mereu urme-n jurul tau pe retelele de socializare,urme care dovedesc ca e plina jandarmeria si tot felul de servicii de astea ciudate de bombalai cretini ca tine! Hai,fi cuminte si nu mai zbiera la vecini „‘Searrrah!!!” :)

  2. Terente
    # septembrie 26, 2015 at 6:49 am

    @Calin – nu e nici un pacat, atunci cand tolerezi in fruntea ta o astfel de clica de criminali, devii complice.

  3. antonescu
    # septembrie 26, 2015 at 9:27 am

    poporul rus isi asuma liderii. poporul rus este la fel de vinovat ca si putin. Ce ii retine sa iasa in strada si sa-l inlature pe putin… pai ii retine gena asta spurcata de a stapini alte popoare cu care sunt sedati de sute de ani. Toti isi merita liderii inclusiv noi. Doar ca la noi vinovati pentru clasa politica o au in mare masura si rusii care au sustinut prin orice mijloace (mineri, presa, televiziuni, lideri sindicali etc) o conducere fsn-isto psd-isto comunisto pro moscova pentru a nu pierde Romania din sfera lor de influenta. Noi suntem de vina pentru ca nu avem sange in trotineta precum polonezii si lasam specimene precum cozubas, 737 si alti cacati de pe aici sau din clasa politica ori presa sa-si tradeze tara. Nu am nici un fel de stima pentru poporul rus… este un popor barbar de betivi care nu are ce cauta in Europa sec 21.

  4. contra curve
    # septembrie 26, 2015 at 10:17 am

    Nu mai fa pe nestiutorul,stii bine ca presedintii au fost pusi din afara,inclusiv neamtul-evreu.Ce sansa are un om corect care-si iubeste tara sa ajunga presedinte?Toata mass-media e vanduta sacalilor si atunci despre ce vorbim?Prin 90 radeam de americanul de rand umflat cu chimicale,fara cultura minima,usor de cumparat si manipulat.Iata ca azi si noi am ajuns la fel

    • antonescu
      # septembrie 26, 2015 at 1:19 pm

      asta cu americanul umflat de chimicale e poveste. Am avut ocazia sa merg in SUA si nu este adevarat ca majoritatea sunt obezi si alea alea. Sunt oameni absolut normali … bineinteles ca am vazut si persoane supraponderale dar fff putini. Romanii nu radeau de americani in 90′ … eram toti ffff slabi pentru ca nu am avut ce manca … toata mancarea ajungea la spurcatii aia de rusi pentru ca dementul de ceausescu sa-si indeplineasca toate megalomaniile paranoice. Daaa … aici cu presedintii pusi de afara poate ca ai dreptate… imi pare totusi ca vb despre neamtul-evreu cu o tenta xenofoba si asta faceti toti cei angajati pe acest site (de kkt)  Daca totusi a fost o scapare ar trebui sa vb si despre evreul de iliescu care chiar a fost instalat de catre JAVRELE DE rusi in 90′, 92 si 2000. Nu inteleg totusi ce legatura ar avea pentru voi apartenenta la o rasa cand oricum voi o sugeti de la rusii astia spurcati????? Sansa ca un om corect sa ajunga presedinte este redusa din cauza romanilor in principal… pentru ca romanii ca natie nu se pot adapta inca la o societate corecta. Mass media e vanduta sacalilor iar romanii urmaresc aceste televiziuni sau site-uri vandute rusiei sau altor state. Cine ii obliga pe romani sa stea atata timp in fata tv????? Si inca o data muuuuulta mooooooie lui 737 cu aceasta ocazie

  5. vasile dumitru
    # septembrie 26, 2015 at 12:27 pm

    iasenciuk este imbarligat cu scientologia.fiti cu grija.ciocul mic.

  6. Constantin Moldovean
    # septembrie 26, 2015 at 12:39 pm

    Rău a ajuns Ucraina cu marionetele iudeo-americanilor instalate la Kiev. Poate că până la urmă rușii vor curăța Ucraina de gunoaiele aduse de valul occidental.

  7. contra curve
    # septembrie 27, 2015 at 8:15 am

    Daca eram wenofob nu aveam respect pentru rabinul Eli Caufman.Ia mai citeste declaratiile lui despre compatriotii lui care doresc sa fim o turma de roboti usor de programat.In plus astia de impun noua ordine mondiala inclusiv cu NATO nici nu sunt evrei,sunt lichele khazare,impotriva carora iau atitudine si evrei autentici inlusiv rabini.In momentul in care SUA va fi singura putere mondiala am dat de dracu si la propriu si la figurat.Daca tot o ardeti cu patriotismul ati citit pe Radu Theodoru ,un adevarat erou national care este tinut sub pres de actualele curve?Sau mai stii,apare un idiot sa spuna ca si el este platit de rusi

  8. antonescu
    # septembrie 27, 2015 at 8:46 am

    „Radu Theodoru (n. 17 ianuarie 1924) este un scriitor român, printre primii scriitori de după cel de-al Doilea Război Mondial, promovat de regimul comunist și politician de extremă stângă (comunist), apoi de extremă dreaptă (membru fondator al PRM, de unde a fost exclus)” un pic din Wikipedia. Nu tine… nu stiu daca este platit de rusi dar oricum omul este antiamerican anti occident deci nu este o sursa credibila.Veniti frate cu cineva neutru. V-am spus lasati-le dracu de ruble :)

  9. amatorul
    # septembrie 27, 2015 at 12:43 pm

    bine mai, antonescu…dar stii tu cine sustine wikipedia??si alta, de ce, pentru tine, cine nu e occidental nu e credibil? [ „2 picioare necredibil, 4 picioare credibil ” cum iti suna?]; de exemplu, pt tine, chinezii, vietnamezii , argentinienii sau indienii ar fi credibili?

  10. antonescu
    # septembrie 27, 2015 at 12:57 pm

    Bai rusnacilor… incercati sa treceti peste sloganurile staliniste… „cine nu-i cu noi este impotriva noastra”. Incercati sa nu mai manipulati si sa interpretati cum vreti voi sensul cuvintelor. neutru nu inseamna nici pro si nici antioccidental… Inseamna neutru dar pentru voi rusnacilor acest cuvant nu are sens… nu exista o alta opinie. Mi-e sila de voi rusnaci imputiti. Nu ma interseaza cine sustine wikipedia important este ca daca dai search pe goagal o sa afli exact aceleasi informatii despre marele nostru scriitor comunist radu theodoru. radu theodoru este un comuist de extrema stanga apoi membru prm… stop joc. NO COMMENT cu astfel de specimene. Astia nu sunt nici anti nici prooccidentali astia sunt extremisti deviati in nici un caz patrioti si cu atat mai putini eroi nationali. HAI SICTIR rusi spurcati.

  11. # septembrie 27, 2015 at 8:05 pm

    Ma uit la Arseni Iațeniuk si-mi zic : bietul om !  Si mi-l inchipui chircit intr-o puscarie,batran,uitat,sarac neânsemnat . Ca si generalul Stanculescu la noi,sau Nastase,sau cati altii,care dupa ce au fost fideli pana la a-si vinde onoarea,tara,poporul americii,au sfarsit condamnati de institutiile controlate de acestia . Sadam Husein a fost un pro american,a lucrat cu CIA ,cu Departamentul de Stat,Gaddafi ,bin  Laden(asta chiar avea afaceri comune cu familia bush inca din anii 70),toti,dar toti dupa ce au dat tot ce li s-a cerut au fost umiliti,torturati,gâtuiti,distrusi de catre beneficiarii americani. Asa ca am o compasiune anticipata pentru cheliuta asta tembelutz care astazi se bate cu fratii lui slavi pentru distractia americana si maine va sta la puscarie pentru „coruptie” ,bagat acolo de-un DNA si o justitie cu cetateni americani in componenta lor  . Bieti postaci,care fara sa stiti de ce vreti o lume exclusiv sub dominatia americana,va doresc sa ajungeti in america si sa fiti impuscati ca pe caini,pe trecere de pietoni,absolut fara vre-un motiv de catre politia americana,asa drept rasplata pentru cât kk ati mancat pentru ai avea stapani…..)))))))

  12. # septembrie 27, 2015 at 8:11 pm

    antonica,iar bati apa in piua sa iasa unt ? )))))))

  13. antonescu
    # septembrie 28, 2015 at 5:19 am

    cozubas tu ii ai stapani pe rusi… asa ca ciocu mic si joc de glezne.http://adevarul.ro/locale/suceava/marturia-infioratoare-romance-inchisa-20-ani-lagarele-siberiene-doar-iubirea-defamilie-ne-a-salvat-viata-1_5605c7ebf5eaafab2c0136bc/index.htmlluati de aici bai rusofili tampiti. Pupati in cur rusia si acolo o sa ajungeti. Ce dracu o ardeti ma aiurea!!!! Te impusca pe trecerea de pietoni !!!!!… ba cozubas tu citesti ce scrii???? Esti normal sau iar te-au sedat rusii in week-end. Las-o bai dracu ca esti absolut cretin.

  14. # septembrie 28, 2015 at 5:31 pm

    Numai in luna iulie 2015 politia  americana a impuscat 118 cetateni americani antonica….

  15. antonescu
    # septembrie 28, 2015 at 5:37 pm

    :)))))))))))))) PREFER AMERICA SI UNIUNEA EUROPEANA DE 1.000.000 DE ORI DECAT rusia.DECI ALTERNATIVA PE CARE INCERCATI VOI SA NE-O BAGATI PE GAT ESTE DE 1.000.000.000 DE ORI MAI DE KKT.

  16. amatorul
    # octombrie 11, 2015 at 10:01 am

    mai,  antonica,,esti depaaaarteee…..ia vezi tu CUI apartine holdingul Adevarat….unde ne trimiti sa citim ceea ce noi stim de mult , de la parinti si bunici, nu din presa ‘mainstream”….si CUI a apartinut ziarul cu acelasi nume in CAPITALISMUL REGALIST interbelic…si mai vezi tu CINE a creat- prin Razboi Civil si asasinarea  familiei Ţarului-  si stapanit URSS-ul si cine a trimis in lagare in Siberia  TOATE natiile subjugatre, (inclusiv si mai ales RUSI) si a infometat basarabeni si ucrainieni., pana au ajuns sa isi manace copiii….poate gasesti vreo asemanare de ADN…

Trackbacks/Pingbacks
  1. Arseni Iațeniuk – „Ucraina a interzis zborurile de tranzit ale companiilor aeriene ruse Aeroflot și Transaero” | www.giurgiuonline.com - septembrie 25, 2015

    […] Sursa: news.russiatoday.ro Articol sursa: Arseni Iațeniuk – „Ucraina a interzis zborurile de tranzit ale companiilor aeriene ruse Aeroflo… […]