9:44 pm - marți ianuarie 23, 2018

Rusia Unită a câştigat alegerile pentru Duma de Stat

9225 Viewed Liviu Muresan 83 responds
alegeri-rusia

Rusia Unită a câștigat detașat alegerile legislative de duminică, asigurându-și o majoritate zdrobitoare în Duma de Stat (Camera inferioară a Parlamentului federal rus). Rusia Unită a obținut cel puțin 338 din cele 450 de mandate din Dumă, față de 238 în alegerile anterioare, conform rezultatelor parțiale difuzate după numărarea a peste 90% din voturi.

Partidul Liberal-Democrat (LDPR) și Partidul Comunist (PC) sunt aproape la egalitate de voturi cu 13,3% și, respectiv, 13,5%. LDPR, partidul lui Vladimir Jirinovski, își ameliorează astfel scorul cu aproape 3 puncte procentuale în raport cu 2011, în timp ce comuniștii pierd peste 5 puncte procentuale. Partidul Rusia Justă primește la rândul său 6,2% din voturi și va avea reprezentanți în Dumă.

Prezenţa la vot a fost mai slabă comparativ cu alegerile precedente. Potrivit Comisiei Electorale Centrale, doar 47,8% dintre alegători au votat, față de 60% la alegerile legislative precedente din decembrie 2011.

Cetățenii ruși aflați în România au putut vota la două secții de votare deschise la Bucureşti şi Constanţa.

 

Provident Romania
Don't miss the stories followReCunoaste adevarul! and let's be smart!
Loading...
5/5 - 1
You need login to vote.
Filed in
kiev-atac-ambasada

VIDEO: Ambasada Rusiei în Kiev, atacată. „Mâine vor fi rachete”

cumintenia-pamantului

VIDEO: Ambasada Federaţiei Ruse donează pentru Cuminţenia Pământului

Related posts
83 Responses to “Rusia Unită a câştigat alegerile pentru Duma de Stat”
  1. ...escu
    # septembrie 19, 2016 at 10:56 am

    „Rusia Unita a castigat alegerile…asigurandu-si o MAJORITATE ZDROBITOARE in Duma de Stat”.Pe cine ati zdrobit,baieti,ca opozitie nu mai aveti.Opozitia a fost zdrobita cu gloante si cu puscaria.

    • ...escu
      # septembrie 19, 2016 at 10:58 am

      Ce ati zdrobit voi au fost alte partide ale KGB-ului.Neavand opozitie,va ZDROBITI intre voi.

      • SaakasBilly
        # septembrie 19, 2016 at 7:15 pm

        Boahahahaha !!! Bine  ca in ricania exista „opozitie ” solida : ) : ) : ) : )

    • SaakasBilly
      # septembrie 19, 2016 at 7:17 pm

      Esti un caraghios !! Mai poti sa dormi sau sa te caci de grija rushilor ??

  2. vasile dumitru
    # septembrie 19, 2016 at 10:57 am

    cand apare lupul la poarta stanii,este normal pt.cainii de paza sa asculta de baci.

    • ...escu
      # septembrie 19, 2016 at 11:01 am

      La rusi cainii de paza mananca oile si le apara doar ptr. a avea ce manca.

      • ...escu
        # septembrie 19, 2016 at 11:04 am

        Baciul e multumit ca i se da cota-parte.

        • SaakasBilly
          # septembrie 19, 2016 at 7:13 pm

          Vorbesti de miticesti …nu ??

      • SaakasBilly
        # septembrie 19, 2016 at 7:14 pm

        Asta o zici despre romanica si despre mitici ?? Ai dreptate …pentru prima oara !!

  3. @...escu
    # septembrie 19, 2016 at 11:04 am

    escu kkt… iar te bagi in chestii care te depasesc? bah laba trista, imputi iarasi forumurile, fomistule. plata e pe postare?

  4. ...escu
    # septembrie 19, 2016 at 11:09 am

    Putin e „iubit” si de femei ptr. ca are fata plina de botox si il considera de-al lor.

    • SaakasBilly
      # septembrie 19, 2016 at 7:12 pm

      Putin e iubit de toti !! Si doar pentru ca tot ce face ,face exclusiv pentru rushii lui !! E atat de simplu !! Tu esti un cacat,o scarba ,o scursura din trupa vanzatorilor de tzara,a tradatorilor ,nu ai cum intelege asta ??

  5. @...escu
    # septembrie 19, 2016 at 1:00 pm

    si batalioanele nato curcube sunt iubite de tine… stim din ce motive…

    • ...escu
      # septembrie 19, 2016 at 1:20 pm

      Stiti pe dracu sa va pieptene,idiotii planetei.Daca nu ma credeti pe cuvant,va voi demonstra stiintific cat de curand.

      • ...escu
        # septembrie 19, 2016 at 1:28 pm

        Daca va ducea capul,reformati societatea rusa prin democratizare si modernizati economia prin libera initiativa,fara coruptie ca politica de stat.Asa cum a facut implozie comunismul ,va face si dictatura.Toate realizarile voastre stiintifice sunt furturi din occident prost copiate.Oameni responsabili s-ar gandi si la popor nu numai la confortul lor material cum faceti voi.Visati sa stapaniti lumea,dar veti face un mare fas precum un balon care se tot umfla.

        • # septembrie 19, 2016 at 6:08 pm

          Dl NAIV escu vorbeste gura fara tine…Urmatorii pe lista de IMPLOZIE  sunt USA >>>cu plutocratia/ hegemonia finaciara  deghizata in pseudo-democratie <<< De acea se screm sa promoveze TTIP & CETA in EU   ca ‘ s rupti in kr …si vin chinezi cu OBOR care este o piata emergenta ( in dezvoltare ) de 10 x  mai mare .Adica in tarile din OBOR nu prea au nimic , in concluzie este necesar sa se dezvolte toate: infrastructura, telecomunicatii, industrie, imobiliare etc… Mai intoarce capul si vezi ce se face si pe acolo …ca sa nu fii surprins.Ti am mai spus  pretinsa democratie si economie de piata  nu sunt UNICELE si SINGURELE optiuni ale viitorului. China si India nu subscriu ac ideologii si iata ca au succes !

  6. Dragos
    # septembrie 19, 2016 at 1:51 pm

    … escu scrie și … escu își răspunde. Pare să fie o dedublare a personalității.

    • ...escu
      # septembrie 19, 2016 at 2:15 pm

      Va explic,kaghebei,ca la clasa pregatitoare ptr. ca sunteti tampiti si intelegeti greu.

      • SaakasBilly
        # septembrie 19, 2016 at 7:09 pm

        SI tu „intelegi” ?? Tu esti  pasaruica care manci cacat din anusu’ imperial al ricanilor ?? De aia esti tu mai…dashtapt ,cretinule grobian ??

  7. ...escu
    # septembrie 19, 2016 at 2:14 pm

    Din raportul anual al serviciului ceh de informatii(BIS)   –-Agentii rusi se axeaza in principal pe raspandirea de informatii false despre conflictele din Siria si Ucraina,precum si pe erodarea relatiilor dintre tarile UE.   –Raspandirea unor dezinformari despre UE si NATO si de a crea sentimentul amenintarii unui razboi cu Rusia.    Cam ce fac si kaghebeii pe acest site.

    • SaakasBilly
      # septembrie 19, 2016 at 7:07 pm

      Nu ti se pare ciudat ca preshedintele lor e un om vertical,cu coloana vertebrala si cere incetarea intregii clovnerii a ricanilor ,si reluarea schimburilor comerciale ,unde cehii pierd foarte mult ,fara piatza cu rushii ,iar acest premier mancator de cacat rican reia toate minciunile si scornelile ricane ?? Sunt scorneli ca si cotu’ dunarii lu’ bashinescu se’curistu ,sau minciunile permanente din care nimic nu sa adeverit a lu’ porcoscenko !!

  8. # septembrie 19, 2016 at 3:52 pm

    Dl NAIV escu …ți a crescut iar glicemia ? Eşti cam tulburat …ți ai luat tratamentul ? Dl NAIV escu  …serv secrete ale tarilor componente EU  sunt la ” dejtu mik ” a lu ‘ amerikanski… adica repeta ce aud la stapîni.Sa ti explic cum devine…Seful actual SIE(M.R.U) & SRI (Heltwig )  au beneficiat in tineretile lor de ” burse generoase ” de la ONG urile lu ‘ SOROŞ. Mai trb sa adaug ceva ? Scopul  campaniei media ” demonizarea Ru ” ţinteste ŞI spre elementele  importante din armata, servicii, administratia publica , administratia de stat etc…NU numai spre masa populatiei. In principiu ultimile si singurele nuclee adevarate de patriotism sincer & puternic se regasesc in armata si servicii.Ori daca le ai intoxicat si pe astea deja 80 % campania media si a atins scopul. In concluzie VERDICTUL dat de BIS este un pic ” BI(ae)S(ed)” . Intrebare penibila ce mijloace AŞA  DE PUTERNICE de dezinformare au pretinsi ag Ru atîta timp cât pe mijloacele media de MARE VIZIBILITATE (tv, radio, internet ) nu apare nici o stire PRO rusia. RT & sputnik sunt singurele mai vizibile si ac sunt sicanate/ sabotate/ discreditate constant. Asadar 2 posturi impotriva ” vocii” poate 120 de posturi numai in EU…numai iau in consideratie sustinerea logistica a celor 120 …si tu vii cu texte cu raspîndirea de inf.false de catre Ru. Vrei sa mi aduc aminte de IRAK si cât de bine ne au ( DEZ) informat dusmani rusilor ? As putea sa continuii cu multe exemple…Du te  ia pastilele prescrise… iarasi ai un episod de fantasme & delirum tremens !!!

  9. ...escu
    # septembrie 19, 2016 at 4:23 pm

    Presedintele bulgar Rosen Plevneliev a cerut alegatorilor sa-i testeze pe candidatii pentru postul de sef de stat cu o intrebare despre Crimeea(interviu la radio Darik). Trebuie sa ne intrebam candidatii la presedintie,ce parere au despre criza din Ucraina.Sunt ei de acord cu faptul ca o tara a ocupat teritoriul unei alte tari?.Sunt de acord ca „omuletii verzi” au aparut in Crimeea si in mod ilegal a organizat un referendum sub amenintarea armelor? a intrebat Plevneliev.Presedintele bulgar a explicat ca Rusia este un adversar care vrea sa destabilizeze UE

    • SaakasBilly
      # septembrie 19, 2016 at 7:01 pm

      E bine ca acest cacat bulgar are alergie la rusi ,dar nu e normal sa aibe „alergie” si la gazu’ lor de care depind in totalitate ,si la banii lor da-ti aiurea pe produse de cat a VII a …speciala ,rejectata de occident !! Gura aia a lu’ sulica nu merita sa moara de foame ?? Sau macar sa ia neshte oaua pisti mecla ??

  10. @...escu
    # septembrie 19, 2016 at 4:45 pm

    escu sufera de detriplare a personalitatii… una dintre personalitati e rusul din el care il tulbura mereu. de aia scrie si isi raspunde singur. mai mult, labarescu se uraste pe sine. pentru rusul din el.

  11. # septembrie 19, 2016 at 5:46 pm

    Dl NAIV escu oare asa de puternic se aude vocea ” raspindirii dezinformarii ” de pe RT si Sputnik.Oare nu s astea 2 acoperite de ” orchestra ” celor min 120 ? Si mi e mi a povestit un PRETEN decan ca ac burse dupa ce iti deschid orizontul cunoasterii iti deschid si orizontul profesional si financiar … DACA si NUMAI DACA  iti indeplinesti misiunea si ordinu’ discret  ( primit prin alti PRETENI ) de a promova permanent cu mult curaj la oricine si oricand …valorile democratiei made in USA , neoliberalismului TURBO SALBATEC , drepturile LGBT si toata agenda NWO…La fel ca activisti comunisti educati la MOSCAW in anii 1950-60-70…Similar ….ulterior  , functie de serviciile aduse cauzei comuniste era promovat pe funct de raspundere….escule EXTRAPOLEAZA …si fa o sfortare sa fii intelijent.In opinia mea care si asa nu conteaza serv secrete rusesti  s au cam spalat pe mâine de Ro & Basarabia & Ukr.Pentru ca nu au nevoie de tari distruse economic si f greu de administrat  ca orientare politica, si care genereaza prblm . In acest sens chiar daca tarile de mai sus de maine ar avea o politica pro Rusia … rusi nu ar fi asa de entuziasmati , deoarece trecand de partea lor ar insemna sa le si rezolve prblm politice eco etc…Prblm ac s a pus si cu Ukrn.Vestici au inteles ( ca au generat o situatie in ukrn ) care va fi ” vesnic ” o prblm.Vor sa paseze prblm asta la rusi da ‘ nici astia nu „este” prosti . Ukrn s au kkt pe ei cu NATO/ EU/ democratie , si nici acolo n a fi si nici in Ru…O sa i mai sponsorizeze un 1-2 ani FMI si cand NWO  o sa constate definitiv ca nu le mai sunt de folos in razboiul hybrid impotriva Ru …o sa i arunce la cosul de gunoi al istoriei.Atunci or beli kuku ukrn .Din pct de vedere al orientarii tactice  serv secrete ru .,presupun ca se orienteaza strict pe limitare  influentei si extinderii militare…nato in zona. Personal m am lamurit cu tine Dl NAIV escu ce orizont de cunoastere ai…tie tzi ar trebui minim 3 vieti pline de burse SOROS incepind de la gradinita si terminind cu pensia pe caz de boala . Vizavi de zona de S – E  a Europei …pan slavismul atarna F GREU la cantar.De acea  dumnealor sarbi & bulgarii oscileaza frecvent si vizibil intre pro vest si proEST chiar daca unii sunt in NATO.  Si rare ori s au exprimat categoric si agresiv fata de Ru asa cum au facut ai nostri Demnitari Tele ghidati

  12. ...escu
    # septembrie 19, 2016 at 6:07 pm

    RUSIA ARE NEVOIE DE CAT MAI MULTE TARI PE CARE SA LE MULGA,ptr.a-si acoperi incompetenta economica.–––Acordul secret cu Moscova baga in faliment Rebublica Africa de Sud.Acordul secret  privind constructia de centrale nucleare costa 65 miliarde de lire sterline cu rambursare anuala de 5,4 mld.Ca urmare,guvernul va fi nevoit sa reduca cheltuielile cu educatia,infrastuctura,sanatatea si programele sociale.Constructia centralelor atomice va dura cel putin 15 ani. La acea perioada,energia produsa de centralele nucleare va fi cu 20% mai scumpa ca cea solara sau cea generata de CET-uri.70% din consumul de energie in Africa de sud se duce in industria miniera,dar in cinci ani cererea va scadea drastic in acest sector din cauza inchiderii minelor.Cu toate acestea presedinteleJacob Zuma insista ptr. acest contract secret,chiar daca este pagubos ptr. tara lui.

    • ...escu
      # septembrie 19, 2016 at 6:11 pm

      De aceea vreti kaghebei,influenta in cat mai multe tari,ptr. astfel de contracte.In Romania condusa de kaghebistul Iliescu ati cumparat pe nimic si ati distrus metalurgia si cea mai mare parte din industria de Al.

      • ...escu
        # septembrie 19, 2016 at 6:24 pm

        Urmariti,kaghebei,evolutia PIB-ului Romaniei(este un indicator ce nu lasa loc interpretarilor propagandistice idioate rusesti) de la intrarea Romaniei in UE pana in prezent.Ca o comparatie,PIB-ul vostru a scazut la jumatate intr-un singur an din cauza masurilor economice tampite ale regimului KGB ce conduce Rusia.

        • SaakasBilly
          # septembrie 19, 2016 at 6:37 pm

          Sti !! Voi se’curistii dupa lovitura de stat ,v-atzi cacat pe voi cu propaganda,cu productia la ha de porumb si alte cacate din astea ca sa demonstrati ca voi construiti un capitalism(economie de paiatza) mai bun ca si cacatu’ de asa zis „comunism” facut tot de voi ,care era un fel de nepotism sau natzionalism fascistoid,sovin, care sadea ura cu etniile „conlocuitoare” cum ii placea dictatorului sa le zica !! Pai frate sa amintit vre-o zece ani ca mai este pana sa depashitzi performantza dictaturii lu’ ceshculete ,dupa aia sa tacut ca porcu’ in papushoi !! Ei azi cum statzi mai se’curete imputzit ??? Mai aveti ,mai aveti ?? Mai trebe pus la pib acolo ?? Mai trebe sa minti ca porcu’ cum minteai pe vremea lu’ ceashca ??Ca vad ca iar ati luat-o peulei cu mintzitu’ .

        • SaakasBilly
          # septembrie 19, 2016 at 6:43 pm

          Ricanii ,au pus petrolul la mai putzin de jumatate din cat a fost ,si tot ei au fortat  practic ruperea relatziilor economice cu rushii a tuturor coloniilor lor shantajabile de ei sau sub ordinul lor direct !! Imperiul rican practic a pedepsit un popor numeros ,dintr-o tzara cu cea mai mare intindere de pe glob si asta se numeste nazism ,pentru orice incepator !! Scopul a fost sa semene haos,dezbinare si distrugere !!Poti spune orice ,si minti ca porcul orice ,poporul rus stie unde sunt dushmanii lui si cine e de partea lor ,pen’ca altfel nu votau asa cum au votat !!

      • SaakasBilly
        # septembrie 19, 2016 at 6:46 pm

        Deci rushii au distrus romanica ?? Nu tzi-e rushine sa minti ca porcu’ ?? Care roman crezi ca e asa de tampit sa creada minciunile tale de cacat ???

        • ...escu
          # septembrie 19, 2016 at 7:41 pm

          Da,kaghebeu,rusii au distrus Romania cand a fost condusa de guverne kaghebiste;  1990–1996 si 2000–2004

    • SaakasBilly
      # septembrie 19, 2016 at 6:57 pm

      Centrale Nucleare pot face si ricanii de trei ori mai scumpe binenteles ,ca sa fie „avantajos” pentru africa de sud !! Dom’ …escu ,ma mir ca africanii sunt asa de batuti in cap ,cum ma mir ca in pofida tuturor magariilor si sconcsoaselor pe care le fac bulgarii ,bolovenii ,miticii ,polonicii ,balticii sau ukropii la adresa rusilor ,nu renuntza la gazu’ ala a lor imputzit si sa exporte din ala placut mirositor ,imbuteliat frumos ,adus din ricania ,cum s-au si oferit foarte grijulii imperialistii !! O fi el de vre-o trei ,patru ori mai scump ,dar ce conteaza …nu ??  Ungurii isi fac centrale atomice foarte ieftine si pe banii rushilor ,ca ei nu au bani !! Nu stiu de ce tampitii nu si-au facut centralele cu ricanii ??? Uite noua ce autostrada frumoasa ne-au facut ,ca in „hainele cele noi ale imparatului” !! A ieshit ea de vre-o patru ori mai scumpa ,dar e bine ca n-o avem ca sa ne tot impiedicam in ea …nu ??

      • # septembrie 19, 2016 at 8:25 pm

        Nu exista logistica necesara exportului de gaz spre tarile baltice & pol..Adica acele vapoare imense cu 3 „mingi ” pe ele sunt putine  + stocare pe uscat…Restul este vrajeala si minciuni cu interes politic…Poate ca in plina iarna o sa aplice si rusi niste sanctiuni la gaz pt toata EU  sa si aduca aminte de la cine sug țîță. 

      • ...escu
        # septembrie 20, 2016 at 7:15 am

        Singurele centrale atomo-electrice de pe Planeta care explodeaza sunt cele rusesti Cernobal,kaghebei.

    • # septembrie 19, 2016 at 8:37 pm

      Ce sa mulga de la noi …? Si chiloti ni s rupti in kr…Paduri ? Au paduri in  Siberia  sa dea la toata Eu. Aur …? Sa scoti auru ‘ ala trb sa investesti vreo 6 mlrd € …Petrol…ce sa mulga de la noi ? Ca ne o muls altii 25 de ani.Nu vezi ca suntem in k gol ? Crezi ca numai EU  au avut criterii de ” aderare ” .Crezi ca rusi nu au ? Sau iti imaginezi ca sunt asa disperati cum ii descrie media corporatista ?  Ii doare in k de EU pot trai bine mersi si fara ei. In privinta importului de tehnologie …au 2 furnizori acceptabili CHINA si  India .

  13. # septembrie 19, 2016 at 6:21 pm

    Dl NAIV escu …cum sa fie un contract secret daca stii toate detaliile  ? Ceva este putred in Danemarka .Tatiii toate combinatele ro au fost distruse ca sa nu faca concurenta celor din VEST …doar noi ne am integrat in vest nu in E …Noi trb sa devenim piata de desfacere pt cei din vest ….Ce trb au rusi ? 

    • ...escu
      # septembrie 19, 2016 at 7:02 pm

      Liviule copil mic,contractul nu a ajuns in parlament iar intr-un contract nu doar pretul conteaza,copilas.Pretul trebuia facut public ca banii trebuie platiti din bugetul de stat care e public,nu e ca in Rusia sa aiba Putin la dispozitie bani cat vor muschii lui.

  14. SaakasBilly
    # septembrie 19, 2016 at 7:23 pm

     Intelegerile facute de ricani toate sunt secrete si nici nu le prea respecta !! Cand ne-au facut noua autostrazile, pe care nu ni le-au facut de patru ori mai scump decat cei care chiar leau facut ,ne-au cerut si despagubiri enorme !! Pai vezi ,de aia sunt secrete contractele facute cu ricanii !! Pai daca afla africanii nu se imbulzesc buluc pa’ ei sa faca si ei gheshefturi din astea „foarte rentabile” cum au facut miticii ??

  15. # septembrie 19, 2016 at 7:24 pm

    PIB ul este un INDICATOR ECONOMIC care da un indiciu absolut vag si relativ in privinta starii de prosperitare/saracie a populatie .Pib ul USA este f mare…dar au vreo 20 mil de homeless  + milioane de emigranti ( mexicani) neinregistrati  care nu se regasesc ( in statisticile oficiale) cand se face impartirea la nr de locuitori. Acest PIB este f adesea folosit ca un cuvant magic pt prostirea oamenilor ….discutia este mai lunga nuantzata etc…dl NAIV escu ai cazut iarasi in capcana „atotstiutorilor si genialilor economisti” care te conving din PIX ca traiesti  bine/ rau…. dar nu ti dai seama….:) Citeste si ce spun alti  economisti…care nu ti „vand ” PIB ul ca marca inregistrata a prosperitatii .

    • ...escu
      # septembrie 19, 2016 at 7:37 pm

      Cu PIB-ul nu te joci copilas,ca l-ar umfla rusii daca ar putea,dar nu pot.

      • # septembrie 19, 2016 at 8:17 pm

        Dl NAIV escu…esti incurabil.Stii macar cum se calculeaza PIB ul ?  Stii ca sunt alti indicatori economici care aproximeaza mai bine situatia materiala a populatiei ?

  16. ...escu
    # septembrie 19, 2016 at 7:34 pm

    Kaghebei,va dau un exemplu simplu ca pentru intelegerea voastra ce inseamna influenta americana asupra unei tari si ce inseamna influenta ruseasca.–––Coreea de Sud,influenta americana;    suprafata: 100.210 km patrati      populatie: 50 de milioane.  PIB-ul mai mare ca al Rusiei    –––––Rusia,influenta ruseasca;     suprafata: 17.000.000 km patrati      populatie: 150 de milioane.    PIB-ul mai mic decat Coreea de Sud    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  17. SaakasBilly
    # septembrie 19, 2016 at 7:51 pm

    Din coreea de sud ricanii ar face bine sa-shi stranga jucariile si sa plece acasa cu sutele de mii de militari ricani si bazele lor militare ,acolo au anexat jumatate de tzara intr-un razboi de cotropire !! PIB-ul ala al tau  ash vrea sa te vad cum tzi l-ai baga in cur daca ai lucra ca slav de mic copil in fabricile care produc non stop in trei schimburi pentru cetateanul imbuibat si grasan ,privilegiat, rican !! Faci comparatzii tampite intre colonii ricane ale golanilor planetari care jefuie si ucid pe tot intinsul planetei ,si cei care cu eroism si sacrificiu se opun lui satan tatal ricanilor care au impanzit planeta cu baze militare si sute de mii de soldati !! Pericolul nu sunt cei nenorociti a caror libertate e mai scumpa ca viatza lor ci imperiul malefic si criminal rican !! Si Hitler a facut dovada de minune economica prin munca dusa la extrem si sacrificiu, cum fac coreenii ,ricanii nici macar nu sunt originali !!

  18. # septembrie 19, 2016 at 8:09 pm

    Dl NAIV escu …esti absolut II. Citesti doar media corporatista .In K.S a fost al” 2 lea” plan Marshal pt a stavili influenta ideologiei comuniste in Asia de sud est.In anii 1960 cand s a terminat razb din K atat S cat si N erau rupti in kur .Pina in anii 1990 au bagat capitalisti bani in K.S ca intr un curcan pus la ingrasat.Tot pina atunci eco K.S.)a avut un caracter strict si absolut protectionist ( nu stiu daca it dai seama ce inseamna asta).Valuta se schimba numai la Banca centrala de stat si cine era prins cu valuta peste cateva sute de $ era inchis imediat.Chiar daca nu ti vine a crede asa a fost.De asemeni in anii 1985 – 1990 in K S  au fost F mari Revolte  sociale  greve marsuri etc…(.de bine ce o ducea  presupun ).Dupa ce o muncit de o rupt  30 de ani + disciplina pina la dictatura sociala + investii cu vagoane de $ cum sa nu devina prosperi…Oricum ‘ s rupti in kr ca nu au materii prime de nici un fel …la fel ca japonezi.Daca se supara Brazilia pe ei si nu le mai da minereu de fier si bauxita se kaka in ele santiere navale performante cu tot cu otelarii.Asa ca numai da exemple din astea penibile fara sa stii mersu ‘ si progresu’ Ce o facut amerikanski…? CICA !? Un mare bulshit 

  19. # septembrie 20, 2016 at 7:13 am

    In Germanistan ieri 19 sept au fost demonstratii( insumând 170 mii de oameni ) in 7 orase  mari dintre care numai 70 mii in Berlin impotriva semnarii CETA & TTIP .Stire despre aceste MARI proteste/manifestatii ? NU!!! …NU…CNN, EURONEWS ,AFP,DW,N.Y.T., WASH.POST,…etc…iata cat de ” impartiala, neutra si corect politic” este media corporatista.Aceasta se numeste MINCIUNA PRIN OMISIUNE….SPD partener de coalitie cu MERKEL sustine…CETA …kkt cu apa rece…Merkel regreta si ar vrea sa dea timpul inapoi sa se pregateasca pt valul de imigranti 2015…kkt… Proasta p….liii doctor in fizica …Asta i marea prblm cu EU desi se pretind democrati ( adica a tine cont de vointa maselor )  FIX ASTA NU FAC, pt ca nu i asa stiu ei mai bine conducatorii ( democrati )ce  i rau/ bine pt popor. Iar pe cei care tin seama de vointa poporului le gasesc ” denumiri” zice se nasoale ca : nationalisti, populisti, xenofobi, rasisti , extremisti ..etc…vai ce nasoi sunt aia si ce buni frumosi inteligenti suntem noi demokrati ( care ne kkm cu eleganta in capul tuturor si chemam 2 mil de emigranti ) .Kkt ase se duce Eu de râpă pe mâna la tâmpiti ca Merkel , Junker, Holandre & co.plina de birocrati din Brucsel.Batăi soarele sai bată de nătărai cu acte…

    • ...escu
      # septembrie 20, 2016 at 7:25 am

      Da,copilas,in democratie ai gresit,esti schimbat,cum va fi Merkel.In dictatura,Putin coboara PIB-ul la jumatate de tampit ce e si il va schimba dracul,ca rusii nu pot.Iar de il vor schimba intr-un final va numi KGB-ul alt kaghebist tampit.

  20. @...escu
    # septembrie 20, 2016 at 7:24 am

    labarescule, cernobal a fost in uraina si fukushima, care e in japonia a produs un dezastru mai mare decat cernobalul… iar manaci kkt asa cum iti place tie. deci taci ca imputi forumul cu minciunile tale… pupincurist amerloc nenorocit

  21. ...escu
    # septembrie 20, 2016 at 7:31 am

    Sa-i spuna cineva incultului ca centrala de la Cernobal era ruseasca si a explodat singura ca proasta,iar la Fukushima dezastrul a fost provocat de un taifun,deci un dezastru natural.

  22. @...escu
    # septembrie 20, 2016 at 8:02 am

    deci, rusi au fost in spate? inculta i ma ta… si tot neamu tau. bah frectie… prost te a mai facut mama natura si tatal alcoolic… prost de n-ai aer.

  23. # septembrie 20, 2016 at 8:18 am

    Dl NAIV escu iarasi esti prost si superficial informat. Exista mari suspiciuni ca evenim de la fukushima a fost provocat de amerikanski printr o explozie nucleara la mare adincime , in apropierea coastelor Jap. Exista sansa 1la 1.000.000 ca un taifun sa aiba loc in acelas timp cu un cutremur… cu exceptia cazului cand este provocat pe cale naturala. Premergator ac situatii Japonia detinea 80 % din exctractia si prelucrarea argintului pe glob.Asadar ei stabileau pretul pietii … si aveau castiguri colosale. Lu ‘ amerikanski nu i a convenit si l a amenintat pe japnz… sa renunte la monopol altfel vor suporta consecintele!!!. Ulterior a venit „buba ”  cu fukusima. Dupa ac jap a inceput o investigatie super discreta la diferite nivele ale administrt / armatei USA… inca nu se stie public care sunt conclz ac investigatii. Similar exista suspiciuni ca tsunami din INDONEZIA  a fost provocat de armata USA precum am spus. Ru spre exemplu au desfasurat cercatari in ac domeniu cu mult inaintea americanilor in anii 1980- 1990. Asa incat au produs un cutremur artificial devastator in 1987 in Armenia ( prin explozia unei dispozitiv nuclear amplasat la adincime de kilometri intr o falie tectonica).Au si recunoscut asta.De altfel in doctrina lor militara ( rusi ) au prevazute lovituri nucleare in aer la suprafata marii care ar produce un val de 80 m inaltime. Ac tip de ” lovituri” sunt preconizate pt Belgia si Olanda care au terenuri foarte joase in apropierea tarmului. Se presupune ca ac val va matura coasta Olandei pina la 80 km in interiorul tarmului…de asemeni ceva similar este prevazut si pt Tamisa in Londra…de acea au construit englezi … acel pretins baraj hidraulic la gurile de varsare a Tamisei…Parca ceva similar au si ” holandreji ” nu sunt sigur…NAIV escule tot timpul esti cu 5 min in urma mea ca sa nu zic altfel…La Cernobîl nu ma pronunt …nu  stiu ce si cum a fost….

    • ...escu
      # septembrie 20, 2016 at 9:05 am

      Vai,dar cum nu te pronunti,copilas.La Cernobal a trecut un agent CIA si a aruncat tigara aprinsa peste centrala.

  24. # septembrie 20, 2016 at 8:29 am

    Merkel primeste instructiuni de la USA via SOROS…S a conformat ordinelor lui SOROS a.k.a USA de a aduce imigranti din africa de n si siria .Era si este evident pt toata lumea indiferent de pregatire si informatii ca ac va provoca un dezastru social in tari f stabile social ( Franta + Germanistan ). Merkel ca si multi alti politicieni intra la capitolul ” consumabile ” dpv al intereselor NWO…pioni de sacrificiu dupa ce si au indeplinit misiunea vreo 15 – 20 de ani…Asta cu pseudo democratia… alegeri schimbari este in logica faptelor …nu are legatura cu autocratia din Ru… si cu pib ul…Scaderea pib ul in Ru are legatura directa cu razboiul hybrid pornit impotriva Ru nicidecum cu ” deciziile eco ale Kremlinului” …Aici se inscriu si demersurile facute timp de 10 ani de catre USA pt a reduce pretul petrll si a lovi simultan in interesele Ru cat si ale Arab Saud care a devenit un VASAL cam ” incomod”, precum si sanct eco… 

    • ...escu
      # septembrie 20, 2016 at 9:25 am

      Sunt tari in Africa al caror PIB este format 50% din exportul de banane.Rusia kaghebista condusa de Putin de 16 ani are PIB-ul format 50% din exportul de petrol si gaze.Atat ii duce capul,nici Dumnezeu nu cere mai mult.Dar caderea drastica a PIB-ului rusesc se datoreaza invaziei Ucrainei urmata de consecinte.30 % din PIB le-a cazut ptr. ca Putin a ridicat semet coada si a dat el contrasanctiuni occidentului.

  25. # septembrie 20, 2016 at 9:56 am

    Sunt tari ca USA al caror PIB este alcatuit 99,99% din exportul de „democratie „.USA condusa de plutocratia & oligarhia finaciara din 1960 ( adica de 56 de ani ) are PIB ul format 50%  de complexul militar industrial ( comenzi primite de la GUV. USA si platite cu bani contribuabililor ). ATÂT ÎI DUCE CAPUL, nici Dumnezeu Nu cere mai mult .Dar colapsul USA se va datora cresterii datoriei externe USA de la 18.500 la 22.000 miliarde $ prevestita de colapsul sist de sanatate si asig sociale precum si revoltelor sociale… pt ca NWO  au ridicat coada semet ,vor sa conduca lumea si sa impuna dictatura pseudo democratiei ( made in USA)i si neoliberalismului TURBO anglo- $@×0n.Termina cu LOZINCILE pretinse a fi judecati de valoare , axiomatice,  ale ideologie NWO cu insertie de NEO liberalism salbatic deghizat in PSEUDO democratie pe stil USA.

  26. @...escu
    # septembrie 20, 2016 at 10:07 am

    ba escule.. esti prea prost ca sa intelegi ceva.. de aia, o sa te trimitem la batalionele nato curcubeu sa te educe si de aia ne kkm im orificiul vidanjei in care traiesti… cand esti evacuat si o sa traga apa un soldat nato curcubeu pe ciclu…

  27. ...escu
    # septembrie 20, 2016 at 10:36 am

    Armata rusa a bombardat un convoi umanitar ONU in Siria.12 persoane,civili,au murit,iar 18 din cele 31 de camioane au fost lovite.Anterior,Rusia s-a opus de mai multe ori ca ONU sa trimita ajutoare populatiei civile.

    • SaakasBilly
      # septembrie 20, 2016 at 1:18 pm

      Cea mai sconcsoasa si mincinoasa sursa de dezinformare ricana ,acel rahat mincinos ,numit „observatorul sirian pentru drepturile omului ” care e de fapt o persoana fictiva dintr-un apartament din londra ,si care a vanturat recent minciuna sfuntata ca de fapt soldatzii sirieni ar fi fost ucishi de bombardamentele rusesti ,dar dupa aceeia in fata evidentelor a fost abandonata shoparla ,vine cu informatia ca acele „bombardamente ” nu se stie daca au fost lansate din avioane rusesti sau siriene,si nu se stie daca au fost efectiv……”bombardamente „de aviatzie sau de artilerie!! La care in presa cacacioasa a miticilor lingatori de cur rican apar titluri ca : „Avioane siriene si rusesti au bombardat Alep si satele din jur ” dar daca citesti primul rand unde se da in amanunt stirea ,se zice : „Avioane siriene SAU rusesti …….  ” minciuna crasa zisa de porci profesionisti e evidenta !!  Intelegerea intre ricani si rusi sa respectat doar de rusi si sirieni ,ceilalti s-au regrupat s-au inarmat si acum sub forma acelor asa zis „ajutoare umanitare” au vrut sa introduca arme si munitzii in interiorul incercuirii ,exact asa cum au facut si data trecuta !! Dar acum nu a mai mers !! Convoiul era al teroristilor si a fost bombardat in zona de sub controlul lor !! Toti cei morti in bombardament au fost teroristi inarmati !! Acolo e un razboi si criminalii astia nu sunt neste blajini ci aia care decapiteaza oameni ,si scot inima din pieptul prinzonierilor si o mananca cruda !! Ce gunoaie ii pot apara pe astia?? Ce scursuri sunteti voi care le luatzi apararea ?? : http://www.stiripesurse.ro/avioane-siriene-si-rusesti-au-bombardat-alep-si-sate-din-apropiere_1152817.html

  28. @...escu
    # septembrie 20, 2016 at 12:37 pm

    da, da, da… armata rusa… vai de pula nato si a murikai in curand… gunoaiele si scursurile umanitatii… 

  29. SaakasBilly
    # septembrie 20, 2016 at 12:52 pm

    Oficialii ruși, acuzații foarte grave după ce coaliția condusă de SUA a omorât din greșeală 62 de soldați sirieni: Casa Albă APĂRĂ Statul Islamic : http://www.activenews.ro/externe/Oficialii-rusi-acuzatii-foarte-grave-dupa-ce-coalitia-condusa-de-SUA-a-omorat-din-greseala-62-de-soldati-sirieni-Casa-Alba-APARA-Statul-Islamic-136548

  30. SaakasBilly
    # septembrie 20, 2016 at 12:56 pm

    Atacul ONG-urilor sorosiste asupra României : http://anonimus.ro/2016/09/atacul-ong-urilor-sorosiste-asupra-romaniei/

  31. ...escu
    # septembrie 20, 2016 at 1:09 pm

    A dat faliment banca ruseasca Pervii Cessko-Rossiiskii Bank,apartinand lui Roman Popov,apropiat al presedintelui Vladimir Putin. Banca este celebra dupa ce a inprumutat cu 9 milioane de euro in 2014 extremistii francezi „Frontul National”.Rusii s-au grabit sa o imprumute pe Marin Le Pen dupa ce aceasta s-a plans public ca cele mai multe dintre bancile franceze si europene refuza sa-i imprumute partidul.In februarie 2016,Le Pen a mai imprumutat 27 de milioane de euro,potrivit RBC.In Rusia nu pot intra bani nici la ONG-uri,dar Ivan profita de libertatile democratice sa finanteze partide extremiste care le promoveaza ideile.Dati bani,kaghebei,pana va crapa tot sistemul bancar!

    • SaakasBilly
      # septembrie 20, 2016 at 1:50 pm

      Partidul lui Marine Le Pen e sustinut de poporul francez si conduce in sondaje ,binenteles ca e discreditata in fel si chip ,dar adevarul e ca reprezinta tendinta poporului francez de a respinge sclavia ricana ,de a respinge distrugerea crestinismului si de a respinge distrugerea entitatii franceze traditionale !! Ea a spus foarte clar si explicit ,nici o banca din lumea occidentala nu a vrut sa o imprumute pen’ca cum stie orice cioflengar ,ele sunt sub controlul jidanimii care face ce spun ricanii !! Iar imperiul rican ,clar, nu vor o franta independenta cu elemente nationale specifice care sa-si vada  de propriile interese !! A fost vorba doar de un simplu imprumut, nu de mii de miliarde de dolari da-ti moka israelului de ricani ,nu se stie din ce fonduri, si includerea lor in nato fara nici o conditie prealabila ,doar din cauza ca „colaboreaza” Kermit de multa vreme cu ei !! Ce spui tu despre rusi e „vax albina” pe langa ce fac satanicii imperialisti ricani !! A falimentat o banca din rusia ?? De ce ?? Probabil pentru ca nu au legi din astea ca  sa confiste banii populatiei …nu ?? Ca daca aveau ,nu aveau cum ….falimenta !! La noi in cate randuri au furat banii populatiei cu garantzii de la stat ?? Mai poti numara ??

  32. SaakasBilly
    # septembrie 20, 2016 at 1:26 pm

    BĂNCILE POT CONFISCA BANII! – O nouă lege europeană ne pune pe jar  : http://actualmm.ro/bancile-pot-confisca-banii-o-noua-lege-europeana-ne-pune-pe-jar/

  33. SaakasBilly
    # septembrie 20, 2016 at 1:27 pm

    CJUE a decis că băncile pot fi salvate de la faliment prin CONFISCAREA depozitelor clienților. Gheorghe Piperea: O decizie cinică și ipocrită. Trebuie salvate aceste entități malefice care distrug lumi și destine pentru a o lua de la cap? : http://www.activenews.ro/economie-finante-banci/CJUE-a-decis-ca-bancile-pot-fi-salvate-de-la-faliment-prin-CONFISCAREA-depozitelor-clientilor.-Gheorghe-Piperea-O-decizie-cinica-si-ipocrita.-Trebuie-salvate-aceste-entitati-malefice-care-distrug-lumi-si-destine-pentru-a-o-lua-de-la-cap-135159

  34. SaakasBilly
    # septembrie 20, 2016 at 1:30 pm

    Cea mai mare bancă din Germania își ÎNCHIDE aproape 200 de filiale. Mii de oameni vor fi concediați : http://www.activenews.ro/economie-finante-banci/Cea-mai-mare-banca-din-Germania-isi-INCHIDE-aproape-200-de-filiale.-Mii-de-oameni-vor-fi-concediati-135129

  35. SaakasBilly
    # septembrie 20, 2016 at 1:31 pm

    Bancherii vor să fie salvați cu bani publici. Avertizarea economistului șef de la Deutsche Bank: Băncile Europei sunt extrem de bolnave : http://www.activenews.ro/economie-finante-banci/Bancherii-vor-sa-fie-salvati-cu-bani-publici.-Avertizarea-economistului-sef-de-la-Deutsche-Bank-Bancile-Europei-sunt-extrem-de-bolnave-134939

  36. SaakasBilly
    # septembrie 20, 2016 at 1:36 pm

    FMI ne explică “Adevărul” despre bănci. „Bani din nimic” :http://www.activenews.ro/economie-finante-banci/FMI-ne-explica-Adevarul-despre-banci.-Bani-din-nimic-134931

  37. # septembrie 20, 2016 at 1:50 pm

    Ce nasol suna…NATIONALIST …mai bine suna promotor al drepturilor LGBT…si pro pedofilia si what ever …sex cu animale, morti  etc…. suna mai bine.Dl BEHAI escu  te rog intocmeste o lista cu ONG urile lui SOROS , pro NWO, pro LGBT etc… si listeaza si intrarile de $ & €…pe ultimii 25 de ani . Sa nu uitam „partidele” finantate de USA & UK & FR & co.in tari ca  Libia, Irak, Siria…etc… Oare depasesc 2 miliarde ? A da si finantarea ” partidelor” din Arab. Saud cu ” cluster bombs” super oferta lichidare  de stoc din  H.M.royal army din UK pt razboiu „discret” din Yemen. Si nu in ultimul rand „finantarea ” ” $ingurului” guvern   legitm din Libia (recunosctut de vest) ce are sarcina sa dea petrol MOKA la comp din vest…Hmmmm kelegosi de rusi o finantat un partid …si se ia lumea de ei…latrai de servici presteaza corespunzator PÂ BAROSÂNEALÂ.Nu vrea nimeni sa si aminteasca numele zecilor de banci USA falimentate in criza economica/ imobiliara  dupa 2007 ? Care va sa zica de fapt Putin prin pretenarul lui a finantat F.N de aia le a crescut cota…nicidecum ca lumea a vazt ca democrati & socialisti ioropeni trag  tzapa la popor si ca urmarea se indreapta spre protejarea natiunii si poporului in fata agresiunii NWO .?

  38. ...escu
    # septembrie 20, 2016 at 3:31 pm

    Kaghebei,sub diverse nick-uri va injurati singuri ptr. a da impresia ca  permiteti accesul oricui.Ati renuntat la stil?

  39. SaakasBilly
    # septembrie 20, 2016 at 3:58 pm

    Moscova neagă informaţiile că avioane ruse sau siriene ar fi atacat un convoi umanitar lângă Alep : http://www.mediafax.ro/externe/moscova-neaga-informatiile-ca-avioane-ruse-sau-siriene-ar-fi-atacat-un-convoi-umanitar-langa-alep-15733229