7:39 pm - miercuri august 16, 2017

Focosele nucleare americane mutate de la Incirlik la Deveselu, o diversiune?

15559 Viewed Valentin Vasilescu 220 responds
atomic bomb

Potrivit surselor citate de EurActiv.com , Pentagonul a început transferul a 20 de bombe de aviatie cu focos nuclear de tip B61, de la baza aeriana turca Incirlik, la baza de la Deveselu din România, care gazduieste scutul anti-racheta american. Desi ministerul de Externe român a infirmat aceasta stire, iar ministrul Apararii a catalogat-o drept speculatie, ea nu trebuie trecuta cu vederea, întrucît baza de la Deveselu este una americana, în care ministerul de Externe si cel al Apararii din România nu au nicio autoritate. Asadar, orice intra în aceasta baza, inclusiv focoase nucleare, nu are nevoie de aprobarea sau de înstiintarea autoritatilor române. Bomba nucleara de aviatie B61-11, are o lungime de  3,56 m si o putere de 5 – 80 kT. Poate fi utilizata de avioanele de bombardament americane B-52, B-1 si B-2B, precum si de avioanele de vînatoare-bombardament F-15E, F-16 si F/A-18.

http://newshour-tc.pbs.org/

La ce ar folosi României aceste bombe nucleare ?

Este posibil ca dupa tentative de lovitura de stat din Turcia sa nu mai considere ca bombele lor nucleare, stocate la baza turca Incirlik ar fi în siguranta. Dar asta nu înseamna ca le vor aduce în România. Bomba nucleara de aviatie B61-11 nu poate fi folosita de MiG-21 Lancer si nici de varianta block 15 a avionului F-16, achizitionata ”second hand” de România, din Portugalia. În cazul unei ipotetice agresiuni a Rusiei asupra României, daca bombele B61-11 nu sunt distruse de la început de rusi, împreuna cu instalatia de la Deveselu, ele pot fi utilizate doar de avioanele F-15, F-16 sau F/A-18 americane care ar trebui sa fie dislocate în România. Numai ca avioanele americane ar sosi în România, dupa ce o mare parte a teritoriului românesc a fost ocupat de armata rusa si rusii detin suprematia în spatiul aerian al României. Si avioanele americane daca vor  reusi sa gaseasca un aerodrom sigur pentru operare în România, vor fi obligate sa loveasca cu bombele nucleare B61-11, obiective militare rusesti de pe teritoriul României. Rusii, raspunzînd la rîndul lor cu bombe nucleare de aviatie, lansate asupra bazelor din România de pe care vor opera avioanele americane. Populatia României fiind cea care va suporta efectele bombelor nucleare ale ambelor parti. Ipoteza transferarii bombelor B61-11 la Deveselu pentru a fi folosite de catre avioane militare, este putin probabila.

http://static.businessinsider.com/

Focoasele bombelor B61-11 de la Deveselu, mai utile pentru atacarea Moscovei ?

Pentagonul a initiat în urma cu trei ani un program de modernizare pentru mentinerea în activitate a 400 de bombe B-61, mai vechi de 30 de ani, din cele 1.300 operationale. Programul de modernizare, însemnînd transformarea lor în noile B-61 M12, înzestrate cu sistem de ghidare si probabil posibilitatea de adaptare a focosul nuclear W85, pentru a putea fi utilizat si de rachetele de croaziera . Circa 180 de bombe B -61 din depozitele fortelor aeriene ale SUA, stationate în Europa au fost modernizare si s-au întors înapoi pe continentul european.

Bomba de aviatie cu focos nuclear de tip B61 este prevazuta cu un focos nuclear W85 cilindric (cu lungimea de 1,1 m si diametrul de 33 cm ) cîntarind 400 kg. Initial, acest focos a fost creat pentru racheta balistica americana Pershing II ( cu o raza de actiune de 1,770 km ). Din 1983 pîna în 1988, cînd a intrat în vigoare Tratatul INF, de eliminare a rachetelor cu raza scurta si intermediara de actiune, în Europa, 108 de rachete americane Pershing II, împreuna cu 464 de rachete americane de croaziera cu focos nuclear BGM-109G, cu baza la sol, au stationat în Europa ( Belgia, Olanda, Germania si Italia ).

http://img.chinatimes.com/

Racheta de croaziera cu baza la sol BGM-109G este o versiune a rachetei de croaziera cu baza navala Tomahawk ( raza de actiune 1.400-2.500 km ) care poate fi lansata din instalatiile Mk 41 VLS, dispuse la Deveselu. BGM-109G era prevazuta cu focosul nuclear W84, derivat din W85 al bombei nucleare de aviatie B -61 si care avea acelasi diametru si aproximativ aceeasi lungime cu acesta. Asadar, focosul nuclear W85 al bombei nucleare de aviatie B -61poate fi usor adaptat pentru a fi montat pe racheta de croaziera Tomahawk care poate fi lansata de la Deveselu. Ar însemna ca dupa 28 de ani de la semnarea Tratatului INF, sub acoperirea unui asa zis scut antibalistic, americanii ar reintroduce în Europa rachetele nucleare de croaziera cu baza la sol BGM-109G Tomahawk, capabile sa loveasca Moscova si alte tinte din partea europeana a Rusiei. În aceasta ipoteza lansatarea rachetelor Tomahawk cu focos nuclear nu necesita aprobarea sau înstiintarea conducerii statului român, mai ales cînd se urmareste surprinderea Rusiei. Ceea ce va face ca raspunsul nuclear al Rusiei asupra teritoriului României sa ia populatia româneasca pe nepregatite. Totusi nu cred ca americanii îsi propun sa sacrifice populatia României pentru a-si atinge  propriile scopuri, mai ales ca România este stat NATO si mai are un parteneriat strategic încheiat cu SUA.

https://upload.wikimedia.org

Totusi, spre deosebire de populatia României, pentru propria protectie împotriva aviatiei si rachetelor balistice nucleare ruse, instalatia Mk 41 VLS de la Deveselu nu are nevoie de aviatia si rachetele sol-aer învechite ale României. Întrucît ea mai poate lansa rachete sol-aer RIM-66 Standard ( raza de actiune 167 km), RIM-67 Standard ( raza de actiune 185 km ), RIM-174 Standard ERAM ( raza de actiune 340 km ), RIM-162 ESSM ( raza de actiune 185 km ) si rachete antibalistice  SM-3 bloc 1b.

Provident Romania
Don't miss the stories followReCunoaste adevarul! and let's be smart!
Loading...
0/5 - 0
You need login to vote.
incirlik

Turcia se distanţează de NATO, SUA mizează pe România

foto 1

Rusia, Siria și Turcia s-au înțeles asupra operațiilor comune în Siria

Related posts
220 Responses to “Focosele nucleare americane mutate de la Incirlik la Deveselu, o diversiune?”
  1. .ro
    # august 19, 2016 at 7:30 pm

    Baza de la Deveselu are un comandant roman,comandorul Răzvan Bratulescu.Cum poți bai fumator de contrabandă sa afirmi ca românii nu stiu ce se intampla acolo.Mănânci si tu din vidanjele ce circula prin Moscova?

    • M_D_L
      # august 20, 2016 at 5:20 am

      Ala e pe rol de paravan. Sta mai mult prin carciumi si pe la curve.

    • SaakasBilly
      # august 20, 2016 at 7:08 am

      Pai sigur ca stie „comandorul” razvan  !! Era foarte comod sa afirme si nazistii romani ca nu au stiut ce cauta la stalingrad cu amicul lor hicler !! Daca se vor arunca cu atomice pe rusii si vom ajunge iar sa fim regulati ,nu cred ca mai intreaba racheta atomica rusa pe „comandantul”..escu , ruman al bazei daca”a stiut sau nu ” !! O sa-l spulbere si toata romanica va fi stropita cu cacatul lui !! In faza initiala ,ca apoi vom fi si noi amestecati cu pamant ,dar linistiti ca avem un PARTENERIAT cu ricanii !!

      • BOGDAN UK
        # august 21, 2016 at 2:16 pm

        Bai tzaran prost,  SAAKASPULLY invata sa articulezi doua cuvinte cu logica si dupa aceea da mi mie replica ghertzoiule afumat si rupt in coor. Tot o sugi si o vari la okiul maro pe ascunzish de nu te mai saturi nebuno ce esti. .iti place strulumeacul nespalat de rus.Oricum ce postezi matalutza sunt aberatii. .nu stiu cum naiba de nu iti ia foc tartacutza plina cu rahat.Daca ai fi fost echidistant, cu ceva logica. .da jos palaria. .Dar tu ca multi altii esti distrus total, o dejectie umana. .un fecaloid. Dobitocule ai imbatranit degeaba, iti mananci pensioara la coorvele de 15 lei all inclusive pt ca si scumpa ta sotioara a realizat linga ce retard a locuit 278 de ani. .Mori cat mai repede. Amin

      • M_D_L
        # august 22, 2016 at 7:33 am

        Fufa aia din poza vrea sa-si bage nucleara intre craci. Alt rol nu are acolo. Ele numai la asta se gandesc, sa fie ceva cat mai tare si mai mare.

    • M_D_L
      # august 21, 2016 at 8:50 am

      Vad ca televiziunile au luat apa in gura si nu mai aduc vorba de nuclearele americabilor. Au primit ordin sa nu agite prostimea. Daca o fi sa murim toti de la un razboi nuclear declansat de americani, macar sa dea rusii si in ei, sa nu ramana oras american nepulverizat. Nu este total exclusa o decizie gresita a tembelilor de ka Washington, care sa duca la distrugerea Europei. Uitati-va la cat de neprofesionist au organizat lovitura de stat din Turcia.

      • BOGDAN UK
        # august 21, 2016 at 2:32 pm

        Vad ca tu si cu Saakaspully va certati singuri. .voi comentati voi va injurati. Singurii care doresc distrugerea totala, definitiva a poporului roman sunt rusii impreuna cu fecaloizii de unguri si bulgari. Dar rusii in realitate vor sa conduca toata Europa. .de  la Lisabona la Vladivostok.In realitate ei nu doresc parteneriate normale intre natiuni. .ei vor doar exterminarea celorlalti in proportie de 96%,iar restul de 4%sa fie deportati in Siberia pe post de sclavi. Asta doresc rusii, aceasta natie de terminati, fara pic de istorie si civilizatie 

        • M_D_L
          # august 21, 2016 at 4:10 pm

          Noi nu trebuie sa ne bagam intre cele doua supraputeri nucleare, SUA si Rusia, ca sa avem sanse de supravietuire in caz de razboi termonuclear. Si nu e vorba de noi, de cei batrani, ci de urmasii nostri. Nu va ramane nimic viu in Romania, daca incep loviturile nucleare. Smecheria romanasilor (cum se cred ei) nu are cum sa fenteze energia enorma a exploziilor termonucleare. In cazul asta esti smecher daca te fofilezi si nu te bagi in mizeria dintre americani si rusi, in lupta care se da intre ei pentru suprematie mondiala, Si americanii sunt cei care incearca marea cu degetul, ca rusii sunt inca nauciti dupa marea tradare interna, care a dus la dezmembrarea imperiului si la pierderi teritoriale (bogatii, zone strategice, etc) irecuperabile.

    • M_D_L
      # august 21, 2016 at 11:56 am

      De multe ori nu este pentru cine se pregateste, ci pentru cine se nimereste, S-ar putea ca americanii sa ia niste termonucleare rusesti pe spinare inaintea romanilor, chiar daca si-au facut planul sa ne sacrifice pe noi, ca sa stapaneasca ei tot gogoloiul pamantesc.

  2. M_D_L
    # august 20, 2016 at 5:23 am

    Cred ca urmeaza  sa le aduca in zilele urmatoare. Am auzit la tv, la stiri, ca autostrada spre Constanta va fi inchisa doua zile, din cauza unor transporturi „agabaritice”.

  3. M_D_L
    # august 20, 2016 at 5:27 am

    Cred ca erau focoase nucleare aduse in Romania inainte de racirea relatiilor dintre SUA si Turcia, Acum le aduc si pe alea din Turcia, de frica sa nu le confiste turcii.

    • M_D_L
      # august 20, 2016 at 5:31 am

      ….confiscate ….  Am probleme cu vederea, de asta am greseli multe in text.

  4. M_D_L
    # august 20, 2016 at 5:30 am

    „Totusi nu cred ca americanii îsi propun sa sacrifice populatia României pentru a-si atinge  propriile scopuri, mai ales ca România este stat NATO si mai are un parteneriat strategic încheiat cu SUA.”       Deja sunt linistit in privinta asta. Americanii nu ne vor sacrifica, chiar daca ard de nerabdare sa-i pulverizeze pe rusi.

  5. SaakasBilly
    # august 20, 2016 at 7:17 am

    Pe noi nu ne vor „sacrifica” !! O sa sacrifice doar europa centrala si pe cea din sud si vest ,poate si pe cea din nord ,apoi nordul africii care oricum de la marea mediteraniana o sa fie puternic lucrata de radiatzii ,si nordul asiei ,centrul si est-vestul ei ,ca sudul o sa fie oricum murat de radiatzii !! Dar ei vor sta pe mai departe sa-shi faca vacantele linistiti in florida si nu numai !! Atlanticul si pacificul vor fi un fel de supa toxica populata de monstrii deformati sau de schelete de monstrii !! VIITORUL SUNA BINE !! Mi-a placut totdeauna reclama asta : ) : ) : ) : )

    • ...escu
      # august 20, 2016 at 7:46 am

      Si ptr.a nu fi topiti de atomice au rusii o alternativa;sa ne imbratiseze cu duhoarea lor asiatica.Pe cine credeti voi ca pacaliti,bai belitilor nevertebrati,inapoiati social ce nu puteti trai decat in dictatura!

      • SaakasBilly
        # august 20, 2016 at 9:52 am

        Pe un „arhanghel” al fecalelor cum esti tu dom’ vagin nu cred ca cineva arde de nerabdare sa te …..”imbratzisheze” !! Ideea e ca daca nu se aruca cu atomice de aici,nici nu se va arunca cu atomice …aici !! Nu stiu tu ,exponentul cacanar al forumului de unde ai dedus ca ar fi vorba de…”imbratzishat” ??? Lasa imbratzisharile in seama limbricilor si a faunei din canalizari ,perversule…copro !!

  6. SaakasBilly
    # august 20, 2016 at 7:25 am

    Dar stati linistiti ca in final va fi bineeeee !! O sa dea ricanii vina pa’ rusi….ca de obicei !! Noi o sa-i aprobam …post mortem : ) : )

    • M_D_L
      # august 21, 2016 at 1:47 pm

      Era mai bine daca americanii faceau baza in Harghita sau in Covasna, mai la racoare, nu in arsita din sudul tarii. Curveturile unguroaice sunt mai focoase decat lesinaturile din sud, mai potrivite pentru afroamericani. Si aveam sansa sa scapam definitiv de bozgorimea din centru tarii. Sa duca atomicele la ungurime, sa le arate ungurilor cum merg.

  7. ...escu
    # august 20, 2016 at 7:49 am

    Atat v-a mai ramas din propaganda? Sunteti jalnici!

    • SaakasBilly
      # august 20, 2016 at 8:03 am

      „Dacă Statele Unite mută armele nucleare de la Incirlik în România, securitatea ţării noastre este, în sfârsit, asigurată la cele mai înalte niveluri. Determinarea americană faţă de România trece de la nivelul de tip ongist – arestaţi tot ce mişcă şi cercetaţi după – la nivelul investiţiilor serioase, al construcţiei, al prosperităţii. Nu există în lume ţară cu arme nucleare americane pe teritoriu său care să nu fie prosperă. Mai mult, din prosperitate România are şanse să devină un stat autentic de drept, înlocuindu-se astfel sistemul rudimentar de represiune pus la punct de Traian Băsescu.”

      • M_D_L
        # august 22, 2016 at 7:37 am

        Americanii sa mute nuclearele la Budapesta si sa faca „lucrari de laborator” cu bozgorii. Sa le faca proba practica acolo.

  8. SaakasBilly
    # august 20, 2016 at 8:08 am

    AMBASADORUL RICAN A ANULAT DE FAPT REZULTATUL REFERENDUMUL DE DEMITERE A DICTATORULUI BASAU ,COLONIA SA COMFORMAT : „România este astăzi cea mai proamericană ţară din Europa. Sau mai bine zis era. A înţeles oare cineva cât rău s-a făcut, în 2012, la referendumul de demitere a lui Traian Băsescu, prin intervenţia Washingtonului? Probabil că nu. America avea calitatea excepţională că, deşi era o superputere, dialoga cu toată lumea – un obicei care trebuie reluat” :

  9. SaakasBilly
    # august 20, 2016 at 8:11 am

    „Cei care se gândesc că dacă România va avea arme atomice va deveni, în mod firesc, o ţintă nucleară, este bine să ştie că şi astăzi cand vorbim Romania este o ţintă. În plus, nici în vremea Razboiului Rece Moscova nu a folosit armele nucleare în nicio situaţie. Punând lucrurile în balanţa avantajelor reale rezultate din mutarea armelor nucleare americane în România, nu se poate defini decât un risc ipotetic, practic nesemnificativ.” : http://www.dcnews.ro/armele-nucleare-in-romania-raul-necesar_513684.html?

    • M_D_L
      # august 22, 2016 at 7:42 am

      Chiar daca riscul este mic, era mai bine de o mie de ori (pe putin) daca nu aveam bombe nucleare americane pe teritoriul Romaniei. Asa ca mai du-te-n lula lui Hector (un caine sau un cal).

  10. .ro
    # august 20, 2016 at 8:54 am

    Din ciclul;=======nebunii care vor sa conduca lumea=======.Noul sef al Administratiei Prezidentiale ruse–––a patentat un dispozitiv care poate”STUDIA CONSTIINTA COLECTIVA A UMANITATII”––si poate „INREGISTRA NEVAZUTUL PRIN SCANERE SPATIALE”––alte teme „academice” abordate:   –-„modelarea relatiei spatiu-timp”,   ––utilizarea principiilor din sambo(o arta martiala) pentru obtinerea victoriilor militare si economice pe plan geostrategic.––o alta concluzie la care a ajuns:”Nu exista niciun mod de a dovedi ca lumea cu care suntem obisnuiti exista in realitate si nu doar in imaginatia noastra”!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  11. Rădulescu
    # august 20, 2016 at 8:54 am

    Vasilescule, sterge-te la bot de cacatul rusesc.

  12. ...escu
    # august 20, 2016 at 8:58 am

    Atunci cacatii astia de rusi nici nu exista,exista doar damful pestilential ramas in urma lor din cauza deformarii relatiei spatiu-timp!!!!!!!!

    • M_D_L
      # august 22, 2016 at 7:48 am

      Posteaza, taica, ca este ieftin.

  13. @...escu
    # august 20, 2016 at 9:27 am

    ba belitule. du te dracu in hrubele istoriei si mai stai pana evoluezi. nu ai decat doua idei fixe si un cuvant favorit: cacatul. aici te inteleg, cum esti un parazit intestinal, cacatul este universul tau, orizontul tau, hrana ta, respiratia ta. stai dracu in intestin ca acolo ti e locul. nu te da bah labarule cunoscator de geopolitica… esti un zero barat refuzat si de cel mai urat poponar din curtea scolii…

    • ...escu
      # august 20, 2016 at 11:01 am

      Deci presedintele vostru tampit din considerente geopolitice a angajat un idiot seful CANCELARIEI PREZIDENTIALE? Ce-i drept,o astfel de geopolitica profunda, nu o inteleg.

  14. Val
    # august 20, 2016 at 10:15 am

    Dap, muta bombele gravitationale la Deveselu, si ca sa aiba din ce le lansa, disloca si USS Enterprise, am auzit ca tot Picard e la comanda…umbla vorba ca protectia bazei ROMANESTI va fi asigurata de aliatii klingonieni, iar femeia de serviciu va fi aia de si-a dat demisia de pe Donald Cook….:))))

  15. ...escu
    # august 20, 2016 at 10:49 am

    Cand americanii au rachete balistice intercontinentale la care rusii stau ca proasta in pula si le admira traiectoria,propagandistii discuta de niste focoase ce pot fi urcate intr-un avion ce se deplaseaza deasupra Rusiei si le da drumul.Niste cretini!!!!!!!!!!!!!!

    • # august 22, 2016 at 2:22 am

      Escule de cand ” incompetenti & barbari de rusnaci ” au inventat seria  S 300 -400 si 500 + ;…vestitele rachete intercont US etc intra la capitolul  nesemnificativ …in jurul Moscovei cica sunt vreo 5 buc S 500… si de cand un singur S 400 o fost plantat in Siria … oricine zboara pe acolo face cere cu 3 zile inainte la RUS. Asa ca…nu prea se uita ca proasta la p.In plus in aprilie au testat ceva vehicul spatial care transp arme nucleare …si zboara numai cu 12 mii km  / ora  produs expres sa treaca prin scutu” lu’ americanu.Chinezi & indieni se baga si ei in echipa cu rusu pe vehiculu asta…ase de distractie sa i bage 3 morcovi in anus lu americanuAsadar precum tzi am mai spus PATINEZI rau de tot 

  16. vasile dumitru
    # august 20, 2016 at 11:18 am

    aceste stiri privind mutatea bombelor in romania sunt tatonari,sa vada cum reactioneazo opinia publica romana.noi trebuie sa fiim cu totii fermi.nu avem nevoie de aceste bombe nucleare pe teritoriul romanesc.ele ar constitui um pericol mortl pt.noi toti.chiar daca prin absurd,lansarea lor ar fi sub comanda romana.pana aici.deja uni din presa,de pe bloguri ar accepta.din motiva materiale sigur.sau din tampenie.trebuie izolati,scuipati,etc.ar fi multe de spus.

    • M_D_L
      # august 20, 2016 at 12:08 pm

      Sunt convins ca americanii au adus arme nucleare in Romania. Planul a fost pus la punct inca de pe vremea lui Iliescu. Cine crede ca Iliescu si grangurii mari din PSD erau cuplati cu rusii, e un mare bou. Astia au fost adusi la putere de americani, cu scop exact. Inca din timpul lui Vacaroiu s-au elaborat tot felul de legi „antiteroriste”, cu mult inainte de 11 septembrie 2001, ceea ce scoate in evidenta ca s-a lucrat pe baza unui scenariu pregatit in detaliu. De exemplu, in anul 1995 era interzis prin lege sa detii un calculator cu procesor cu frecventa de tact mai mare de 1 GHz. Se temeau ca ar putea fi folosite la decriptari sau la diverse simulari. S-a interzis sa se fabrice centrifuge rapide, cu posibile utilizari la separarea izotopica. Poate gasiti pe undeva CD-ul cu Agenda Legislativa din anul 1995, sa va lamuriti de cate restrictii se pusesera.  De exemplu in perioada lui Bombonel (2000 – 2004), maestrul (mason) Razvan Teodorescu, probabil cu stramosi khazari, a dat o lege prin care s-a interzis detinerea de detectoare de metale, fara inregistrare la „militie”. S-a motivat prin necesitarea protejarii zonelor arheologice (aurul dacic). Insa eu cred ca aveau in vedere ca astfel de detectoare puteau sa depisteze bombe ramase neexplodate, care se puteau recupera si li se putea da o alta destinatie. PSD-ul a fost si este partid creat si manevrat de americani. Sa bagati la cap treaba asta !

    • # august 22, 2016 at 2:26 am

      Aiurea … sunt si mutate …crezi ca armata lu ‘ americanu ii trbe 3 sapt sa le mute ? Azi o dat ordin maine se rezolva toate prblm de logistica si poimiine sunt in Ro.

      • M_D_L
        # august 22, 2016 at 7:51 am

        De asta a venit seful CIA in Romania, cu cateva zile inainte de aparitia stirii cu nuclearele americanilor. Sper sa nu aiba defecte de fabricatie si sa explodeze accidental tocmai la noi.

  17. # august 20, 2016 at 11:32 am

    la Digi24, neste „experti” „analisti” de astia ziceau ca cica Deveselu nu are „infrastructura” sa primeasca rachetele; in aceeasi emisiune s-a mentionat totusi dimensiunile rachetelor … de unde orice are 2 neuroni poate deduce ca nu e adevarat; iata emisiunea: http://www.digi24.ro/Emisiuni/Digi24/Jurnalul+de+Seara/Arhiva+inregistrari/Jurnalul+de+Seara+18+august+20+00+2016acum din ce inteleg eu din dimensiunile date de voi: de ce ar avea nevoie sa le transporte altfel decat cu un avion de ala cu hangar? nu este de departe mult mai sigur transport aerian decat cu trenul / masina? evident, la cum e situatia in Turcia, poate singura posibilitate de transfer este aerian

    • # august 26, 2016 at 5:39 am

      Presupun ca le descompune pe  componente sub 1,5 tone si le pot transporta ” undercover”  cu dubita care aduce alimente… la personalul bazei. Important este focosul …nu vectorul care l transporta respectiv racheta.Focosul este relativ mic ca dimensiuni se inscrie intr un volum maxim 2 metri cubi. (presupun)Armata SU are implementate anumite proceduri in privinta armelor nucleare . Am convingerea ca in ac proceduri este inclusa si varianta unei lovituri de stat cu demersurile ce trb facute in ac caz.De aici as putea trage o concluzie/argument genial.Anume deoarece armele nucleare USA stationate in Turcia nu au fost mutate sau securizate in mod exceptional inaint / in timpul loviturii de stat din Tu  rezulta ca regia &  scenariul loviturii de stat a fost facut de SUA & co. Intra in logica faptelor deoarece Erdogan a fost ostil si agresiv in fata initiativelor EU & USA in ultimile 12 luni ( cel putin ) >>> ca urmare s a incercat ” debarcarea” lui…Chiar nu m as mira deloc ca ordinul de debarcare sa fi fost dat de la Berlin & Washington 

  18. @...escu
    # august 20, 2016 at 11:38 am

    pentru dobitocul de escu, care pe zi ce trece e tot mai dobitoc… ti am spus bah ca asta e treaba de oameni mari, nu de labari ereditari, ca tine… uite un  top 5 cele mainputernice ICBM uri din lume… e de acum cativa ani. cel actual are in frunte o racheta numita Sarmat. deci tehnic iubitii tai fatalai nu se afla nici macar in top 5. deci, escule viseaza… tristulehttps://www.youtube.com/watch?v=O5LFB39yCA4

    • ...escu
      # august 20, 2016 at 11:57 am

      Toate rachetelor voastre de top pot fi doborâte de scutul antiracheta.Acesta in ce top e cand concureaza de unul singur?

      • SaakasBilly
        # august 20, 2016 at 1:15 pm

        „scut antiracheta” ?? Asa ii zici dom’vagin la carena aia de vaporash care cica are sistemul aegis de detectie ?? E ca si sistemul „patriot” !! Evreii au lansat patru „patrioti” ca sa doboare un avionash fara pilot rusesc si au ratat cu toate patru !! Si aegisu’ asta si-a dovedit deja ineficientza in marea neagra cand rushii l-au dezactivat !!

        • Val
          # august 21, 2016 at 10:34 pm

          Tot acolo ati ramas cu krokodilul, ca cica ati dezactivat sistemele de pe Donald Cook??? Nu ati primit ultimele directive, ca nu se mai merge pe varianta asta, ca si curcile rad cu curu’ cand aud de cretinatatea asta??? Adica nici rusii nu o mai cred, dar voi la Tiraspol, rupti de golul din stomac, inca mestecati propria voma???

  19. Rădulescu
    # august 20, 2016 at 11:44 am

    Rusofilii sunt cei mai mari sugători de mădular (pulă) propagandistică.

    • SaakasBilly
      # august 20, 2016 at 1:18 pm

      Ricanofilii sunt cei mai mari coprofagi halitori de cacat propagandistic rican !De madular (pula ) ricana !!

  20. @...escu
    # august 20, 2016 at 11:55 am

    si boule, mai vezi si un top pe 2016 la rachete… aia pe care ii lingi tu in kur sunt pe uktimele locuri…https://www.youtube.com/watch?v=VcspYej5abs

  21. @...escu
    # august 20, 2016 at 11:57 am

    bah pana una alta, tu le faci americanilor un deep troath combinat cu bdsm… deci, ciocu mic si pasu mare, gaozarule cu manipularea ta de kkt… parazit intestinal

    • ...escu
      # august 20, 2016 at 12:04 pm

      Aveti bai labarilor scut antiracheta? Atunci luati-o in mana si asteptati comanda!

      • SaakasBilly
        # august 20, 2016 at 1:21 pm

        Nu !! Lumea vede acum pentru prima oara minunea ricana !! Da ricanii au ma musca antiterorista cum au cazarii ?? Care intra in curu terorishtilor si explodeaza ??

  22. @...escu
    # august 20, 2016 at 11:59 am

    topul la elicoptere? https://www.youtube.com/watch?v=XBZGlQcr8Vc

  23. @...escu
    # august 20, 2016 at 12:01 pm

    distrusule… cu ce fac licuricii razboi? cu televizorul? ca la armament stau si fluiera ca nu mai cu ce… cata si topul la avioanele de vanatoare si plangi… ca idolii tai sunt in madularul (pula) go(a)l(a)… du te si empatizeaza cu ei… mangaie-i pe madular, esculte… de te escute… noi te incurajam

  24. ...escu
    # august 20, 2016 at 12:15 pm

    Stati bine si la sateliti,dar fac pleosc pe Baikonur ,tancurile se blocheaza la parada,portavioane aveti? Nici vidanje nu stiti sa faceti,va explodeaza in freza.Singurul domeniu la care sunteti buni e sa va impuscati ziaristii si opozantii.Cu pedofilia cum mai stati?

    • SaakasBilly
      # august 20, 2016 at 6:26 pm

      Ai mai auzit de „Baikonuru’ ” ricanilor ,ca am si uitat cum il cheama ??? De cand a luat foc ultima naveta ,cred ca „entreprize” i-au zis ca la aia SF a lui picard ,mai folosesc doar navetele de bere si-i platesc pa; rusi sa-i plimbe si pa’ ei ca in minciunile lor…SF !! Cu SF-urile lor uite ca nu pot ajunge in cosmos !! Eu am fost shocat si de „armele lor atomice” !! Frate daca au bombe din 1813 vara care se aprin cu fitil ,daca ploua au belit cariciu’ : ) : ) : )

  25. @...escu
    # august 20, 2016 at 12:16 pm

    scut antiracheta??? :)))) ce am mai ras… desteptule habar nu ai ce e ala… ai cunostinte cat o curca, du te n gatul ma ti de labar prost. scutul ala, dupa cum remarcau si iliustrii tai idoli, are valoare simbolica… adica e un kkt care fasaie si nu face mare treaba. e o bateria de vreo 24 de rachete cu raza medie de actiune. asta inseamna ca… daca, teoretic rusii lanseaza un ICBM, pleaca o racheta sa detoneze icbm ul in stratosfera. deci asta ar fi scutul anti racheta. deci daca rusii trag 24 si rachete si cu mult noroc ar fi lovide de gluma aia de scut, rusii o pot trimite si pe a 25 care va trece. bun… pura teorie. treaba e ca rusii si-au facut rachete care arunca vreo 10 tinte false… deci… ce mai ramas din arsenalul amerloc? asa… treaba si mai grava e ca rusii au construit glidere hipersonice (YU 74 si cele chineze similare WU 14) care pot fi puse pe ICBM uri… asta ce inseamna? ca racheta aia din scut, care zboara cu 3.000 km/h va urmari un glider cu focos nuclear care zboara cu 13.000 km/h… deci, idiotule, sitiatia e si mai grava decat crezi. cat despre bombele aduse din tucia, sunt direct piese de muzeu (anul 1968 :)))): https://en.wikipedia.org/wiki/B61_nuclear_bomb 

    • ...escu
      # august 20, 2016 at 12:39 pm

      Da,dobitocilor scutul nu face decat sa va tina pe loc pana sunteti rasi,ceea ce inseamna ca va veti gandi cateva sute de ani inainte de a lansa o atomica.Despre bombele din Turcia,cititi cretinilor ce am spus ca sunt fasuri!

      • SaakasBilly
        # august 20, 2016 at 6:20 pm

        Cu distrugerea rusilor ,stim ,la asta visezi ca orice neghiob nenorocit !! Dar visurile sunt fantasmele unei minti bolnave ,in cazul tau !! Pana si invadarea Iranului pe care au vehiculat-o ca descreieratzii prin prin massmedia de propaganda ricana,ani de zile, nu sa dovedit o treaba prea ushoara !!Drept dovada au renuntzat la idee cu coada intre picioare si tacand ca porcu in papushoi !! Incetutz se vor linisti cu ideea ca vor trece pe planul doi si apoi planul trei …patru,cinci  si vor ajunge vioara a saptea  : ) : ) : )

    • # august 22, 2016 at 2:35 am

      Se aproba…Numai ca In filmele de la HOLLYWOOD ” americani este ” cei mai buni si castiga tot timpu’ si lumea chiar crede asta.Doara razbelu din Vietnam si Afganistan l ‘ castigat un sg amerikan RAMBO….iti dai seama daca trimitea mai multi…cucereau judetul VASLUI.

    • # august 26, 2016 at 5:48 am

      Se aproba dl @ … escu, ” este” unii concetateni care nu judeca cu mintea lor si inghit orice galusca media fara sa o digere & mestece.Dar nu uita ca Holywood ul are cea mai mare productie de filme si in acele filme americani castiga mereu,  sunt cei mai mari eroi… cei mai plin de iubire dezinteresata (de €£$…)SI LUMEA CHIAR CREDE.

  26. @...escu
    # august 20, 2016 at 12:18 pm

    du te dracu, escule.. mai manaca kkt ca asa iti sta bine. iti dam si noi… kkt sovietic. poti sa il incerci… e rosu, are un miros deosebit (cum iti place tie) si un gust rafinat… traieste in caverna ta… parazit intestinal… :)))))

    • ...escu
      # august 20, 2016 at 12:42 pm

      Deci voi sunteti tot sovietici si tot rosii,ai dracu de criminali planetari!

      • SaakasBilly
        # august 20, 2016 at 6:13 pm

        Ha ! Ha ! Ha !  Criminali planetari ?? Ia intreaba pe orice poporean cine e criminalul si genocidarul planetar ?? O sa-ti spuna si un copil de trei ani ca imperiul malefic rican sunt adeptzii lui mamona ,tatal minciunii si ucigash de oameni !! Imperiul anglo -saxon e un imperiu’ colonial si ucigash de oameni de cand a aparut ca entitate pe planeta asta !! Acum sa extins enorm de mult prin coloniile ocupate de ei si intr-un mod mincinos,hapshan si parshiv nu recunoate adevarul marimii sale prin imperiul rican din componentza !! Vrea sa subjuge lumea si ucide permanent prin genocide si holocauste nonstop, pe banda !! Mintind dovedesti ca esti o creatura a lui mamona si o jigodie spurcata a iadului !!

  27. @...escu
    # august 20, 2016 at 12:20 pm

    pedofili? aia cauta i in ue si prin murika… mai ales soldatii care aduc democratii prin lume… ti as dori mult de tot sa fi pedofil in rusia… ;)

    • ...escu
      # august 20, 2016 at 12:56 pm

      Pai in Rusia e usor sa fii pedofil cand esti pazit de o armata de fesebisti.Altfel,e greu sa fii orice in Rusia.Dar voi, daca o sugeti din dictatura in dictatura, v-ati obijnuit.

      • SaakasBilly
        # august 20, 2016 at 6:05 pm

        Pai in occident si ricania e ushor sa fi pedofil ,ca nu trebe sa te pazeasca nime’ e plin facebucii de ei !! Astfel e usor sa fi orice in ricania,copro,pedo,anusofil ,popofil , eshapamentofil ,celularofil ,ca sunt care se casatoresc cu mobilele,care reguleaza tzevile de esapament ale masinilor ,care imbalsameaza mortzii si-i iau acasa sa aibe ce fute ,care traiesc cu porumbeii ,oile ,cainii serpii si caii ,astia se cheama zoofili ,si despre povesti din astea frumoase si reale despre sodoma si gomora,foarte  actuale ,de moment, as  putea vorbii zile la rand !! In schimb in SULA  nu e dictatura ,ca in alte parti ,unde orice prost il stie pe ala care conduce !! Acolo e o dictatura deasupra dictaturii, incat e interzis pana si sa-l cunosti pe dictator ,pen’ca nu e unul singur ,nu e o familie ,ci o intreaga dinastie de dinastii ,o intreaga etnie ,care se perpetueaza veshnic la putere ,capabila sa o faca mii de ani !! E dictatura perfecta ,e sclavia…..PERFECTA !!

  28. Rădulescu
    # august 20, 2016 at 12:31 pm

    Rusofilii sunt invitați să plece în Rusia „prosperă”, unde curge căcatul peste tot. Oxiurii rusofili fiind învățați să trăiască în căcat acolo (Rusia) este locul lor. 

    • SaakasBilly
      # august 20, 2016 at 5:52 pm

      Ricanofilii sunt invitati sa plece in ricania „in criza si decadere” unde curge cacatu’ pisti tat .Oxiurii ricanofili fiind invatzati sa traiasca in cacat acolo (ricania) este locul lor . Uppps ,trebe viza ?? Pai luati-va cetatenia ungureasca ca la aia nu trebe’ !! Trebe’ sa le invatzati limba si nu puteti ca sunteti prea cretini ??? Sory : ) : ) : )

  29. Rădulescu
    # august 20, 2016 at 12:33 pm

    Tovarășul Vasilescu, pilot de zmee vă va transporta în siguranță, la pachet cu un bax de țigarete.

    • SaakasBilly
      # august 20, 2016 at 5:47 pm

      O zici tu ?? Care esti cine ?? Dom’ vagin cel cu un singur neuron bolnavior ,neica nimeni ?? Cel caruia la balaceanca i se zice de ceilalti pacienti dom’ general sau dom’plutonier ?? Cel care e in „zbor deasupra unui cuib de cuci ” ?? Cel care-si haleste mucii ,crezand ca e creierul ,si pen’ca nu vrea sa ajunga ….prost ?? Omul copro-rican ,academicianul fecalelor ,gramaticianul pestilential ?? Sconcsul mic ,imputzit si cu ochii pishulati ?? Vasilescu chiar daca face un deserviciu’ rusilor are toata stima si tot respectul meu ,pentru nivelul lui de documentare si pentru profesionalism !! Mi-as dori sa serveasca interesele romaniei ,singurele care conteaza,si cred ca o si face din plin  !! Rushii au grija si singuri de ei ,si o fac admirabil,din pacate pentru noi,o colonie jalnica  !!

  30. @...escu
    # august 20, 2016 at 1:02 pm

    belitescule… daca nu mai argumente vad ca ragi sau urlii ca turbatu… ce draq ai, rabie, detergent in sange? … asa. te bagam intr o vidanja, si te inchidem acolo.. sa fi in siguranta. asa o sa spui ca esti in paradis… o sa iti gasesti menirea in viata, o sa spui ca in sfarsit esti ACASA! te bagi? ;)

    • ...escu
      # august 20, 2016 at 1:12 pm

      Astea sunt argumente la voi.Atât va duce mintea?

      • SaakasBilly
        # august 20, 2016 at 5:33 pm

        Si asta ai dedus cu singurul neuron ,si ala bolnavior  ?? Sau in lipsa de creer ai gandit cu mucii care tzi se scurg in gura ?? Sau cu zeama care Tzi- se scurge din putzulica ??

  31. @...escu
    # august 20, 2016 at 1:05 pm

    a… idolii tau, prinsi iarasi cu minciuna… asa… un pic de geopolitica nu iti strica, bai creier spalathttp://www.zerohedge.com/news/2016-08-18/state-department-admits-obama-lied-400-million-payment-iran-was-contingent-prisoner-

  32. @...escu
    # august 20, 2016 at 1:06 pm

    esti tu un fas…

  33. ...escu
    # august 20, 2016 at 1:16 pm

    Acestea sunt manifestări de rasa degenerata când un serviciu intreg se screme si uite ce rezulta!!!

    • SaakasBilly
      # august 20, 2016 at 5:31 pm

      Care”serviciu” partzule ?? Faceti un sait fals ,sub sigla unuia pe care vreti sa-l compromiteti ,si cu toate ca toti suntem numai rumani aici ,tu vezi numa rusi ,omuleti verzi si KGB care de mult nu mai exista !! Dezinformezi ca nu stiu ce rusi ar posta pe aici in rumaneste ,fara sa vezi ca efectiv miticii balcanici sunt ignorati !! Nici macar  „marele aliat” rican nu stie care e capitala romanicii !! Ei si acum cred ca e…..Budapesta !! Si ca Bucurestiul e capitala albaniei ,stapanita de mafia armelor si a drogurilor !! Si nici nu sunt prea departe de adevar !!

  34. @...escu
    # august 20, 2016 at 1:21 pm

    rasa degenerata e o cotarla fara logica ca tine… un incult cu aere de savant… hai sictier escule… ma plictisesti

    • ...escu
      # august 20, 2016 at 4:56 pm

      Ce condimente va pune mai baieti in portia zilnica de cacat de sunteti asa tampiti!

      • SaakasBilly
        # august 20, 2016 at 5:24 pm

        Cand mintea da rateuri ,cand esti cretin si nu ai argumente pentru ca lucrurile sunt mult prea clare si evidente,o dai pe jigniri ,pe imbecilitati si te blochezi la cuvantul cacat ,care pentru tine e salvarea din incapacitatea de a convinge interlocutorul asupra unei minciuni sfruntate ,pe care nu o crezi nici tu !!

  35. @...escu
    # august 20, 2016 at 1:21 pm

    SICTIR!

  36. Rădulescu
    # august 20, 2016 at 1:33 pm

    Rusofilii sunt așteptați să-i sufle în supapa de evacuare (găoază) tovarașului Lenin. Suflații în mod organizat, fară buluceală în spirit tovărășesc. Cei care vor sufla și vor reuși să-i scoale și pula, vor fi premiați de tovarașul Putin cu o excursie în splendida Siberie.

  37. SaakasBilly
    # august 20, 2016 at 5:19 pm

    Ricanofilii sunt asteptati sa-i sufle in supapa de evacuare(gaoaza) musulmanului  Barack Hussein Obama al II-lea. Suflati in mod organizat fara buluceala in spirit corporatist .Cei care vor sufla si vor reushi sa-i scoale si mataranga ,vor fi premiati de nazista hitlery clintoaca si de criminalul Buci cu un sejur splendid permanent in salile de tortura a inchisorii (secrete) Guantanamo !!

  38. ...escu
    # august 20, 2016 at 8:52 pm

    Site-ul e rusesc ca prea e tampit,postacii prorusi sunt rusi ca prea sunt idioti,stirile false ca si aceasta fac parte din tehnica de dezinformare ruseasca.Or fi oameni atat de naivi sa-i creada? Tinand cont de rusofobia in masa a romanilor,nu.De aceea rusii nici nu incearca un post TV sau un site asumat,ca ar fi un fiasco total.Si atunci. plecati baieti cu totul,ca in Romania nu tine.De ce mai stau pe aici,ca sa se razbune injurandu-ne.Au si ei o satisfactie,daca la ei in tara sunt mujici fara drepturi.

    • M_D_L
      # august 22, 2016 at 7:30 am

      Ce cacat de propaganda sa faca rusii pe un site care apartine serviciilor din Romania ? Tu nu vezi ca nici nu are cititori ? Trei sferturi dintre accesari ale site-ului sunt ale postacilor, care unii sunt cu simbrie si ceilalti mor de plictiseala si vor sa injure pe cineva.

  39. SaakasBilly
    # august 21, 2016 at 9:37 am

    Sti !! Eu nu am treba cu dezinformarea si cu propaganda voastra in folosul imperiului malefic rican !! Mi se pare un lucru cacacios sa furi indentitatea altuia si apoi sa-l denigrezi ca si cum el insashi ar face-o !! Saitul nu e rusesc ,pentru ca nu poti sustine un asa zis „adevar” cu minciuni cacacioase care put ca un sconcs !! A fost un sait rusesc in limba romana,pe care mai intram din cand in cand ,si-a incetat activitatea, si nu a mai aparut un altul !! Era „vocea rusiei” care mai poate fi si acum accesata ,oricine poate intra ca sa faca o comparatie cu acesta !! Din start te frapeaza domeniul de net care e http://romanian.ruvr.ru/,deci e ru. nu e ro. !! Cel putin eu nu pot pricepe de ce ar avea nevoie rushii pentru un sait de-a lor de un domeniu romanesc ,inregistrat in romanica ?? Gugustiucul coprofag mai zice ca serverele ar fi in ……islanda : ) : )  Ma gandesc ca redactorul o fi prin…..malaezia : ) : )  Ca sa faci un sait fals ,asa zis „rusesc” nu poti sa-l inregistrezi la rushi….nu ??? (dar ce dovada tzeapana ar fi) ,rushii in plan oficial au dezmintit ca ar avea vre-o legatura cu porcaria asta a lingailor de boashte ricane,nimeni nu i-a contrazis ,si pe deasupra nici cei patru care dezinformeaza aici nu au sustinut ca ar avea vre-o legatura cu rushii ,dar nici nu au zis cine ii finantzeaza de fapt ,pentru ca orice prost i-si da seama ca nu „relatziile ruso-romane” sunt ingrijorarea lor !! Aceste asa zise „relatzii” sunt un zero taiat ,pentru ca suntem o colonie ricana ,si marionetele care ne conduc au singurul interes care-l au si ricanii ,de a provoca rusia ,si de a declansha un razboi la scara larga care chiar daca nu va duce la infrangerea rusiei ,macar sa-i provoace daune majore care sa-i blocheze dezvoltarea si sa-i scada drastic nivelul de trai ,pentru ca prin infiltrari ai agentilor lor sa poata produce o schimbare de regim ,dupa scenariul pe care l-au aplicat in „n” cazuri ,pe tot globul !!Deci ricanii finantzeaza magaria asta,sau mult mai aproape de adevar ,i-au fortzat pe slugile din romanica sa finantzeze ei din bugetul saracacios si asa jumulit de hotzii si vanzatorii astia de tzara !!

  40. SaakasBilly
    # august 21, 2016 at 10:11 am

    Cum intri pe saitul „vocea rusiei” vezi o varietate intreaga de articole care se refera la viatza cotidiana rusa,fara incitari si ridicari la fileu !! E si acolo o parte care explica progresele din domeniul armamentului dar nu tendentios ,scotzand in evidenta superioritatea lor !! Ei nu se dau „natiune privilegiata” ca ricanii si nu revendica shefia lumii ,prin ridicarea la fileu pentru insi copro care zici efectiv ca sunt elemente pshihopate !! Iar discutiile pe forum sunt civilizate ,pentru ca tot ce devia de la conportamentul de minte de om normal la cap ,presupun ca era ….cenzurat !! Sunt si critici,sunt si postaci ai propagandei ricane,cu aceleasi minciuni ca in toate saiturile rumanesti ,poate tot aceiasi,dar discutiile sunt intr-un cadru civilizat ,altfel presupun ca erau cenzurate !! Asta e deosebirea intre un sait rusesc si unul mioritic miticesc …de-al nostru ,unde e mult cacat si bolboroseli bolovanoase de tziganie balcanica !! Articolele sunt multe,diverse,aici pe surogatul asta rumanesc e doar vasilescu asta cu niste articole aparent documentate pentru nepriceputzi dar tendentioase la adresa rusilor !! El e acasa la el in saitul rumanesc „www.ziaruldegarda.ro” unde ii puteti gasi toate articolele ,nu doar unele ,cu un forum civilizat unde se posteaza doar lucruri de bun simtz ,de oameni civilizati !! Acest asa zis „analist militar ” care publica articole doar in ziare romanesti ,cel enumerat  fiind ziar online romanesc cu specific local ,mi se pare ca  Vasluian ,dar tot ce publica vasilescu nu poate fi decat sub ingaduintza organelor romanesti aservite intereselor imperiale ricane si sub controlul propagandei lor mincinoase !! Atat saitul lui de bashtina cat si acesta unde apar doar unele din articolele lui sunt romanesti !! Asa ca saitul asta e o mare diversiune ,dar la urma urmei ce poti spune ?? Oficial,deci  pe canalele oficiale ,rusii au adus precizarile necesare ,cel responsabil de sait la fel ,a explicat lipsa oricaror legaturi cu rushii ,saitul e un domeniu’ rumanesc ,inregistrat si sustinut financiar din romanica ,impotriva intereselor rusiei ,deci rushii nu au nici o cale legala de a-i da in judecata din moment ce nici un element specific nu a fost copiat de la saitul original si asta oricum ai da-o se cheama altfel decat singurul lor sait ,acum inchis !! Toate postarile mele pe forum au tzinut cont de aceste realitati !! Nu poti lua in serios ciumburushi care au tartareatza defecta si oricum fac un lucru inutil ,nebagati in seama !! E ca si agitatzia cu „emigrantii” care nu vreau aici in latrina asta balcanica ,ci vreau la merkeloaia ,unde este coco ,curve, si o pot baga in vena,trage pi nas si plasa o bomba …..ca tot omu’ !!

  41. ...escu
    # august 21, 2016 at 11:41 am

    Tu nu consumi cam mult timp si energie si nu iti obosesti cam mult singurul neuron ca sa iei apararea unei natii spurcate care minte si dezinformeaza tot timpul? Ce te mana pe tine in lupta?

    • SaakasBilly
      # august 22, 2016 at 1:03 pm

      „natzii spurcate” ?? Eu sunt ruman pe un sait rumanesc ,populat cu mitici si costici care au pus nume rusesc saitului ,zic ca e al rushilor si fac o ghena imputzita din cacanaul asta ,dar sunt caraghioshi la cat se agita si la cat se straduiesc !! Dom’le mai mari tampitzi si fricky  ca voi nu am mai vazut !! Eu va cercetez din punct de vedere …pshihiatric : ) : ) : ) Atat ! !

  42. ...escu
    # august 21, 2016 at 11:51 am

    Iti recunosti scrierile:”Omule treci prutu inot si ushcheste-o undeva in Italia”––Unde traiesti,javra spurcata? Sau:”voi urmasii lui papura voda”––ce neam esti,gunoiule de Saakaka? Cine va mai crede dezinformarile de neam degenerat?–- Scursori ale istoriei,accidente tragice ale omenirii––

    • SaakasBilly
      # august 22, 2016 at 1:07 pm

      Ho ! Ho Ho ! Cred ca singurul tau neuron e deja overload !! Fa nanii ,viseaza un camp imens de flori, si daca nu tzine …sinucide-te !! Toata familia ta va fi foarte ushurata !! Le vei face cel mai mare bine si cea mai mare bucurie din viatza ta !!

  43. ...escu
    # august 21, 2016 at 11:56 am

    Vocea Rusiei si-a incetat activitatea ptr. ca il citeai doar tu si cativa postaci.Au scos acest site cu numele televiziunii lor de propaganda,ii neaga existenta ca doar la minciuni se pricep,isi transmit ideile si propaganda si sunt cititi dublu,adica de 6 romani si restul rusi de prin  R.Moldova.Asa succes in propaganda va tot doresc!

    • SaakasBilly
      # august 22, 2016 at 1:11 pm

      Pai „neaga existenta” acestui rahat de sait rumanesc ca „doar la minciuni se pricep” dar neaga si staful saitului ,si nimeni din romanica turbata si rusofoba nu are treaba cu…saitul ?? Chiar nu poti realiza cat de evidenta si grosolana e toata treaba facuta de voi ?? Cat de tampiti sunteti ??

  44. @...escu
    # august 21, 2016 at 12:23 pm

    mama ce pute a kkt pe rorumul asta… a deschis escu gura… acum inteleg. sunt din ce in ce mai convins ca subspecia escu are doar un orificiu buco-anal… dracu, cum descide gura, cum pute si ii curge kkt din coltul gurii… tine ti dracu gura aia imputita inchisa ca ne omori pe toti… gaozar retard

  45. # august 21, 2016 at 4:06 pm

    Ce-i cu tine SaakasBilly ca de cand ai intrat in cacastoarea asta prestezi 23 de ore pe zi fara sa mananci,fara sa bei si fara sa-ti schimbi macar pempers-ul de pe tine? N-ai familie,n-ai pe nimeni omuletule,esti singur ca o cufureala de la exes de cucuruz si sa nu faci depresie scrii  cate 80-100 de comentarii la fiecare articol? ))))))Esti atat de shui badie incat nu-ti dai seama nici macar ca gigantica cantitate de  behaiala scrisa de tine nu substituie calitatea ei? Opreste-te bre potaie ogârjita din logoreea asta inculta ca-i pieri in direct ca gandacelul lui Toparceanu ,de inanitie…)))))

    • SaakasBilly
      # august 22, 2016 at 1:22 pm

      Eu sincer ,te credeam un moldovean de treaba,am multi prieteni moldoveni care isi vad de treburile lor,oameni muncitori care nu se baga unde nu se pricep ,dar din pacate esti si tu un trol hapsan, cacacios , dar nu unul de-al rusilor ,ci unul al ricanilor !! Numai ca exact ca in sport ,tu nu esti ala care serveshte ci esti ala care ridica minjile la fileu  !! Eu „frate” nici nu ridic si nici nu centrez ,nu sunt nici „trol” ci unu’ ca oricare altcineva care chiar i-mi pierd timpu’ cu surogatu’ asta al vostru de sait rusesc,unde va faceti de rushine asa intre voi ca pervershii ,pen’ca daca plec ,in afara de aparitzii meteorice ,o sa ramaneti doar voi intre voi ,cacacioshii ,unii ridicatori de minji,altii care centreaza ,in trenul advers gol ,pe’ca nu va baga nimeni in seama ,din moment ce ditamai prashadintili klaun ionatan ,nu e bagat in seama nici macar de merkeloaia !! Voi mimatzi aici la cat ii doare pa’ rushi de miticenii din miticesti ?? Pai nu-i doare ca sunteti transparenti !! Nu va vede nici merkeloaia si nici holenderu’ …nu vezi !!

  46. Rădulescu
    # august 21, 2016 at 6:52 pm

    M-am căcat, rusofilii sunt așteptați la masă, nu vă înghesuiți,ajunge tuturor lingăilor rusofili. Dacă doriți să trimiteți și tovarășilor din Federația Rusă, poporul român se cacă pentru ei. Vă doresc ,,Poftă bună !” și să ne pupați în pulă !

    • SaakasBilly
      # august 22, 2016 at 1:26 pm

      Iete !! Animalu’ coprofag de grota ,spune ceva grotesc si coprofag ca sa-i dea dreptate inca odata lui Patapievici unu’ din shafii rromanicii :“Româna este o limbă în care trebuie să încetăm să mai vorbim sau… să o folosim numai pentru înjurături…” (din “Politice” de H.R. Patapievici, ediţia 1996, pag.64)

  47. @...escu
    # august 21, 2016 at 7:17 pm

    bai tampiescule… spuneai, boule, ca bombele alea, piese de muzeu nu au fost aduse in romanica… mai cap de limax, ce au spus americanii? retardule: „Este politica SUA să nu confirme sau să infirme prezenţa sau absenţa armelor nucleare în niciun loc, general sau specific”, a precizat locotenent-comandorul Patrick Evans de la departamentul de comunicare al Pentagonului.http://adevarul.ro/news/politica/petarda-arme-nucleare-sua-deveselu-imposibila-punct-vedere-tehnic-1_57b5d2355ab6550cb8df9bdf/index.htmlau spus o laba ca olaba… nu au spus nimic… apoi, brusc se intrerupe circulatia pe autostrada soarelui acum 2 zile… cica transporturi agabaritice….http://www.mediafax.ro/social/cnadnr-transport-agabaritic-pe-litoral-si-autostrada-soarelui-iar-circulatia-va-fi-intrerupta-timp-de-cateva-zile-15584661tampitule, au fost aduse pe mare pana la constanta.. apoi… transporturi agabaritice catre A2 – Drajna – Călăraşi …stiu, nu ai spirit critic deloc, dar murikanii tai se pot caca pe piesele astea de muzeu… citez un articol de care iti place tie: Ce efecte produce o bombă B61 Bombele B61, depozitate acum în baza de la Incirlik, sunt arme termonucleare ce pot fi transportate de avioane supersonice. Puterea acestora poate fi ajustată în funcţie de obiectiv, de la 0,3 kilotone până la 240 de kilotone. O bombă ajustată la o kilotonă distruge totul pe o rază de 200 de metri şi majoritatea construcţiilor pe o rază de 600 de metri. Doza letală a radiaţiilor se propagă pe o rază de 800 de metri de la locul impactului.http://adevarul.ro/news/politica/petarda-arme-nucleare-sua-deveselu-imposibila-punct-vedere-tehnic-1_57b5d2355ab6550cb8df9bdf/index.htmldeci.. e show ieftin ca astea erau proiectate pentru vietnam… sunt din ’68… tipic prostie murikaneasca… bluf ca la poker cu o pereche de carti proaste in mana… deci, luati o in mana, tu cu yankeii tai si defilati in congo… acolo, poate mai impresionati pe cineva

  48. Dragos
    # august 21, 2016 at 7:55 pm

    Nu iese fum fără foc. Se tatonează terenul, pentru consolidarea flancului sud-estic cu niște bombițe.

    • M_D_L
      # august 22, 2016 at 8:08 am

      E bine sa nu ne bagam in treburi din astea, care pot fi mortale ! Sa ne fofilam, sa-i ducem cu presul pe americani. Adica ei vor sa ne sacrifice pentru interesele lor si noi sa acceptam resemnati ? Suntem morti de vii, nu avem creier in cap ?

  49. Antonescu
    # august 22, 2016 at 9:43 am

    oooo… a reaparut livache seful mancatorilor de kkt rusesc. Unde ai fost latzelule? In concediu? In Crimeea :))) Auzi cica „prietenul” pedofilului NU va recunoaste niciodata Crimeea ca teritoriu rusesc si va face tot ce ii sta in putere sa apere drepturile tatarilor. :))) N-a sarit putzulica pedofilul cu suficient cascaval? Pai nu are nici pentru el ca-i rupt in kooor. Veniti cu avioane ca vor muta focoasele nucleare in Romania :)))))))))) Pai bai retardati spurcati si sugatori de ciocane pline de camembertski cand v-a fi vreodata Turcia de partea pedofilului???? Never pentru ca locul ei este alaturi de lumea civilizata nu langa muscali imputiti. Si Erdogan stie asta doar ca ii place lui sa se dea presedintele lui peste prajit. A zis bine un limbrici mai sus ca pute a kkt site-ul si forumul asta :))) Pai asa pute toata rusia javre spurcate care sunteti.

    • SaakasBilly
      # august 22, 2016 at 1:29 pm

      Cretinu’ asta e bine sa-shi deschida buda aia de gura cat mai des !! Cum zice Patapievici :– “23 de milioane de omuleţi patibulari.” (din “Politice” de H.R. Patapievici, ediţia 1996, pag 53)– “Un popor cu substanţă tîrîtă. Oriunde te uiţi, vezi feţe patibulare, ochi mohorîţi, maxilare încrîncenate, feţe urîte, guri vulgare, trăsături rudimentare.” (din “Politice” de H.R. Patapievici, ediţia 1996, pag.34)– “Românii nu pot alcătui un popor pentru că valorează cât o turmă: după grămadă, la semnul fierului roşu.” (din “Politice” de H.R. Patapievici, ediţia 1996, pag. 64)

  50. ...escu
    # august 22, 2016 at 11:34 am

    Iulia Latanina,ziarista de opozitie,a fost improscata cu excremente pe o strada in Moscova.Ce fel de tara e Rusia?

    • SaakasBilly
      # august 22, 2016 at 11:43 am

      Pai mai vagin de oaie bleaga ,tu ce faci pa’ saitul asta?? Cu cei care nu sunt de o parere cu tine ?? Tu nu „improsti cu excremente” ?? Ce fel de tzara (colonie)  e rromanica ??

  51. .ro
    # august 22, 2016 at 11:44 am

    De cacat.

    • SaakasBilly
      # august 22, 2016 at 11:46 am

      Un cuvant ai scos pa’ bot ,si nici ala nu putea fi decat ….”cacat” !! Ha ! Ha ! Ha !

  52. SaakasBilly
    # august 22, 2016 at 11:45 am

    Nu pisti tat vanzatorii de tzara si neam sunt asa iubiti ca in aberatia asta careia unii ii zic chiar „tzara” !!

    • ...escu
      # august 22, 2016 at 12:20 pm

      Deci la voi in dictatura,a fi in opozitie e echivalent cu vanzarea de neam si tara? Nu va mai faceti bine!

      • SaakasBilly
        # august 22, 2016 at 12:48 pm

        Pai „la noi” deocamdata „in dictatura” a-ti cam arestat opozitia si a-ti bagat-o la bulau cu DNA-ul lui beshinescu !! De asa o frumoasa demoncratzie fug toti din tzara pe capete si pleaca la cershit ,furat si la curvasarie !!

  53. .ro
    # august 22, 2016 at 11:46 am

    De cacat e Rusia,evident,sa inteleaga si boul de Saakaka

    • SaakasBilly
      # august 22, 2016 at 11:48 am

      Si romanica e parfum ??? Ha! Ha ! Ha !  Ia sa vedem ai curajul sa-tzi intrebi un shaf rican care e capitala romanicii ?? Nu cred !!

  54. ...escu
    # august 22, 2016 at 11:50 am

    Rusia ce fel de curva este de face un pedofil perversiuni cu ea?

    • SaakasBilly
      # august 22, 2016 at 11:55 am

      Romanica nu e „curva” ca au cam plecat toate „la produs” prin occident !! Au ramas doar …betzivii si pshihopatzii ca voi !!

      • ...escu
        # august 22, 2016 at 12:22 pm

        Singurele curve pe care le cunosc eu sunt cele care defectat(sau defecat) la rusi

        • SaakasBilly
          # august 22, 2016 at 12:45 pm

          Ai ajuns rau daca nu o mai cunosti nici pe mata ,care s-a  corcit cu limbricii !! Si daca ai sexu’ nedefinit „curva” poti fi si tu …boule !!

  55. .ro
    # august 22, 2016 at 11:52 am

    Rusia e culmea curvasariei:sa primesti perversiuni si sa nu fii nici platita.

    • SaakasBilly
      # august 22, 2016 at 11:57 am

      E bine ca rumancele nu primesc „perversiuni” !! Acum am citit ca 75% la suta dintre fetele din cernavoda sunt la produs ,iar restul care au ramas pe-acolo din asta traiesc !!

  56. SaakasBilly
    # august 22, 2016 at 11:53 am

    Rusia e mai mult   de jumatate din continentul asiatic ,de aia te iei jegolina sau partzolina ce esti ?? Nu aveti loc de rusi si chinezi ?? De aia mai mici ?? Ha ! Ha ! Ha ! La cat e de mare ,o cacareaza a unei mici mushte de cacat ca tine nici nu se observa!! Ce faci tu pe-acilea e o chestie inutila ,pe care o fac pshihopatzii ambuscati la….balaceanca !!

    • ...escu
      # august 22, 2016 at 12:29 pm

      Lasa-i pe chinezi in pace ca or sa va dea peste bot cand va va fi lumea mai draga.

      • SaakasBilly
        # august 22, 2016 at 12:42 pm

        Deocamdata maleficii ricani scheauna fara oprire ca cica mereu le tzin sulaaa in coaste mancatorii de orez : ) : ) : )

  57. opinii.ro
    # august 22, 2016 at 11:57 am

    E totusi o evolutie de la a impusca ziaristii pe strada la a-i improsca cu excremente.Care va fi urmatorul pas?

  58. SaakasBilly
    # august 22, 2016 at 12:05 pm

    Oricum „urmatorul pas” nu va fi acela de a vana negrii pe strazi de politishti albi…din distractie ,fara motiv !! Si uriasha mashinarie ricana de dezinformare tace smarc ,ca porcu in…papushoi ?? Luatzi de acilea demoncratie ricana…..”fratilor” !!

  59. SaakasBilly
    # august 22, 2016 at 12:10 pm

    Uite !! Cum ar fi in cazul tau daca te-ar pushca pe strada doar pe’ca esti tzigan ?? Ti-ar placea ?? Tu ai zice cu turbare ca esti ruman si i-ai si injura nonstop ca pe o rugaciune pi tati ,rusi,unguri ,bulgari ,da’ astia patrioti legionari te-ai pushca ca ai o culoare dubioasa a pielii !! Ar fi ghine ??

    • ...escu
      # august 22, 2016 at 12:18 pm

      Dar nu se intampla,dobitocule in Romania asa ceva.Esti schizofrenic?

      • SaakasBilly
        # august 22, 2016 at 12:19 pm

        La noi e cacatul mult mai mare !! Ca sa intelegi ajunge doar sa te privesti in…oglinda : ) : ) : )

  60. SaakasBilly
    # august 22, 2016 at 12:18 pm

    Uite la noi au venit anglo-saxonii cu care ni-s preteni,fratzi,neamuri si au facut un reportaj cu arme !! Pe toti trei-patru catzi au fost i-au bagat la racoare fara sa incalce nici o lege ,si mai vreau sa-i bage si pa nasoshii englezoi !! Da’ rushii au facut un reportaj despre saracia si mizeria materiala si morala de la miticeni si nimic ,nu aresteaza pe nimeni ,pervers ,fara motiv !! Pai cum ,pe „dushmani” ii pupam si pe fratzi si neamuri ii …arestam ??

    • ...escu
      # august 22, 2016 at 12:26 pm

      Ti s-a cracanat neuronu de nu mai intelegi nimic?.Inseamna ca esti un bou.

      • SaakasBilly
        # august 22, 2016 at 12:39 pm

        Ha ! Ha ! Ha ! Nu ai argumente si devi magar ??Sait rumanesc cu specific local ,a avut dreptate Patapievici ,putetzi sa-i pupatzi creeru’ ala mare de cazar, voi se’curistii care-i lingetzi curu’ ,lui  si neamurilor lui : ) : ) : )

  61. SaakasBilly
    # august 22, 2016 at 12:21 pm

    Da !! La noi tziganii nu sunt pushcati ci omoratzi in bataie ,si lasati majoritatea sa moara de foame ,in neste conditzii cumplite !!

  62. SaakasBilly
    # august 22, 2016 at 12:34 pm

    Uite !! Eu cu doi-trei ani in urma ,am contactat  pe unul care vindea kalashnicoave pe „okazii” !! De curiozitate am luat legatura cu el ,si printre altele am aflat ca daca vrei sa ai o arma de razboi ajunge sa ai doar permis de vanatoare !! Era cineva cu functie de la Cugir ,nu stiu ce se fabrica acolo ,dar insul m-a asigurat ca se poate cumpara si un tanc doar cu permisul de vanatoare ,numai ca neanarmat ,fireste  !! In gluma a zis ca „inarmarea” se poate face tot de la ei….separat !! Efectiv se vinde tot,pe bani fireste !! Si ca sa vezi asa zisa „libertate” in dictatura asta imputzita balcanica ,tot pentru ce am zis eu aici au fost acuzati si insii arestati !! Adeca pentru „informatzii mincinoase” cu toate ca inclusiv cele zise de mine se pot verifica si sunt reale !! De fapt nu e nici un secret ca romanica a vandut arme la greu inclusiv celor mai inraitzi teroristi pen’ca asa fac toti !! Conflictele sunt bunastarea industriilor de armament ,gura lor de aer,supravietzuirea lor !!

  63. SaakasBilly
    # august 22, 2016 at 1:39 pm

    Mai e o ushitza de dat la intors !! Pot spune ca insul(politist de fapt) a ieshit la comertz pa’ net ca sa pescuiasca amatori de tranzactii oneroase !! Sa arestezi oameni pentru afirmatiile lor cica „mincinoase” e o incalcare grava a libertatzilor fundamentale ,de fapt nu exista in prezent legi care sa nu fie incalcate grosolan de asa zisul „stat” de fapt o formatziune maligna mafioto-se’curista care isi  urmareste propriile privilegii !! Asa zisa „dictatura” a lui ceausescu ,era forma cea mai evoluata de democratzie care sa vazut vreodata pe plaiurile mioritice !! Ceva practic ,nu minciuni ca acum !!

    • ...escu
      # august 22, 2016 at 2:03 pm

      Deci intii vii si afirmi ca in Romania se vand arme,chiar si tancuri!!!!!,apoi o dai la intors ca e posibil sa fi fost un politist care cauta infractori.Nu mai bine o dai tu pe bune la intors sa recunosti ca esti un bou?

      • SaakasBilly
        # august 22, 2016 at 2:18 pm

        Nu crezi ca se poate face si un recesamant in rromanica ,sa se vada catzi au cu permis de vanatoare arme de razboi ?? Pai pana si sotul stilistei ,pilotul care a murit in accident de avion ,tot cu o arma de razboi cu permis de arma de vanatoare l-a omarat pe asa zisul „hot” …nu ?? Sa dat totul sub presh ca sa nu se mai scormoneasca in latrina asta balcanica ,dar bou esti tu se’curistule si cacatul care-l faceti se numeshte „latrina” !!

        • ...escu
          # august 22, 2016 at 3:57 pm

          Da,dobitocule,cu permis de vanatoare poti detine si arma cu glont,dar nu arma automata.Cat de greu de inteles e idiotule cu cap de bolsevic turtit intre Marx si Engels si  cretinizat cu Lenin.

          • SaakasBilly
            # august 22, 2016 at 6:11 pm

            Pai dom’vagin ,cat de cretin poti fi ,e uimitor !! Vorbeam de kalashnicov nu ?? Pai ala e si arma cu glontz si automata tampitule ,boule si cretinule …coprofag !! Eu am vorbit doar de Kalashnicov ,si sotul stilistei a ucis cu o arma de asalt americana ,din dotarea armatei americane !! De ce esti cacanar ?? „Automata ” ce intelegi prin  asta ?? Ca poti trage foc dupa foc fara sa o incarci nu ?? Acum imi predai militarie ??

  64. .ro
    # august 22, 2016 at 2:07 pm

    Tancuri se pot cumpara si din Rusia,dar daca se blocheaza cand treci cu ele prin Piata Rosie,cum sa vii cu ele pina aici? La stanga?

    • SaakasBilly
      # august 22, 2016 at 2:22 pm

      O da!! Noi le facem foarte bune,numai ca nu le vrea nimeni !! Ala de care spui tu e cel mai evoluat de pe planeta !! Atunci era in stadiu’ de prototip !! Problema ca se umfla cacatu’ in ricani tocmai asta e !! Daca armamentul rus ar fi asa de proasta calitate cum minti si dezinformezi tu ,ricanii ar dormi linistiti !!

      • ...escu
        # august 22, 2016 at 4:00 pm

        Pai nu dorm idiotule ca va pot exploda accidental la cat le faceti de proaste si declansati razboiul din greseala la cat de tampiti sunteti

        • SaakasBilly
          # august 22, 2016 at 6:05 pm

          Pai „frate” coprofag ,odata nu sa intamplat ca rushii sa „declansheze” ceva !!Toate razboaiele asa zisele „imperii coloniale” le-au declanshat in marea lor foame de teritorii !! Iar puterea atomica a fost „declanshata” o singura data in holocaustul nuclear care a condus la genocidul a doua orashe suprapopulate de civili !! Cel mai mare genocid din istoria umanitatzii ,executat de criminalii planetari ,impotriva unor populatzii pashnice,civile !! Genocid urmat in timp de multe alte genocide cu milioane de victime la fel de nevinovate !! Omenirea va avea un viitor doar daca astfel de crime vor fi aspru pedepsite si infierate in legi internationale respectate cu strictetze !! Ucigashii lui mamona trebuie pushi in lantzuri si aruncati in iad !!

  65. @...escu
    # august 22, 2016 at 2:08 pm

    escule… mai taci mah aratare, ca s a imputit forumul asta de kktul din gura ta… ne asfixiezi pe toti… bah arma biologica, du te draq in latrinele istoriei cu tot cu imperiul tau de laba trista amintire…

  66. SaakasBilly
    # august 22, 2016 at 2:12 pm

    O alta problema cu care m-am tot framantat in ultima vreme !! Ma uit la ricanii astia „exceptionali” dom’le au creat special o industrie enorma de filme „HolyWood-ul” pentru a crea o imagine mult exagerata a suprematiei si maretziei imperiului rican ,a fost prima facatura imperiala in stradania lor de-a ocupa si stapanii lumea ca apoi au venit altele si altele :NASA -Houston ,Microsoft ,internetul care ca o panza de paianjen a impanzit lumea : Deci minciuna,dezinformare si control informatic !! Dar de un timp ,dupa ce lumea a fost data pi spate de „exceptionalismu’ ” lor cu navetele spatiale ,ceva sa intamplat !! Nu mai sunt in stare sa nascoceasca o tartareatza cu care sa iasa in spatiul cosmic !! Unii ,tot ricani,zic ca si NASA e tot o industrie a minciunii ca si holywood-ul ,ca de fapt nu numai coborarea pa’ luna era o mare minciuna si o mare dezinformare ,ci si restul !! Acum cand pot sa-i priveasca pana si coreenii ,nu numai china sau india ,trebe’ sa o faca pi bune ,si nu prea pot !! Prin SF-urile de la HOLYWOOD am fost obishnuiti cu o armata ricana care ni sa dat de inteles ca are si extraterestii in randurile ei si tehnologia straina e capabila sa-i poarte prin univers ,ca rushii sunt in epoca di piatra fatza de ei ,si ce vedem ?? Bombe din al doilea razboi mondial ?? Din anii 50′ „frate” noi cu astia ne-am aliat ?? cu mincinoshii si cu fatalaii astia ?? Astia care nu stiu decat sa se reguleze in cur si sa o traga pi nara sau  sa o bage in vena ?? Cum ne numim noi ?? Fii ……ploii ??

    • ...escu
      # august 22, 2016 at 4:11 pm

      Cand se framanta un prost,rezulta Saakaka.De ce tipa tampitule rusii ca scutul rastoarna echilibrul geo-strategic? De tampiti? De ce nu pot sa-si faca si rusii scut? Aici raspunsul e simplu;de idioti. Voi,rusii,folositi facebook,internet,mail,twitter si ce draci mai folositi pe la calculatoare? Toate informatiile astea trec pe la americani prin servere.Cu mintea aia a ta inceata de bolsevic cam intelegi ce inseamna acest lucru? Si multe altele despre care veti afla si voi peste 15–20 de ani.

      • SaakasBilly
        # august 22, 2016 at 4:34 pm

        Rushii nu tzipa ,e un tratat pe care ei sunt obligati sa-l respecte pe cand poponarii si drogatzii ricani il incalca !!Esti tu un prost ,rushii nu au scuturi ?? Tu ai auzit de S300 de S400 Si de S500 ?? asta ca sa spun numai de o varianta ,insa au zeci de variante si nici una nu e asa ineficienta ca a ricanilor !! Jidanii au lansat patru patriotzi la granitza cu siria si nu au putut lovi un avion fara pilot rusesc ,deoarece avea sistem de bruiaj !! Tot asa au decuplat un AEGIS ca si scutul de la deveselu,in marea neagra ,de a facut pe el tot NATO cu kermit ala al lor cu tot !! Sunteti neste primitivi si neste tampiti care credeti in poveshti SF zise de mincinosi !! Si lasa-ma cu lumea virtuala a ricanilor !! Oricat de grozava ar fie e virtuala boule ,adeca nu e reala !! O sa ajungeti ca fatalai si cretini ca tine sa va futeti virtual pe fache in buci ,unde oricat v-atzi stradui nu o sa rezulte copii si in final o sa disparetzi…tembelilor !!

        • ...escu
          # august 22, 2016 at 5:21 pm

          Un neam condus de un pedofil se gandeste numai la sex murdar,eu iti spun de circulatia informatiei,boule,care se face numai pe la americani. Dar ce sa inteleaga un bolsevic analfabet.

          • SaakasBilly
            # august 22, 2016 at 5:54 pm

            Boahahaha !! „circulatia informatiei,care se face numai pe la americani” –eu ma gandesc la mata si inseamna ca „se gandeste numai la sex murdar” ?? Pai daca ai ieshit tu din vaginu ei frecat de toti cainii bagabonzi,un limbric coprofag ,cum vrei sa fie ….”sexu'” ??? Curat ?? Tu umpli totu’ de cacat si vrei….”curatzenie” ?? Tu si ricanii tai pe unde „circula ” mataranga numa’ in cur ,se trage pa’ nara si se „circula” prin vena ?? Tu cu decadentzii astia ….defilezi ??

  67. SaakasBilly
    # august 22, 2016 at 4:13 pm

    Si la denumirea care o dau rushii colaborarii cu imperiul rican m-am gandit mult !! De ce nu le zic adversarii nostrii ,nu „colegii nostrii” cred ca ar fi mai potrivit sa-i numeasca adeversari sau inamici dupa cum ni se prezinta noua pulimii situatia mondiala ,dar ei le zic cumva familiar ca unor apropiati in continuare !! Si ma gandesc ca ei si colaboreaza la greu in fundal acolo ,unde nu-i vad ochii curioshilor ,si cei care stiu nu au curajul sa spuna nimic !! Uite ,nu mai departe de asha zisa „aselenizare” care a fost o mare minciuna ,ricanii au negociat cu ei : „frate” le-au zis ,sunteti singurii care putetzi sa dati minciunile noastre in vileag ca nimeni altcineva nu poate vedea ca noi mintim neste chestii ,concret ,cat sa va platim sa va taca gura !! Bang !! O strangere de mana ,banii jos,ochii la usha ,pen’ca ricanii stiu acolo unde trebe’ ca rushii isi tzin cuvantul dat !!A trecut o veshnicie de cand a luat foc ultima naveta iar restul au explodat  ,marea propaganda ricana cu NASA si cucerirea spatiului a dat faliment cu un mare fasss ,dar iarashi si-au cautat „colegii” rusi si au batut palma cu ei sa-i care rushii cu rachetele lor in spatziu la „naveta internatzionala” pe care tot rushii au carat-o acolo pi bucati !! Din nou „banii jos ochii la usa si sa va tzineti gura ” !! Au vrut sa faca rachetutze atomice,au cumparat uraniu de la rushi ,le trebuiau neste metale rare,no problem „colegii” contra cost au fost din nou la post !! Au facut ei „entreprise” lui Picard da’ nu au stiut face un motor de racheta care sa le care satelitzii in spatziu ,din nou „colegii ” rushi contra cost binenteles le-au livrat zeci de motoare de racheta !! Acum o sa se vada concret cu neste fierotanii vechi din al doilea razboi mondial pe care doar „enola gay ” le poate lansa,sunt curios ce bisnitz vor mai face cu „colegii” rushi ?? O sa faca un tratat cu ei in care nu vor avea voie aia sa foloseasca antiaeriana si avioanele in afara de alea din primul razboi mondial ?? Asta in caz de un razboi !! Si sunt convins ca etnia cazara care-i conduce ,va fi in stare sa incheie si un asemenea …ghesheft !!

  68. ...escu
    # august 22, 2016 at 4:24 pm

    Cum???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

    • SaakasBilly
      # august 22, 2016 at 4:39 pm

      Cum ce ?? Cum sta cracanata mata ??

    • ...escu
      # august 22, 2016 at 5:15 pm

      Tu te vezi cat esti de bou?

      • SaakasBilly
        # august 22, 2016 at 5:47 pm

        Si catzi boi au calarit-o pe mata pana a ieshit un avorton bleg si cretin ca tine ??

  69. SaakasBilly
    # august 22, 2016 at 4:44 pm

    Sau cum o sa bage fierotaniile alea radioactive intr-un ghesheft din care sa scoata bani !! Parca era vorba de reducerea armamentului atomic nu ?? Parca era vorba de un tratat in care multe rachete au fost duse de rushi in ricania la asa zisa „dezactivare” !! Pai ce au „dezactivat” daca fierotaniile aste cu hidrogen dintr-al doilea razboi mondial sunt bine merci la turci ?? Arcuri ,sageti si sulitze ?? Sau si alea sunt pazite la muzeu ??

  70. antonescu
    # august 22, 2016 at 4:45 pm

    Iranienii va dau muie rusi spurcati

    • SaakasBilly
      # august 22, 2016 at 5:28 pm

      Si turcii „dau muie ” ca a zis Porcoscenko ca erdogan nu a zis ninica ?? Iar iranienii ce ??Ca au de luat o carutza de bani de la ricani si aia i-au amenintzat ca nu le dau banii pe care oricum nu le dau ca n-au de unde …fraiere !! Cu iranienii lupta impreuna in siria ,si pentru turci o sa lase toata partea de nord a siriei  locuita de kurzi pretenii ricanilor ,sa faca antiterorism acolo !! Numa’ inca  putzin ,pana incheie si turcii cu tranzitu’ de arme catre teroristii buni ai ricanilor,asa cum au promis : ) : )

  71. @...escu
    # august 22, 2016 at 4:59 pm

    pana atunci, iti dam noi muie escule… 

  72. ...escu
    # august 22, 2016 at 5:17 pm

    Pe voi n-am sa va las nici sa ma pupati in cur,natie scarboasa.

    • SaakasBilly
      # august 22, 2016 at 5:34 pm

      Sa te pupe in cur sifilisu’,ciuma si holera : ) : ) : )  Pe langa sifilis mai merge canceru’ de coaie ,si cum esti seropozitiv, mai merge si HIV-u’ jegule coprofag !! Mancate-ar viermii imputzitule !!

  73. SaakasBilly
    # august 22, 2016 at 5:44 pm

    Ce mi-a placut mie la nebunie, au fost vapoarele alea mari din timpul ultimului razboi mondial, cu tunurile alea enorme, si multe ,ca neste pule uriashe !! Mama !! Ce mi-a placut cantareatza aia ricana care acum e baba si bolnava de cancer ,Sher parca-i zice ,imbracata ca o curva cu ciorapii ruptzi fara chilotzi ,si calarea tunurile alea mari asa ca neste sule strangandu-le intre craci cu ciorapii sfartecati, ca o curva uzata, si sute de marinei ricani dansau si-shi aruncau shepcutzele in sus !! Pe bune ,nu stiu daca cineva care a vazut videoclupul ala nu ar fi vrut sa fie rican si sa se infrupte din jecmaneala si curvaria lor !! Nu stiu pe unde zac vapoarele alea ?? Ca la cata foame are in ea romanica de flota ,le-ar lua pe nerasuflate !! I-ar putea obliga ushor pe rumani ,bulgari si ukrani , sa cumpere jafurile alea de fier vechi !!

    • ...escu
      # august 22, 2016 at 7:26 pm

      Bineinteles ca ti-a placut,ca daca esti labagiu,ai si tu material de laba,in comparatie cu Natasa,nespalata,lalaie si sta ca vaca in pula.

      • SaakasBilly
        # august 24, 2016 at 10:02 am

        Pai cine practica ca tine…stie : ) : ) : ) Natashe ,poate sunt in zona ta,shi salivezi dupa ele,in zona mea nu exista nici ca….material didactic : ) : ) : )

  74. Rădulescu
    # august 22, 2016 at 6:09 pm

    Tovarășii rusofili vor fi premiați de poporul român cu Ordinul ,, Hai sictir în pizda mamii voastre” în grad de COLON plin cu căcat !

    • SaakasBilly
      # august 22, 2016 at 6:16 pm

      Sti !! SHER nu a avut chilotzi si parca pe a doua gaura ,pe anus ,a atarnat ceva ca un limbric !! Cred ca erai tu dom’general !! Verifica- i  …..tunurile : ) : ) : ) In vederea …achizitiei !! Boahahaha !!

  75. @...escu
    # august 22, 2016 at 8:11 pm

    escu-flegma coprofil ca natura… mancator de kkt, mai ales de kkt nato curucubeu amestecat cu lichide seminale de la colegii de pluton… escu-voma, platit direct in kkt de ambasada murikana… kkt nato, bineinteles

  76. ...escu
    # august 22, 2016 at 8:52 pm

    Pentru idiotii din redactie ce semneaza SaakasBilly,carora la anumite postari nu le poti raspunde ca sunt blocate;exista arme Kalasnikov speciale ptr. vanatoare,care nu trag la foc automat,ci numai la foc cu foc si pot fi detinute cu permis de vanatoare.Nici nu stiti ce produceti,tampitilor,stiti doar sa injurati si sa mancati cu polonicul.

    • SaakasBilly
      # august 23, 2016 at 10:16 am

      Reportajul a fost facut in rromanica cu mitici din miticesti ,si era vorba de AK 47 fabricat in romanica cu licenta furata de la rusi !! Ca sa intelegi si tu, e versiunea aceea arhicunoscuta pe tot globul ,arma de asalt folosita de o multzime de tzari ,armate si grupari militare, si acum ,cea mai faimoasa,mai renumita ,mai raspandita si mai folosita arma de asalt in istoria lumii !! Nu cred ca exista barbat in rromanica ,chiar si un singur mitic din miticesti ,sa nu fi folosit AK47 in armata !!! Inventat de rusul Mikhail Timofeyevich Kalashnikov,arma „naturalizata” si la noi ,dupa un patent furat ,si insushita ca fiind inventata de mitici ,datorita unui fluierush adaugat in farful tzevii ,de culoare contrastanta…alba ,e naturalizata si in bulgaria,china,toate tzarile foste sovietice si foste comuniste ,america de sud ,si e fabricata sub LICENTA pana si de ricani !! Kalashnikov AK (AK-47) AKS, AKM and AKMS assault rifles (USSR) The AKM is a gas operated, selective fire assault rifle!!  Insa apari tu dom’ general al fecalelor care zici ca  AK 47 (ca de el era vorba) e de fapt o arma de vanatoare …Boahahahaha  !! Sincer nu vreau sa ma contrazic cu un ins insalubru pshihic ,aflat in chinul distrugerii mentale ,un fel de gica contra ….jalnic !! Daca matale zici ca e de „vanatoare” precis se si poate vana cu ea !! Altii au doborat elicoptere si avioane ,deci e si o antiaeriana incognito!! Am vazut bricege si brichete cu insemnul Kalasnikov dar cu putzina imaginatie si arma de asalt se poate folosi si ca briceag ,dar si ca bricheta sau ca aruncator de grenazi cu o mica dotare in plus !!

      • ...escu
        # august 23, 2016 at 12:46 pm

        Ti-am spus ca se fabrica si in varianta de vanatoare,ce nu intelegi,analfabet bolsevic.

        • SaakasBilly
          # august 24, 2016 at 9:58 am

          Dar tu dom’ vagin  ce nu intelegi la un AK 47 ?? Ca nu e arma de vanatoare ?? Discutia nu era despre ce fabrica rusii ,ci despre ce fabrica romanii nostrii ,reportajul a fost in romania despre romani si traficul lor de arme,  si un kalasnikov K47 ,arma de razboi fabricata …de romani!! Deci absolut in nici o silaba nu era vorba de…rushi si de armele lor de …vanatoare : ) : ) : )  !! De cate ori trebuie sa repet asta ,si cat de tampit trebuie sa fie cineva sa nu inteleaga un lucru atat de simplu ??

  77. Rădulescu
    # august 23, 2016 at 6:43 am

    Breaking News: Rusia anul aceasta are o producție record de cereale. Poporul rus va mânca CACAT cu cereale. 

    • SaakasBilly
      # august 23, 2016 at 10:32 am

      Adeca faceti un sait romanesc get beget pen’ca e inregistrat pe un domeniu de net in rromanica,va straduiti din rasputeri sa para rusesc ,dar nu folositi chestii specifice si nici numele saitului rusesc ci al televiziunii lor ca sa nu poata castiga un proces daca va da in judecata ,pen’ca ricanii va sustin din spate !! Si vre-o patru insi va straduiti sa vomitati cacat cat puteti voi de mult ca raspuns cica „saitului rus” !! „fratilor” rushii nu va baga in seama ,ce faceti voi e boala pshihica si ei sunt oameni serioshi ,dar eu ,tot un ruman caruia e rushine ca face parte din spitza rromilor din rromanica,adeca urmashii rromei ,exact ca celui mai mare filozof Patapievici ,ma vad nevoit sa dau un citat din opera celui mai mare rruman care binenteles e si cel mai destept om pe care l-am cunoscut si in acelashi timp unul din shafii se’curistilor…. cancerul rromanicii !! Citat : “Puturoşenia abisală a stătutului suflet românesc… spirocheta românească îşi urmează cursul pînă la erupţia terţiară, subreptice, tropăind vesel într-un trup inconşient, pînă ce mintea va fi în sfîrşit scobită: inima devine piftie iar creierul un amestec apos.” (pag49)“Cu o educaţie pur românească nu poţi face NIMIC.” (pag.56)

  78. ...escu
    # august 23, 2016 at 9:24 am

    Vor face indigestie de la cereale!

  79. SaakasBilly
    # august 23, 2016 at 10:37 am

    Ilie Şerbănescu: “Au pus ăştia din Uniunea Europeană mâna pe Europa, cu excepţia Rusiei, şi ne tratează pe toţi ceilalţi ca pe nişte colonii!” : http://gandeste.org/general/ilie-serbanescu-au-pus-astia-din-uniunea-europeana-mana-pe-europa-cu-exceptia-rusiei-si-ne-trateaza-pe-toti-ceilalti-ca-pe-niste-colonii/73042

    • Rădulescu
      # august 23, 2016 at 12:16 pm

      Ilie Șerbănescu, mâncător de căcat de pe vremea comunistilor, mințea ca o javră ordinară in ziarul România Liberă, despre cantitățile record la hectar. Lua-mi-ati mielu la gingii de zdrențe socialiste.

      • SaakasBilly
        # august 23, 2016 at 1:20 pm

        Si tu ce esti zdreantza capitalista ?? Vezi ca se’curitatea sau SRI-ul sunt institutzii de stat …socialiste ,nu au de-a face cu capitalismu’ …boule !!

  80. SaakasBilly
    # august 23, 2016 at 11:59 am

    Eu am fost crescut de ai mei invatzandu-ma ca in cazul unei relatzii sau colaborari stricate „sa las loc de intors” sau sa nu inchid definitiv niciodata o usa !! Pentru ca niciodata nu se stie cand va fi nevoie de acea usa ,si ea va fi blocata,incuiata definitiv !! Pretenii ricanilor mereu au ushi incuiate definitiv la indemnul lor !! Erdogan daca nu descuia in ultimul moment usha cu rushii ,acum era un „dictator ” arestat ,cu o lovitura de stat ricana reushita ,si cu o marioneta ricana la conducere, care putea atrage tzara intr-un razboi devastator cu rushii !! Totul a fost in amanunt pregatit de foarte mult timp ,dupa o retzeta arhicunoscuta ,aplicata in foarte multe situatii !! Avioanele  turce ridicate de la Incirlic sub control rican ,dupa un plan rican, cu date de locatie furnizate de rushi insashi ricanilor ,care au pregatit o capcana foarte minutios calculata,au actionat in defavoarea turciei ,expre in directzia ruperii oricaror relatzii cu rushii !! Sunt convins ca  Erdogan chiar nu a stiut de toata tarashenia !! Dar faptul ca a trecut printr-o umilintza extrema cerandu-shi iertare de la rushi i-a salvat viatza ,pentru ca rushii au fost cei care i-au livrat informatziile vitale !! Daca nu facea miscarea de umilintza necesara impacarii ,acum era istorie !! Nu inteleg de ce marionete din romanica aservita imperiului malefic rican ,alde basescu si buldogul politichiei rumanesti de ex.,nu pot realiza capcana in care-shi baga gatul benevol !! Se baga unii pe altzii in pushcarii ,ca marele licurici cere asta,pentru a strica monolitul pe care-l reprezinta mafia se’curista ,si obligatzia rahatului imprashtiat mereu in directia rushilor ,impreuna cu toate minciunile, dezinformarile si aberatziile ,care nu au alt scop decat acela ca la nevoie ,rushii sa-shi intoarca spatele ,ca ricanii sa-shi poata face linistit treaba !! La relatzia dintre Ianukovici si rushi ,nici in cazul lui nu erau motive ca sa fie salvati ,si aici ma refer si la Azarov ,primul ministru ,insa rushii au facut-o doar ca sa nu dea satisfactie institutziilor  CIA ,care au derulat lovitura de stat din ukropia ca la carte !! Cum l-au salvat pe bashar-al-assad pe Ianucovici si Erdogan,puteau sa-l salveze si pe Saddam Hussein ,sau pe colonelul muammar-al-gaddafi,dar toti acestia au fost ajutati sa inchida usile definitiv cu rushii ,cum incearca acum cu Cuba si Iran ,si cum au incercat de „n” ori cu China !! Si e foarte interesant cum un stat ca iranul care nu are nici un alt sprijin real ,poate taia legaturile vitale cu rusia dintr-o inconstientza totala,cum au facut si alte state din regiune ,care apoi au fost realmente sterse de pe suprafatza pamantului !! La romani, traditional ,nu se poate cere inteligentza !! Noi mereu am fost condushi ca vitele la sacrificare !! E un pshihopat aici care ma face rus si ma acuza ca sunt „rusofil” si ca tzin cu ei !! Uitatzi-va boilor pe harta ,rusia nu are nevoie de sustinerea nimanui ,noi suntem un puric pe langa ei ,si suntem colonie ricana !! Tzarishoara asta are nevoie nu de sustinere ci de foarte mult noroc ca sa existe un viitor si pentru copii nostrii, cu asa inconstienti cum sunt vanzatorii de neam si tzara !! Nu ma ingrijorez eu de rushi ,in primul rand pentru ca traiesc in latrina asta balcanica care e scuipatoarea ricanilor si preshul nemtzilor si a frantzujilor ,si in al doilea rand ,rushii sunt atat de mici, neansemnati si inapoiati, ca ii pot morcovi oricand pe ricani cu toata pleada lor de catzelushi agresivi unde nici sa latram nu avem un loc al nostru …..consacrat : ) : ) : )

    • Rădulescu
      # august 23, 2016 at 12:12 pm

      Tu fiind un oxiur, impreuna cu familia ta de rusofili mereu veți avea ușa și capacul la closet ridicat.Mediul vostru de trai este în CĂCAT, căcat proletar.

  81. SaakasBilly
    # august 23, 2016 at 1:17 pm

    Da !! Un „oxiur” de care spui tu ,daca ar putea vorbi,cred ca ar spune acelashi ineptzii pe care le spui si tu !! Tu nu esti un animal necuvantator ci unul ….cuvantator !! Cum e si magarul care rage !!

  82. SaakasBilly
    # august 23, 2016 at 1:31 pm

    DIN SERIA  CA LA RICANI LA NIME ,SAU „EXCEPTIONALI” PANA LA SANGE  : http://www.activenews.ro/externe/Armata-americana-are-finantele-bombardate-trilioane-de-dolari-lipsa-au-fost-acoperite-din-pix-135940

  83. SaakasBilly
    # august 23, 2016 at 1:36 pm

    DIN SERIA  CA LA RICANI LA NIME ,SAU „EXCEPTIONALI” PANA LA SANGE  : http://www.activenews.ro/externe/A-plouat-cu-masini-Armata-SUA-s-a-facut-de-ras-la-un-exercitiu-militar-132568

  84. SaakasBilly
    # august 23, 2016 at 2:45 pm

    DIN SERIA  COLONIA ROMANIA :FOAMEA si SARACIA a cuprins ROMANIA :https://www.youtube.com/watch?v=DjglY-3Apvk

  85. SaakasBilly
    # august 23, 2016 at 2:51 pm

    DIN SERIA  COLONIA ROMANIA :Au ajuns sa manance din gunoaie! :https://www.youtube.com/watch?v=8SlpzTbNAgo

  86. SaakasBilly
    # august 23, 2016 at 2:57 pm

    DIN SERIA  COLONIA ROMANIA :Asta-i Romania – PUNGESTI : https://www.youtube.com/watch?v=dE4ntG696wI

  87. SaakasBilly
    # august 23, 2016 at 3:02 pm

    DIN SERIA  COLONIA ROMANIA :TARA INTERLOPILOR !! :https://www.youtube.com/watch?v=4sWoxHYMSe8

  88. SaakasBilly
    # august 23, 2016 at 3:06 pm

    DIN SERIA  COLONIA ROMANIA :DOMNIA CAPETENIILOR TIGANESTI !! : https://www.youtube.com/watch?v=M-bTbRg9ebA

  89. SaakasBilly
    # august 23, 2016 at 3:27 pm

    DIN SERIA  COLONIA ROMANIA :CLANUL CORDUNEANU !! : https://www.youtube.com/watch?v=qnL5qA312iM

  90. SaakasBilly
    # august 23, 2016 at 3:29 pm

    DIN SERIA  COLONIA ROMANIA :ROMANI SI TIGANI LA FURAT IN STRAINATATE !! : https://www.youtube.com/watch?v=lYlLF5r0GBw

  91. SaakasBilly
    # august 23, 2016 at 3:34 pm

    DIN SERIA  COLONIA ROMANIA : APOCALIPSA !!  : https://www.youtube.com/watch?v=pSRPQZ8mI6U

  92. SaakasBilly
    # august 23, 2016 at 3:37 pm

    DIN SERIA  COLONIA ROMANIA : DALLAS DE ROMANIA !! : https://www.youtube.com/watch?v=ONgCMdXeZZc

  93. SaakasBilly
    # august 23, 2016 at 3:40 pm

    DIN SERIA  COLONIA ROMANIA : SARACIE SI SINGURATATE !! : https://www.youtube.com/watch?v=wQ-SU-qNxCI

  94. SaakasBilly
    # august 23, 2016 at 3:49 pm

    DIN SERIA  COLONIA ROMANIA : ROMANIA MIORITICA   !! : https://www.youtube.com/watch?v=SmP0ApJXvDQ

  95. SaakasBilly
    # august 23, 2016 at 3:50 pm

    DIN SERIA  COLONIA ROMANIA : O MAMA BEATA CU DOI COPII IN STRADA    !! : https://www.youtube.com/watch?v=_az443dgsg4

  96. ...escu
    # august 23, 2016 at 3:54 pm

    Cauta,boule pe youtube,despre rusi si ai sa vezi ca sunteti idiotii planetei!

    • SaakasBilly
      # august 24, 2016 at 9:48 am

      Si „planeta” se cheama ?? Lasa-ma sa ghicesc ,…….rromarlania ??

  97. SaakasBilly
    # august 23, 2016 at 4:04 pm

    DIN SERIA  COLONIA ROMANIA :MOCANITA ROMANEASCA !! : https://www.youtube.com/watch?v=02yh6sCAPs4

  98. SaakasBilly
    # august 23, 2016 at 4:07 pm

    DIN SERIA  COLONIA ROMANIA :SARACI LIPITI !!  : https://www.youtube.com/watch?v=PwDufI8dZeY

  99. SaakasBilly
    # august 23, 2016 at 4:10 pm

    DIN SERIA  COLONIA ROMANIA :LOCUL BLESTEMAT !!  : https://www.youtube.com/watch?v=AMXG4L21PO0

  100. SaakasBilly
    # august 23, 2016 at 4:14 pm

    DIN SERIA  COLONIA ROMANIA :GROAPA DE GUNOI  !! : https://www.youtube.com/watch?v=iXGmanWHlWA

  101. SaakasBilly
    # august 23, 2016 at 4:15 pm

    DIN SERIA  COLONIA ROMANIA : CARTIERUL FERENTARI  !! : https://www.youtube.com/watch?v=j6FaxmUDNAk

  102. ...escu
    # august 23, 2016 at 4:22 pm

    Rusia a fost suspendata de la Jocurile Paralimpice de la Rio de Janeiro din cauza  sistemului organizat de dopaj.La o asa decizie,bagati-va idiotilor capul in latrine,daca n-ati mancat totul de acolo!

    • amatorul
      # august 24, 2016 at 1:37 pm

      jocurile eliptice  sunt tot o afacere khazara…vezi gargara cu multi culturalismul asociat  , tera banii invartiti prin drepturi de TV si reclame, CRESTEREA PIRAMIDALA  a nr de sporturi si sportivi, insesi aparitia acestor jocuri para eliptice; toata stima pt oamenii  „different able”, dar imaginea lor e folosita pt promovarea discriminarii pozitive, buna mai ales in alte capitole de interes cazaresc

  103. SaakasBilly
    # august 24, 2016 at 9:43 am

    Eu nu traiesc in federatia rusa,nu am treaba cu ei si nici cu golaniile imperiului rican la adresa lor ,pen’ca cum altfel sa numesc magaria asta ?? Hai inteleg ca interzici participarea sportivilor rusi pen’ca evident sunt prea buni pentru tine ,dar interzici pana si participarea handicapatzilor locomotori ?? In rusia sa facut caterinca la greu  de ricani, care se tem ca performantza pana si de handicapatzii locomotor ai lor !! Si in presa rromarlana au aparut titluri ca putin plange si prostii din astea cretine !! Eu sunt interesat doar de lotul de olimpici romani ,ca rushii cu echipa lor puternic decimata de deciziile tampite provocate de ricani au terminat totusi pe un loc onorabil ,iar noi pe care nu ne-a atins nici o adiere de vant, am atins cele mai proaste rezultate din istoria olimpiadelor !! Pe mine asta ma doare ,ca traiesc aici printre voi,printre ratatzi !! Am naturalizat un rus si ala ne-a adus ultima medalie,a cincea,altfel ramaneam cu patru ,dar daca naturalizam inca trei aveam dublu cat am luat cu ai nostrii nenaturalizati !! La gimnastica pentru prima oara dupa un car de ani ,nu au fost medalii !! Deci a fost un caraghioslac ultima zi cand rusul rus naturalizat „al nostru” l-a batut pe rusul moldovean al fratzilor nostrii di pisti prut si iaca asa sa nascut ultima medalie !!Si hicler facea exact ce fac ricanii ,si orice dictatura sau imperiu’ imputzit face la fel !! Adeca sportul nu mai e sport,comertul nu mai e comert si strile nu mai sunt stiri ci manipulari si minciuni ordinare !!

  104. ...escu
    # august 24, 2016 at 1:31 pm

    Dci daca te prinde politia beat manga la volan,americanii sunt de vina.

  105. # septembrie 20, 2016 at 12:28 pm

    Din ciclul ZIARIST DOBITOC. rUSII N-AU TUPEU SA VINA CU AVIOANELE IN ROMANIA CA VOR CADEA CA PASARILE INTOXICATE CU FUM.PROPAGANDA RUSEASCA NU MAI TINE NICI IN RUSIA BAI DOMNULE ZIARIST DE CARTON.APUCATE DE LOPATA CA DE SCRIS NU ESTI IN STARE.CAND OR SCOATE AMERICANII ARSENALUL LOR DE ULTIMA GENERATIE N-O SA STIE RUSII PE UNDE SA FUGA. DAR O SA-L PUNA IN LINIA INTAI PE ROGOZIN, PROBABIL CU UN PISTOL CU APA CA SA NU SE MAI IMPUSTE SINGUR , CA UN BOU, IN PICIOR. HA, HA,HA,HA,HA

Trackbacks/Pingbacks
  1. Focosele nucleare americane mutate de la Incirlik la Deveselu, o diversiune? | www.giurgiuonline.com - august 19, 2016

    […] Sursa: news.russiatoday.ro Articol sursa: Focosele nucleare americane mutate de la Incirlik la Deveselu, o diversiune? […]