1:35 pm - marți septembrie 19, 2017

Vladimir Putin: Până ieri, românii nu ştiau ce înseamnă să fii în raza de acţiune a rachetelor ruseşti

17749 Viewed Doru Popescu 119 responds
putin

Președintele Rusiei, Vladimir Putin, a avertizat vineri România și Polonia că s-ar putea afla în raza de acțiune a rachetelor ruse, deoarece găzduiesc elemente ale scutului antirachetă american pe care Moscova îl consideră o amenințare.

Vladimir Putin a făcut vineri cele mai dure declarații la adresa scutul american, atrăgând atenția că Moscova a afirmat în repetate rânduri că va lua măsuri de retorsiune, însă Washingtonul și aliații săi au ignorat avertismentele.

În cursul lunii mai, armata americană — care susține că scutul antirachetă este necesar pentru apărarea împotriva Iranului, și nu amenință Rusia — a inaugurat la Deveselu (sudul României) prima unitate din Europa unde este operațională o componentă terestră a scutului antirachetă american. Acesta urmează să se extindă în Polonia.

„Dacă ieri în aceste zone din România oamenii pur și simplu nu știau ce înseamnă să fii în raza de acțiune, de astăzi suntem forțați să luăm anumite măsuri pentru a ne asigura securitatea”, a declarat Vladimir Putin la Atena într-o conferință de presă, organizată în comun cu premierul grec, Alexis Tsipras. „În aceeași situație se află și Polonia”, a continuat președintele rus.

Vladimir Putin nu a specificat ce măsuri concrete va lua Rusia, însă a subliniat că nu va face primul pas și doar va răspunde la acțiunile Washingtonului. „Nu vom acționa până când nu vom vedea rachete în zonele cu care ne învecinăm”, a mai spus președintele rus.

Provident Romania
Don't miss the stories followReCunoaste adevarul! and let's be smart!
Loading...
5/5 - 2
You need login to vote.
aegis deveselu

Gruşko: Rusia va lua măsuri de retorsiune pentru contracararea riscurilor strategice

mil ru

Detalii secrete ale noii Doctrine de Apărare a Rusiei

Related posts
119 Responses to “Vladimir Putin: Până ieri, românii nu ştiau ce înseamnă să fii în raza de acţiune a rachetelor ruseşti”
  1. ...escu
    # mai 28, 2016 at 7:24 am

    In acelasi discurs la Atena,iata ce plangea si schelalaia Putin: „Nimeni nu vrea sa ne auda,nimeni nu vrea sa negocieze cu noi” Cine sa negocieze cu niste pitecantropi care in mileniul III invadeaza teritorii ptr. a le cuceri?.Putin e la fel de cretin ca SaakasBilly:oricum eram luati in vizor de Rusia ca orice tara NATO!! Ce specimene au rezultat din corcirea triburilor din stepa si taiga,band apa din rauri ca animalele(s-or fi corcit si cu animale!!).

    • Constantin Moldovean
      # mai 30, 2016 at 7:32 pm

      mă cretinule, tu înfuleci căcat din plăcere !

    • Marram
      # iunie 27, 2016 at 8:03 am

      Sunt canadian si crede-ma, retorica ta infecta ar duce la arestarea ta pentru retard chiar si in SUA. Cauta-te la un psihiatru, ai grave probleme si frustrari care genereaza acest gen de atitutine violenta. 

  2. SaakasBilly
    # mai 28, 2016 at 7:41 am

    In cartierul in care locuiesc vagabondeaza si un caine comunitar jigarit ca vai de mama lui !! Intr-o dimineata pe cand ma grabeam undeva, a iesit brusc din boscheti si l-am lovit fara sa vreau cu piciorul !! Eram si iritat ca era sa cad din cauza lui !! Frate !! De atunci nu se mai pishureaza decat pe rotzile de la mashina mea !! E un spectacol !! Un monument de prostie !! Odata i se termisase jetul la a treia roata  si sa scremut ca prostu la a patra !! Ma uitam la el si el se scremea de credeam ca-si da obshtescul sfarsit !! Daca sunt plecat mai mult timp i se sparge vezica ca nu se poate ….pishura !! Nu credeam ca ma mai intalnesc vreodata cu inca un „comunitar”(european) din asta si voala ,l-am gasit pe saitul asta , …..escu-le crede-ma ca mai animal ca tine rar am mai intalnit !! Esti ca un catzel needucat care murdareste pisti tat ,de care toata lumea vrea sa scape !!

    • M_D_L
      # mai 28, 2016 at 9:41 am

      Sa lasi catelul in pace, ca el n-are nici o vina. Descarca-ti nervii pe cine trebuie. 

  3. # mai 28, 2016 at 7:47 am

    Mda…. , sa le aducem la cunostiinta ai nostrilor ametiti conducatori (de betia prostiei & slugarniciei ) ce le au pregatit (indirect) cetatenilor romani rezidenti ai zonelor limitrofe/adiacente lu ‘ DEVESEUL .Anume minim 5-10 rachete dintr una din categorille care urmeaza 1) KALIBR NK raza de actiune aprox 2600 km viteza mach 2-3  ( mai bune decat  celebrele & batranele  Tomahawk made USA  care au viteze sub sonice si raza mai mica de actiune ) 2) Brahmos 1 raza de actiune 260-300 km viteza mach 2,6 ;  3) P 800 oniks raza de actiune aprox 260- 300 km viteza mach 2,6-3  4) Brahmos 2 raza de actiune 260-300 km viteza  mach 5-7 operationale in 2017 ( presupun cu dedicatie speciala DEVESELU  si nu numai , deoarece  trec prin „scutu” lu’ amerikanski ) Alte mentiuni sunt :  # rachete de croaziera adica zboara  urmarind relieful la o inaltime nedetectabila de radar  ; # de regula au incarcatura exploziva conventionala dar dupa caz , pot fi dotate si cu alte tipuri de focoase ;# presupun ca si raza de actiune poate fi modificata dar si viteza ; Raza de actiune este limitata acum deoarece mai sunt inca in vigoare anumite tratate internationale , dar in caz de… ; # lovesc tintele cu o precizie sub 2 metri  (la o raza de actiune de minim 260 km asta inseamna ca nimeresc o poarta de handbal de la 260 km :) , zic eu ca este „relativ” bine ) ;cele cu raza sub 300 km ar putea fi lansate din Marea Neagra  de pe o nava de lupta/avion, restul cu raza de 2600 km de la Mama Rusie . Ne ati bagat in KKT pina la gat dragi conducatori, trb sa avem grija sa nu facem valuri .Cu ce suntem noi de vina si mai ales oamenii aia de pe linga Deveselu sa plateasca cu viata , prostia voastra (lepre de conducatori) si banii pe care ii bagati in buzunar  ? :(

  4. emil
    # mai 28, 2016 at 7:51 am

    Romani stiu ce inseamna; nu stiu sau se fac ca nu stiu tradatorii de tara,carora nu le pasa de Romania.Romanii stiu din experienta lui ww2 cand au atacat o tara ce era la sapa de lemn si au luat-o peste nas de nu s-au vazut,incat si acum mai chelaiesc niste potai despre cum s-au razbunat cei agresati.Atunci sovieticii erau doi la o pusca,acum sunt putere nucleara.Si acum ca si atunci se face o campanie stupida intocmai ca cea descrisa de M.Preda in Delirul.Si acum delireaza multi,care n-au invatat nimic din lectiile istoriei.Cine nu cunoaste istoria risca sa o repete !

  5. ...escu
    # mai 28, 2016 at 8:01 am

    Pai nu esti ma Saacaca precum un catel,unde apar eu,hop si tu cu diaree pe toate orificiile?Nu va comportati voi ca natie precum niste catei marcand teritorii prin Ucraina,Georgia,Moldova si pe unde dracu va mai pisati? Catelul ala nu se razbuna pe tine,ca nu se razbuna nici cateii pe o jigodie care nu stie nici carui regn apartine,doar isi marca teritoriul.Pavlov cand a studiat reflexele cainilor de fapt v-a studiat pe voi ca natie.Astazi ati ramas cu un marait usor la tarile mici si cu un schelalait artistic la tarile puternice. Niste catei!!

    • SaakasBilly
      # mai 28, 2016 at 8:24 am

      tzie nu-ti mai raspund potaie jegoasa!! Ma pishulez pe ochii tai aia de guzgan imputzit si sconcs care impute aerul !!tu esti exterior oricum !! joci in afara terenului !! Undeva in….boscheti !!

  6. # mai 28, 2016 at 8:04 am

    Am ajuns sacu’ de box a lu’ rusu ca ase ne’ o prostit amerikanski. Noua ( romanilor) ne a curje sange din nas si amerikanski or sta in spate sa si numere bani . Rusi or „barbierit” fo’ 30.000 de teroristi fanatici in Syria fara sa se screama prea mult ase…. intre un partz si un balegutz . Vai de mama noastra de romani cand or veni (rusi) sa ne’ ntrebe de sanatate  :(  AHA ,  or sari in fata cu CHEPTU’ lor mare si mincinos toti ‘Ioropeni si Hamerikanski sa ne apere, daaaaa sigur.. …Vai si amar de  noi a fi :(

    • antonescu
      # mai 28, 2016 at 8:13 am

      http://www.ziare.com/international/coreea-de-nord/matusa-lui-kim-jong-un-traieste-in-secret-in-sua-de-18-ani-cred-ca-am-atins-visul-american-1423440A auzit cineva de visul rusesc :) :)))))))))))))))))))))))))))))) Bah mooistilor in frunte cu livache sakasmooie, amatoru cozubas critic si toata turma de bivoli pupincuristi de cururi slave pline de hemoroizi si limbrici. Nu am auzit pe nimeni ma jigodii ordinare sa fuga in kktul asta de tara pe nume rusia si nici nu cred ca voi auzi … aaaa am uitat ianukovici probabil al assad adica toti killerii planetei. Nu ma mira ce scrii livache cu privirea la ww3 e directiva de la propagandistul sef vladimir vladimirovici putzulica. El e seful vostru iar voi latrailor caini de ghena ce sunteti ii mancati kkt-ul asta asa ca sa aratati democratia dn kursia. Bah limbrici ordinari nu se sperie nimeni de propaganda voastra de kkt. SUGETI POOOLAA TOTI CU TARFELE ALEA DE MAME ALE VOASTRE CARE AU SUPT-O SOLDATILOR RUSI. MOARTE RUSILOR MOARTE LUI PUTIN. AH DE ATI PICA IN LAMA CUTITULUI MEU CE V-AS MAI BARBIERI JAVRE SPURCATE

      • moses gunsberg
        # mai 28, 2016 at 8:24 am

        EDWARD SNOWDEN,GERARD DEPARDIEU,,,te lumineaza cu ceva?

        • antonescu
          # mai 28, 2016 at 8:47 am

          gerard depardieu e cumva senilul ala de se pisha prin avioane ? :)  :))))))))))))))))snowden? cine e asta?a castigat vreun premiu nobel? e vreo mare personalitate mondiala sau e doar un alt tradator asa ca voi? Din cate stiu snowden a plecat din kursia … nu a suportat viata de acolo. Oricum individul e un hacker tradator care ar fi fost judecat in SUA pentru inalta tradare si condamnat probabil la inchisoare. La voi ca sa va dau un scurt exemplu Litvinenko a fost otravit direct din ordinul javrei vladimir vladimirovici putzulica cu radiu direct la Londra. Asa multa moooie si joc de glezne limbricilor.

      • SaakasBilly
        # mai 28, 2016 at 8:44 am

        Pentru antonia :Ha !! Ha !! Ha !! acu’ vi cu ziare .com oficina de caca scrisa silaba cu silaba de ricani ?? Lingi acolo acum ?? Frate din tzara materiilor fecale dincolo de canalizare ,astia mint cu o asa de mare devotziune la dom’ satan ca de ani de zile nu au zis un cuvant adevarat !! Pai „matusha” asta a lui kim nu tot ei au zis ca au mancat-o cainii impreuna cu unchiusu’ ?? Ca a asmutzit cainii pa’ei si au fost mancatzi ?? Acuma vin ricaneii de caca si zic ca traieste bine merci in ricania ?? De 18 ani ?? Pai cand au mancat-o cainii nu stiau ?? Sau te pomeni ca au gasit una cu potriveala de nume si au facut-o matusha de kim fara sa stie saraca !! Cat despre apucaturile tale sper sa se sesizeze cei de la balaceanca, ca un pacient bolnavior din sectia de „zbor deasupra unui cuib de cuci ” nu a inapoiat cutzitasul de uns margarina pe paine !! Nu de alta ,dar te poti….rani !!

        • antonescu
          # mai 28, 2016 at 8:51 am

          Pizdica ti-am spus cu frumosul sa nu mi te mai adresezi pana nu iti cresc coaie. Vad ca nu intelegi de vb buna. Asa ca io imi bag toooata pula in ma-ta ma slobozesc direct pe mufa aia de tarfa a ei ma cac pe coliva lui tactu iar tie ma printesa pulii stii ce o sa-ti fac de te prind … o sa ti-o trag la kaka sa-ti pice moaca aia de rusofil imputit si bulangiu.

      • # mai 28, 2016 at 9:00 am

        Dl Antonescu dati mi voie sa va felicit .Cred ca sunteti mandru !  A-ti castigat premiul OSCAR la categoria injurii , premiul de POpulaRITATE  la categoria „premium kokalares ” , premiul pt creatie artistica ” MARTALOGU cu MUSCHI si FARA CREIER”,  premiul pt incurajare „Chiar si dupa moarte tot prost ramai” , si nu in ultimul rand premiul PUBLICULUI ” Daca tacea tot la fel de bizon era ”  . Era sa uit premiul uniunii medicilor si farmacistilor  ” GENIUL, cu un singur  neuron” si foarte important ” MARLANIA proteza care inlocuieste (cu succes) BUNUL SIMT” . Dl A personal va inteleg , am un sentimet de compasiune pt dvs … am auzit ca suferiti de personalitate multipla ; o data sunteti ANTONESCU, peste 3 min RADULESCU, mai spre seara BOGDAN UK  s.a.m.d…asta este boala GREA de kokalar  preshcolit ( inselaciunea ,minciuna, disimulare , ura si rautatea viscerala)  Singurul tratament cu rezultate in cazul dvs este sa numai ganditi cand vorbiti  (sau invers) si sa nu iesit din casa, cu odihna 24/24 la cusca, pe care observ cu bucurie ca l aplicati si are succes. Va doresc insanatosire grabnica. P.S. nu va obositi singurul neuron pt a mi raspunde , poate faceti comotie cerebrala… Folositi expresii consacrate din culegerea de texte si zicatori  pt „DETINUTI si MEDIUL INFRACTIONAL ” cu apendicele „GLUME din GARAJ fara BAGAJ ” Asteptam aplauze din partea publicului si juriului de premiere 

        • antonescu
          # mai 28, 2016 at 9:05 am

          liviusor de acum asa iti zic :) suna misto tare.

        • M_D_L
          # mai 28, 2016 at 9:54 am

          @Liviu      RADULESCU, …escu, Antonescu nu par sa fie romani. Eu cred ca sunt khazari proveniti din Basarabia, care pe timpul lui Stalin erau de partea rusilor si ii persecutau pe romani, iar acum au trecut la americani (tot forta de ocupatie).

          • antonescu
            # mai 28, 2016 at 10:24 am

            noi suntem khazari de unde vrei tu iar tu esti un GAOZAR mdl.

          • antonescu
            # mai 28, 2016 at 10:25 am

            ahaaaa da si liviusor e de-al nostru. Ba ati tras pe nas azi? :)

      • D'rect in Rekt
        # iunie 20, 2016 at 5:41 pm

        Domnu f*tangistu si unde morometi crezi ca merg americani,nu cumva in Duba si Abu-Dhabi?si macar domnu retardat ce aliante au teriotorile elea si de unde le vin bani,banuesc ca din p*zdulica de ma-ta ah?,ia mai taca-ti gura,HEIL RUSSIA

    • eu insumi
      # mai 28, 2016 at 8:18 am

      don’t cry, liviusor,la noi e traditional ca dupa esec sa impusti conducatorul (pacat ca nu mai e basinescu) ,sa se faca mea culpa si apoi toti ,,,escu merg la lins popoul invingator !

      • antonescu
        # mai 28, 2016 at 8:25 am

        liviusor :) :))))))))))))) ma voi chiar sunteti o brigada de pederasti

        • SaakasBilly
          # mai 28, 2016 at 8:57 am

          Am vrut de mai mult timp sa-ti atrag atentia ca tu ca propagandist rican dai in ricani !! Cu poponarii da-o mai moale jegule ca e ceva sfant la ricani !! Orice deviere sexuala e ceva foarte drag si iubit la ei !! Documenteaza-te despre leonard miron si vezi cum a ajuns foarte celebru si cum a primit urgent cetatenia britanica de cand a recunoscut ca traeste cu Miguel ,partenerul lui….sexual !!

      • # mai 28, 2016 at 1:28 pm

        @EU in SUMI, pe cine o sa mai intereseze a impusca  2,3  idioti (cu ifose de conducatori destepti ) sau 300 de alesi toti ticalosi cand …in EU o sa fie duel de arme nucleare si or muri la saptamina in medie 6-7 mil de omini ? ASA  se pune prblm  in  (next 2 years )!!! Niste javre cand l am  mai vazut si pe BASE  cum lopata beton la fundatia lu’DEVESELU in 2013 … era sa fac atac cerebral… de aia i o tinut spatele amerikanski la referendum … si de aia nu i inchis pina acu’ ca io ajutat cu ‘DEVESELU & KOGALNICEANU … javre , tradatori de neam … le a cere  socoata AL DE SUS  pt toate … ne o vandut sufletele & vietile la taraba in targ :(

  7. emil
    # mai 28, 2016 at 8:31 am

    Daca nu stii sa fugi nu scoate ursul din vizuina.Daca nu te tin bracinarii nu provoca in mod inutil Rusia.

  8. ...escu
    # mai 28, 2016 at 8:35 am

    Promisiunile la tine,Saacaca tin cat intervalul dintre doua latraturi de potaie Voi ca natie de potai nu va tineti promisiunile,nu va asumati crimele istorice,nu respectati Tratate.Vreti sa fiti considerati europeni dar ati ramas cantonati psihologic in Siberia secolului XIX.

    • SaakasBilly
      # mai 28, 2016 at 8:51 am

      In domeniu’de materii fecale nu promit WC-ului cand vin din nou !! Chiar daca promit ,nu ma pot tzine de promisiune pentru ca il folosesc cand i-mi vine !! Catzi-va pe aici sunt jeguri,parzuri, si cred ca se stiu ei !! Catzi-va ziceam de nick-uri ,ca rahatu’e unu’singur !!

      • antonescu
        # mai 28, 2016 at 8:55 am

        Bulangiule cativa se scrie intr-un cuvant… dar tie iti place sa o iei intre picioare asa ca te inteleg :) . Ia zi coitze cand faci baie iti mai intra apa-n kur?

        • antonescu
          # mai 28, 2016 at 8:56 am

          si imi :) :)))))))) Doamne ce poponar handicapat

        • SaakasBilly
          # mai 28, 2016 at 9:05 am

          Tu nu esti poponar ,aia se comporta altfel ,e o moda,o dihonie care a lovit intelighentia occidentala!!Tu esti ipotent ,sau cu potentza redusa peste pragul de functionalitate ,sau chiar o femeie urata care nu se spala ,nefregventabila !! Deci in abele cazuri unul care nu are o viatza sexuala normala si din cauza asta are devieri comportamentale !! Incerci cumva sa refaci echilibrul mental cu vocabularul asta de mahala …e clar !! Dar dupa insistentele repetate cu conotatii sexuale degradante ,mai degraba esti  femeie !!

          • antonescu
            # mai 28, 2016 at 9:07 am

            Daaaaaaaaaaaaa te-ai prins sakasmooie si vreau sa-mi bag pula aia mare in gura ta aia sloboda de bulangiu tradator si pupator de kururi rusesti :)

  9. antonescu
    # mai 28, 2016 at 8:57 am

    Doar ca  tie ma sakasmooie nu iti mai vine demult, Ai luat la cacao de prea multe ori.

    • SaakasBilly
      # mai 28, 2016 at 9:12 am

      Buohahahaha !! Dumnezeule cat de prost esti !! Nu ai argumente ?? Tzi s-au terminat ?? o iei cu gramaticalele ?? Ala e blazonul meu frate,dupa semnele alea ma cunosc toti !! Eu nu sunt profesorul de limba romarlana ,eu sunt cel care vrea sa spuna ceva si cine vrea sa inteleaga chiar o face !! In rest ce sa spun ,ma pishulez pe ochii tai de guzgan imputzit si agresiv si tzoparlan primitiv si fleshcait !! Doamne ce imi place sa exersez argourile astea sau mahalagismele,de o veshnicie nu am mai facut-o !! Parca vad tziganci in curu gol care se bat pe fund la scandal !! Acum trag aer in piept !! E bineeee !!

  10. antonescu
    # mai 28, 2016 at 9:26 am

    ba stiam ca esti bulangiu dar ca esti si analfabet… oricum nu ma surprinde. Cine dreaq putea sa ia ruble si sa scrie impotriva Romaniei si romanilor pe aceasta hartie igienica!!!!!!!!!! Analfabetii care nu pot castiga altfel o paine, basarabeni rusificati, etc. intr-un cuvant scursuri. Auzi bah :) cica asta e blazonul tau :)  :)))) esti bun sakasmooie. O sa-ti dea retarzi astia de la russia today o prima pentru inteligenta… a doua o sa ti-o dau eu :) :))))))))))))))))))).

    • SaakasBilly
      # mai 28, 2016 at 9:55 am

      Ma nenea marehalu’ ,pretenu’ lu’ mihaitza imparat !! Hai sa-ti spun cat esti de bolovan si de redus mintal !! Ricanii nu numai ca au adus rachete aici si pot aduce chiar si atomice ,da’nici un romarlan nu are acces in baza lor si ei pot initzia un atac de capu’lor peste capu’marionetelor sin colonia asta imputzita !! Deci acum ei hotarasc dreptul fraierilor de romani la viatza sau la moarte !! Ca ei cred ca pot face daune rusilor fara ca ei sa sufere vre-o dauna ,adeca reactia rushilor va fi asupra teritoriului lui dracula unde oricum traiesc neste inapoiati de care ricania se poate lipsi !! Eu nu sunt platit de nimeni boule ,minciuna asta sfruntata sa se lase greu asupra potentzei tale si asupra sanatatii copiilor tai , mincinosule de cacat  !! Nu stiu cat de platit esti tu si de cine, ca romanu’e prost si daca nu e …”platit” dar va fi asa ca in ww 2 cand hitleristii si legionarii nostrii credeau ca o sa  ciocneasca o bere sau un shnaptz la zidurile stalingradului ,o bere a victoriei blitzkrigului nemtzilor ,si cand colo si-au ciocnit oasele sub zidurile …stalingradului ,unde ii aduna cu farashu’ si acum !! Sper sa nu-mi ciocnesc oasele pe plaiu’  mioritic cu tine vierme de cacat ,sper sa te duci intre timp in ricania sa mori acolo la vremea „marelui necaz” ca sa nu-mi  puta hoitu’ de atingerea cu fecale ca tine, precis  peste o mie de ani va creste iarba si vor zbura fluturi radioactivi care vor stralucii in intuneric ,si va fi …mirific !!

      • antonescu
        # mai 28, 2016 at 10:11 am

        mda toti limbricii care mananca kkt aici scriu din hobby :) Sa ne lase si putzulica si kkt-ul lui de russia today in pace. Nu ne intereseaza amenintarile voastre leprelor. Daca ar fi dupa voi ca sa fie liniste ar trebui sa va intindeti din siberia pana la Atlantic. Nu pagadi.Asa ca sa o sugeti direct in chec ca nu o sa va lase nici dracu. Nu o sa lansati niciodata un atac nici macar conventional pentru ca sunteti rupti in kur si asa veti ramane in veci vecilor amin.

  11. antonescu
    # mai 28, 2016 at 9:30 am

    liviusor ce parere ai de angajatii astia ai vostri (sakasmooie)? Io zic ca merita o marire de salariu. Omu e bun, am asa o banuiala ca daca nu umblati la ruble pe asta or sa vi-l ia americanii pentru propaganda lor :).

    • SaakasBilly
      # mai 28, 2016 at 10:08 am

      Deci ,m-am informat pentru voi de pe net ,cum scapi de guzgani din astia imputziti care traiesc in canalizare darrrr vin si dupa mancare cu botul lor scarbos plin de fecale !! Deci prinzi unul cu o capcanaaaa !! Il iei in maini …iecsssss !! binenteles cu manusi de guma groase ca poate sa si mushte scarba ,e si agresiv ,uitati-va la guzganii asta care-si zic ….romarlani !! Ok !! apoi iei un carlig de pescuit mare (cel mai mare) si il infigi in muschii piciorului !! Sa nu cumva sa-l poata scoata cu gura…atentie !! Apoi ii dai drumul dupa care te desinfectezi cu foarte mare atentie !! Ei bine !! O sa se intoarca in colonia lui unde atat o sa se vaicareasca si o sa schiaune incat efectiv vor pleca toti si vor parashii galeriile lor…subterane !! Dar nu vor scapa ,pentru ca personajul nostru de caca ii va urmarii peste tot pana vor ajunge in camp deschis unde ii vor ucide dushmanii naturali !! Sper ca am ajutat cu ceva !! Ideea trebuie doar adaptata si poate putzin perfectionata !!

  12. ...escu
    # mai 28, 2016 at 9:44 am

    „ipotentul” Saacaca deviaza rau de tot saracul! Pai cine mai starpitura de labagiu si de rusoaica cu pizda cat galeata are limbaj mai porcos rusesc ,ca tine? Scarboasa natie,prima data am cunoscut-o cu adevarat cand invadara Europa,acum inventara americanii internetul ca sa-si reverse astia zoaiele in toata lumea.Voi nu vedeti cretinoizilor ca nu va citeste nimeni,doar voi si cativa romani ce va studiaza comportamentul aberant deviant?

    • SaakasBilly
      # mai 28, 2016 at 10:14 am

      Ha !! Ha !! Ha !!  o jegoaica spurcata  se agita pe’aci !! Trepideaza !!injura cu ….precipitatii !! I-si da poalele pisti cap ,mai suge la ricani , mai da limbi !! Se munceste  sleampata !! Carpa ricanilor !!

  13. ...escu
    # mai 28, 2016 at 9:47 am

    Scrie saacaca corect gramatical (dar nu poti) si nu-ti fie teama ca te cunoastem dupa prostie si marlanie

    • SaakasBilly
      # mai 28, 2016 at 10:15 am

      Una cracanata de tot lumpenu’din balcani vrea sa stea de vorba dar ii pute gura ca hoitu !!

  14. M_D_L
    # mai 28, 2016 at 9:48 am

    Putin nu stie sa comunice. Ii ameninta pe romani, in loc sa le spuna clar occidentalilor ca ii asteapta holocaustul nuclear. Si Putin nu le spune clar romanilor, ca este vorba de atac cu rachete cu focos nuclear, ca sa stie oamenii ce-i asteapta. Ca este logic ca rusii vor folosi arme nucleare (cu neutroni), ca sa detoneze rachetele americane aflate in silozuri subterane, despre care se banuieste ca ar avea focos nuclear. Adica la Deveselu ar putea fi o explozie de zeci de megatone TNT, de la rachetele rusesti si de la rachetele americanilor.

    • SaakasBilly
      # mai 28, 2016 at 10:20 am

      Cinstit cred ca ricanii trebuiau sa comunice intai si marionetele lor vanzatoare de tzara si neam !! Ce ne-au spus ?? Ca ricanii ne aduc sigurantza ?? Nu asta au spus ?? Acum aflam ca a fost tzeapa si ca am ajuns tzinta nucleara ?? Ce vina are putin ?? El are datoria sa-si apere tzara si poporul si conducerea ricana are datoria sa-si vada de interesele ei imperiale de dominare a lumii si asta face !! Iar romanii sunt neam de momai vanduti mereu de flegme si tradatori la straini !!

      • M_D_L
        # mai 28, 2016 at 12:07 pm

        Pe rusi i-a tradat KGB-ul. Dar ei nu vor sa vada adevarul si casuna pe est-europeni. Americanii n-ar fi venit in vecii vecilor in Europa de Est si n-ar fi spart Iugoslavia, daca rusii n-ar fi avut tradatori la nivel inalt. Insasi faptul ca averea Rusiei a fost impartita la khazari (actualii oligarhi), arata clar cat de mare a fost bataia de joc. Asa ca te rog sa nu mai invoci tradarea romanilor, ca la voi este nasoala treaba si acum.  Si de unde vrei sa stie romanii de rand de pericolele create de venirea americanilor, daca lor nu li se spune ca este vorba de un posibil razboi nuclear ? Vrei ca taranii din Deveselu sa aiba cunostinte despre armele nucleare sau despre rachete ? Sau crezi ca curvele de acolo, care se bucura ca si-o trag cu negroteii, au idee de cat de mare va fi groapa de la Deveselu, cand vor exploda mizeriile din silozurile de rachete ? Nu era normal ca rusii sa informeze din timp populatia romaneasca, sa reactioneze ? Nu vezi ca si acum rusii evita sa spuna clar adevarul si cersesc prietenie si recunoastere de la americani ? De Medveev nu zici nimic, de cum a demontat focoasele nucleare ale Rusiei si a dat plutoniul la americani, sa-l „reproceseze”, adica sa-si mareasca arsenalul ?

        • M_D_L
          # mai 28, 2016 at 12:40 pm

          Fetele lui Boris Eltsin ce mai fac ? Isi duc traiul de lux in Elvetia, unde aveau pusi banii in banci ? Gorbaciov isi mai da talente pe la conferinte ? De ce nu este arestat pentru inalta tradare ?

        • SaakasBilly
          # mai 28, 2016 at 2:45 pm

          Eu te inteleg ,si nu vorbeam nici de badea ion de la deveselu’ sau fetitzele care se trag cu negroteii ,dar pretentia ta e hilara ,rusii nu au nici o datorie de a avertiza pe nimeni, pentru nimic !! Nu stiu daca aveau posibilitatea de a salva regimul ceausescu,care oricum era ceva aberant si rupt demult din sfera rusiei ,nu stiu daca puteau sau se justifica sa intervina in vre-un stat fost comunist pentru ca in ultimul timp totul era in disolutzie pentru ca fiecare voia drumul lui propriu ca si ceausescu ,insa e clar ca rusia a fost prabushita ,si pe plan internatzional fara evrei care controleaza totul nu puteau si nu pot supravietui !! Maine daca evreii vreau rubla va avea valoare zero !! Nu conteaza valoarea la nimic ,pentru ca nimic nu are o valoare reala !! Si trebuie sa recunosti ca europa de est era un balast pentru rusi cum incepe sa devina un balast si pentru ricani !! Insa ricanii din start au vrut doar „un teatru de operatziuni” !! Cand ai pe teritoriul tau baze militare straine complect independente de fortele tale armate ,nu mai esti independent !! Rushii ne avertizeaza mereu !! Au facut si ei multe greseli au avut si au si oligarhi si tradatori dar la noi e haos ,o colonie ricaneasca ,o republica bananiera ,suntem ceva fara miza pentru ricani !! E ca si cum ai lauda tarfa cu care te regulezi si ea ar fi foarte mandra ,incat povesteste la toti cat de apreciata e !!Noi nu contam in ecuatia asta !! Si-au mai redirectionat cateva rachete si …atat !!

          • M_D_L
            # mai 28, 2016 at 5:29 pm

            Asa cum puneti voi problema, cu bombardarea nucleara a Romaniei, Poloniei si Tarilor Baltice, dupa care rusii si americanii se vor impaca (asa a zis Putin), pare sa fie vorba de un plan macabru de depopulare a acestor tari, in vederea stramutarii ulterioare a khazarilor din Israel. Aceste tari sunt vizate de khazari, pentru ca au o populatie de provenienta preponderent din mediul rural, cam batuta in cap, buna de incalecat, usor de manipulat, fara subtilitati in gandire.

          • M_D_L
            # mai 28, 2016 at 5:38 pm

            Nu era vorba despre salvarea regimului lui Ceausescu, ci de a nu permite lupilor vestici sa-si bata joc de tarile din Est. Daca URSS-ul si tarile din blocul comunist liberalizau putin societatea, in primul rand in domeniul economic, cum a facut China, acum eram toti la un nivel de dezvoltare de ii ingrozeam pe vestici, ii ingropam de vii, ii puneam la mare respect. Dar rusii au tradat si occidentalii s-au cacat pe noi, au demolat toate fabricile (munca pe mai bine de o jumatate de secol). Asa ca nu ii privim prea bine pe rusi, ca ceva pute rau in Rusia. Si nu inteleg de ce va prosternati in fata khazarilor, de parca n-ati avea si voi creier. Crezi ca Rusia, la cate bogatii are, nu se poate dezvolta si fara vestici (calariti la randul lor de khazari) ? 

  15. ...escu
    # mai 28, 2016 at 9:52 am

    Sa fii idiot si sa-ti pui pe blazon atributul….ce natie degenerata!!

    • SaakasBilly
      # mai 28, 2016 at 10:23 am

      E o viermusha de cacat  care vrea sa comunice !! „blazonul” ei e un cot de canalizare !! Nu o baga nimeni in seama ??

  16. Antonescu
    # mai 28, 2016 at 10:41 am

    Gata lepre rusești … Va dau o pauza de vreo 2 ore. Ma duc sa ma kak pe sputnik si pe lavrov. 

  17. ...escu
    # mai 28, 2016 at 11:15 am

    Antonescu,lasa-le si cateva galeti cu cacat sa aiba ce manca ,altfel se mananca intre ei.

    • SaakasBilly
      # mai 28, 2016 at 1:19 pm

      Nu pot sa nu admir „cultura” adanca a viermushei de buda !! Bravos  romarlanie , cacanie… din balcani !!

  18. Rădulescu
    # mai 28, 2016 at 11:32 am

    Mooye Putin !

  19. # mai 28, 2016 at 11:41 am

    Da ce dracu’ inseamna sa fii in raza de actiune a rachetelor rusesti ?Iti creste salariul minim ? Se ieftineste carnea ? Se va dezinfecta prin spitale cu dezinfectant adevarat si nu cu apa chioara ?Pe mine anuntul lui Putin m-a ingrijorat serios. Ma duc la targul de vechituri sa-mi  iau un radar si un scut antiracheta. Si-atunci sa mai pofteasca musiu Putin sa mai puna rachetele pe mine !

    • # mai 29, 2016 at 4:27 am

      Raspunsul la intrebarea & bascalia ta qvasi inteligenta il vei afla mergand  cu brigada ta , la picnic , in DEVESELU chiar atunci cand un stol de randunele >>>”Rachete a la’ rus ” vor dori sa „cuibareasca” in zona. Iata si denumirea „randunelelor” in latina : KALIBR NK ; BRAHMOS 1 ; P 800 onix ; BRAHMOS 2 ( sa nu le confunzi cu alte randunele de interceptie ). Atunci vei simti /afla ce inseamna sa fii in raza de actiune a „randunelelor lu’ musiu Putin ” . Dupa acea sa ne scrii din RAI ce experienta sublima ai avut cu „randunelele lu ‘ PUtin „

  20. # mai 28, 2016 at 12:11 pm

    Ba antonica,vorbeste cu un ghiorlan din preajma ta sa-ti puna veriga in bot ca sa nu mai scurmi cu botul prin toti cacatii . Lasa-ne opinticule ca scrii ca o latrina . Oameni fara sapte ani de-acasa ,fara rusine,fara caracter,ca tine nu sunt o bucurie pentru parintii sai. Gandeste-te sa citeasca ma-ta ce defechezi tu pe gura pe internet ,sa silabiseasca biata femeie si sa roada cu gingiile ei tocite erectiile verbale ale tale. Esti un prost antonica,un hoit fara suflet,fara simt,fara masura,esti printre oameni vierme,iesi târandu-te,cum ai facut toata viata si lasa-ne ca imputesti mediul uman.

    • Antonescu
      # mai 28, 2016 at 1:49 pm

      Apropo cand m-am uitat in buda ce crezi ca am vazut!!!! Chipul tau in rahatul meu. Sa fie oare o minune sau o premoniție ????

  21. Rădulescu
    # mai 28, 2016 at 12:49 pm

    Fecaloizii rusofili și putiniști de ce nu pleacă în Rusia să fie la adăpost, de un eventual răzbel nuclear ?  Dintre rusofilii care îi papă dejectiile lui Putin, câți ați fost în Rusia ?

    • SaakasBilly
      # mai 28, 2016 at 1:10 pm

      Tampitule noi eram la adapost de razboiul nuclear aici ,dar tradatorii si lingaii astia ca voi i-ati adus pe ricani cu atomice ,ca sa aveti cu ce va lauda si voi taraturilor !! De ce sa ma duc eu la rusi ?? Eu sunt acasa pe pamantul unde s-au nascut moshii si stramoshii mei !! Voi sunteti taraturile si flegmele venite de nicaeri care exploatati poporul roman si-l vindeti la straini !! Ce am eu cu rushii ?? Sau voi, nebunilor si descreieratilor !! Ce au cautat prapaditzii de soldati romani la Stalingrad ,care turbat i-a dus pana acolo sa se prapadeasca ?? Mincinosi ca tine care vorbeau de o victorie facila ?? Tu chiar nu vezi pericolul animalule ?? Tu nu vezi ca se repeta totul ?? Sinucide-te boule !! Sari de pe un pod!! Bea insecticid !!

    • # mai 28, 2016 at 1:13 pm

      @ Radulesculeeeeeeeeee, ai mintea incuiataaaaaaaaaaaa, tare de tot . TATI, daca incepe  W W 3  esti in siguranta EVENTUAL, EVENTUAL, in Congo, Namibia, Patogonia, Burundi ,coasta de fildes pe acolo pe undeva  si  acolo daca te vede ca ai pielea alba  te linseaza numai asa de distractie … . In EU de la LISABONA la Vladivostok cum zice DUGHIN ai sanse de supravietuire  MINUS 10 pe celelalte continente  minus 3 , intelegi ce zic ? Daca nu mori de bombe & radiatii, mori de boli , foame ,  singuratate sau inebunesti etc…. Radulescule dincolo de injurii fii barbat cu q0@!3 si gandeste ca un barbat ! Ce crezi ca rusi nu iau „servite” de la actuali „parteneri lor de dialog „, Cate dau rusi atatea o sa primeasca si indarat … nu ti fa griji .

    • Rădulescu
      # mai 28, 2016 at 1:48 pm

       Tembelul rusofil nu înțelege că puterea de la Moscova, oricare ar fi asta, vrea să își arate muschii, să își impună punctul de vedere, în fața națiunilor mici. Dacă nu erau Statele Unite ala Americii aici, erau prezenți rușii. De preferat democrația occidentală, decat autocrația rusească.

  22. # mai 28, 2016 at 1:00 pm

    Oameni buni , oricat am insira vb pe aice , sper ca este clar pt toti „CA NU ‘I ‘A BUNA”. Rusu’ o pus ochi pe noi … da’ chiar nu i buna deloc . Va rog , da ‘ va rog , numai traiti in iluzia  ca a veni careva sa ne apere …. NATO/USA  si mai stiu  io cine.Rusu ii „curenteaza” mai intai pe aia , sa i tzina ocupati (le da vreo cateva zeci de „servite” ). Aia au pretext ca i a curentat URSU’ si mai aprope ii camase de piele … si uita asa ramanem  sa o luam in freza de la RUS pina ne baga in coma .RUSI !!! Adica aia de au dus 2 razboiae cu bombe , o mai dus un razboi rece , si tot in picioare sunt. Indiferent ca o pierdut sau o castigat tot in picioare stau. Cu astia (rusi) ne am gandit noi ca ar fi bine sa facem meci de box :( Zau,  cand a da rusu’ navala in Ro , n ‘or mai sti toti „alesi” cum s’o intinda in vest  ( or fugi ca sobolani )…Parca l vad pe neamt cum uita ca i presed Ro, cu toata morga & demnitatea si bailbiiala lui si cu Dacia logan fuge in vest , nu pe la sarbi nici pe la unguri ca l dau aia prins la rus . Bag picioru in capu lor de GOLANI ordinari cu cravata, vand vietile  a milioane de romani la taraba . Bata va Dumnezeu sa va bata de lepre. Se kaka  rusu , in ea adunare de la Varsovia. Care NATO ? sa trimita trupe in EU de est? Ca tarile din EU de est sunt rupte ‘n kr pe aparare … Cine vine ? italieni, francezi, germani ? sa ne apere ? Da chiar avem orbul gainilor ? Aia abia au pt ei aparare . Ce fac americani ? Tot NATO din europa are 8000 de „main battle tanks” din care 2000 sunt USA  si rusi au 23.000 ? Restul sunt vb , scenete si teatru ieftin pt prostirea populatie… :( ZAU chiar ne am tampit la cap cu toti de la ce ne spun micinosti astia la TV …. NATO, Varsovia, masuri , armata , intariri, va aparam bla bla …? ZAU asa… !!! Ce aviatie au nato?  RAFALE si Tornado din 1995-2000 adica de acum 15 ani ? Tornado germane n au reusit decat 2 misiuni in Syria pe timp de zi… ca pe timp de noapte sunt ” orbi ” ca o cartita… cica astia ne apar de rusi… vai de mama noastra …NU I BUNA DELOC !!! a sta rusu’ cu ochi pe noi ….Rafale este cu 2 clase in urma la Su 34 sau asta care l o facut rusu ultimu acu’…de 1- 2 ani 

  23. SaakasBilly
    # mai 28, 2016 at 1:29 pm

    Au venit ricanii si ne-au adus „siguranta” !! De ce nu au cerut ungurii sau bulgarii „siguranta” ?? Pen’ca nu sunt jeguri ca lingaii nostrii !! Nu se gudura ca potaile pe langa ricani ca ai nostrii ?? Pentru ca totdeauna ai nostrii au fost fetitzele otomanilor si au asta in codul genetic !! Si penca suntem pashalacul si haremu’ ricanilor acum !!

  24. Rădulescu
    # mai 28, 2016 at 1:42 pm

    Un vechi proverb rusesc spune ,,Cel care se îneacă, se agață de orice cracă.”, în această situație se află Putin.  

    • SaakasBilly
      # mai 28, 2016 at 2:12 pm

      Proverbul e romanesc si zice : „omul care se ineaca ,se agata si de un fir de pai ” iar tu esti un mare prost !!  Zici :”Dacă nu erau Statele Unite ala Americii aici, erau prezenți rușii” –-pai boule sau magarule sau oaie proasta ,cum vrei sa-ti spun ,aici nu erau nici ricanii si nici rushii ,era doar ceaushescu care se straduia de facea pe el sa ieshiti nationalisti si sa nu va vindeti la straini !! Si voi l-ati executa cu toata familia ca v-au platit ricanii cu dolari !! E neamul ala care-si executa conducatorii si-si vinde poporul la dushmani apoi se mai si lauda cu asta !!

      • Rădulescu
        # mai 28, 2016 at 2:49 pm

        Băi poolă beată, ești un incult, tu ai auzit de Dostoievsky, că de citit nu l-ai citit. Acea maximă este opera lui Dostoievsky. Pe Ceaușescu l-au omorât idolii tăi, Militaru, Brucan, Iliescu, toți cu studii și simpatii pro-rusești. Saakaka ești un idiot, mai multă inteligentă are și un oxiur ieșit din curul lui Stalin.

        • SaakasBilly
          # mai 28, 2016 at 3:32 pm

          Da !! Dostoievsky al tau era cu …”creanga” si romanashii cu paiul !! Vezi asta e raportul dintre noi si ei !! Poate nu ar strica sa mai citesti si proverbe si zicatori romanesti daca te lauzi ca esti  mare patriot !!

          • Rădulescu
            # mai 28, 2016 at 3:42 pm

            Băi oxiurule, ai o scuză că ești prost, mă-ta te-a avortat prin găoază, probabil a luat vreun virus la rozetă de la ,,armata eliberatoare„ în 1945. 

          • SaakasBilly
            # mai 28, 2016 at 4:10 pm

            Asa ceva inveti din „Dostoievsky” cultura din asta neaoshe de mahala ?? O dai cu calupuri de cultura ?? Vai de capu’tau de avorton iesit din canalizare !! Tu vrei ce ?? Du-te cariciule si omoara membrii GRU pe care-i vedeti pisti tat ,leaga-te de ei daca ai sange-n putza ,nu cauta potcoave de cai mortzi pa’net ,ca sa-ti arati prostia monumentala !! Sariti la gatul rusilor lashilor daca aveti curaj !! Va trebe bogatziile intinsului teritoriu’rus,  ai ?? Da nu vreti sa va puneti pielea-n batz cum a-ti mai patzit nu ?? Stati linistiti ca v-au pus-o ricanii nazisti deja ,fara sa va spuna ,cum au facut si hicleristii ….prostilor !!

  25. Antonescu
    # mai 28, 2016 at 1:47 pm

    Cozubas vorbesc asa doar cu leprele si sa-ti mai spun ceva … Aia de la care sugi tu acum mi-au omorât si deportat neamurile doar pentru ca erau romani si patrioți. Doar pentru ca erau niște oameni care doreau libertate care doreau respectarea dreptului proprietații. Cozubas tine minte EU nu voi avea mila si niciun fel de remușcare fata de un rus care încearcă sa mai impună direct sau indirect ceva României si romanilor. 90% din populația acestei tari va urăște de moarte ca si mine pentru răul si durerea provocate apropiaților. Iar pe voi trădătorilor de țara care va vindeți neamul pentru niște amărâte de ruble vocabularul meu este mult prea blând pentru ce ati merita cu adevarat. Asa ca nu imi mai tine tu lepra morala ca nu am șapte ani de acasă cand voi va Trădați neamul. Aschia nu sare departe de trunchi si sunt convins ca atat ma-ta cat si tactu au fost niște lepre la viața lor. Este valabil si pentru Liviusor pentru sakasmooie si toti latraii care încasați bani de la nemernicii ăștia de la Kremlin. Rușii merita din plin ceea ce li se intampla sunt singurii vinovați. Degeaba aruncați pisica in curtea Americii si occidentului … Daca erați un popor de oameni normali nu de degenerați acum aveați un nivel de trai mai ridicat decât țările din golf. 

    • SaakasBilly
      # mai 28, 2016 at 2:22 pm

      Am vazut si eu pui de burjui din astia „viteji”nevoie mare !! Sunteti ultimele lepre ..stii ?? Auzi frate „patriot roman” ,nu cumva ati exploatat la greu tzaranul roman ??Nu cumva exploatatori ati fost magarule ?? Nu cumva v-ati ocupat cu actiuni subversive impotriva armatei roshii ?? Nu exista cauza fara efect ,se vede si tu ce toxic esti !! Ce crezi ca tzi se intampla cand tzi se va apuca ghine limba aia de sharpe cu care sasai reptilo ?? Nu crezi ca-tzi vor scoate coltzii si-tzi vor tabaci chelea ??

      • antonescu
        # mai 28, 2016 at 2:46 pm

        Dar pana atunci imi spal cutitu in tine

        • SaakasBilly
          # mai 28, 2016 at 3:25 pm

          Cred ca daca ti-au spalat ricanii creeru’  iti ajunge ,cutzitashu’ ala de uns margarina pe paine lasa-l asa plin de cacat ,nu tot il flutura in fatza celorlalti ….jegule !!

      • antonescu
        # mai 28, 2016 at 2:47 pm

        Si armata rosie cu ma-ta imi sugeti toata pula cu tot cu tactu cu copii tai. AH CA NU IMI ESTI IN FATA ACUM

        • SaakasBilly
          # mai 28, 2016 at 3:27 pm

          „AH CA NU IMI ESTI IN FATA ACUM”–mie nu trebe sa mi-o sugi si nici sa ma lingi ,mie scarba de alde astia….ca tine !!

          • antonescu
            # mai 28, 2016 at 3:39 pm

            O sa imi belesti pula odata si odata sakasmooie cu tot cu ma-ta si toti oligofrenii mooisti de aici. Sunt convins ca nu scapi. o sa planga liviusor dupa tine :)

          • SaakasBilly
            # mai 28, 2016 at 3:56 pm

            „Sunt convins ca nu scapi” –de tine nu scapa nime’ esti moroiu’de net ,sinomim cu moroii din oltenia care muta satele in corturi pe pamanturile arabile !! Tu bantui peacilea de la inceput !! Nu stiu daca te poate scoate cu sobor de popi !! oltenii  scot inima moroiului o ard si apoi amesteca cenusha in apa si o beau !! Alta cale nu e !!

  26. SaakasBilly
    # mai 28, 2016 at 1:57 pm

    Nimeni nu vede ca inarmarea nucleara apoi cursa inarmarii nu rushii au pornit-o ?? Nu recunoaste nimeni ca s-au aruncat doua bombe nucleare pe nagasaki si hiroshima cand sa petrecut singurul holocaust nuclear  ?? Fara tampenia ricana azi nu eram in situatia in care suntem ??  Singurele state care erau in sigurantza relativ pana acum erau cele care detineau arma atomica ?? Si nimeni nu are atata logica sa gandeasca ca daca ei au avut atata inconstienta incat au asasinat  doar de dragul placerii lor criminale, doua orashe japoneze supraaglomerate ,vor fi  atat de inconstienti incat o for face din nou ?? Noroc ca sunt si foarte egoisti si se gandesc la curu’ lor si noroc ca rusii pot sa-i atinga si pe ei in barlogurile lor, ca altfel europa de mult era teatrul unui holocaust nuclear inimaginabil de mintea umana !! Acum tactica e alta!! sconcsosii carora nu le pasa nici de poporul rican si-au facut adaposturi subterane unde vor incerca sa supravietuiasca dezastrului nuclear planetar ,insa nu-si dau seama in ce aventura vor intra, si cat de infime sunt sansele lor !! Dar noi trepadushii de suprafatza e bine sa o mierlim cat mai repede si fara chinuri !! Daca se prelungeste e de preferat sa-i tragem in tzeapa pe cei care ne-au bagat in belea  ca sa ne mai distram inainte de a muri !!

  27. critic
    # mai 28, 2016 at 2:37 pm

    escu, antonescu, muiescu…. multa muie!

  28. Dragos
    # mai 28, 2016 at 2:57 pm

    Problema este că baza de la Deveselu este sub comandă directă SUA, nici măcar NATO, și nu calcă picior de român pe acolo, poate doar femeia de serviciu, că la asta suntem buni. Le dăm terenul gratis și le spălăm WC-urile.

    • Rădulescu
      # mai 28, 2016 at 3:06 pm

      Băi găozarule, de ce minți ca un rus jegos ? http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Actualitate/Stiri/Baza+de+la+Deveselu+Fosta+baza+URSS+astazi+baza+strategica+NATO

      • SaakasBilly
        # mai 28, 2016 at 3:20 pm

        nato e tot ricanu’ gaozarule !! Nu vezi ca ce zic ei restu executa ?? Ce importantza are ce zic fatucele ?? Sunt romani acolo ?? turcalai ,bulgari  cumva ?? Cat de bou poti fi !!

      • M_D_L
        # mai 28, 2016 at 5:10 pm

        Baza nu are cum sa fie pur defensiva. La cate sute (mii) de rachete au rusii, ma indoiesc ca cele cateva zeci de rachete americane ar apara pe cineva. Probabil ca acolo sunt ceva rachete ofensive, pe langa cele defensive care apara baza (nu pe altcineva).

    • # mai 28, 2016 at 6:09 pm

      @  dl Dragos , mai suntem buni si la altceva … sa o luam in freza de la rusi  in locul lu ‘ amerikanski ( pina intram in coma ) .De fapt asta este rolul nostru principal .

  29. SaakasBilly
    # mai 28, 2016 at 3:22 pm

    Si vi cu digi ??? Ha !! Ha ! Ha !! Pai aia mint cum respira si nici nu stiu pe ce lume traiesc !!

  30. ...escu
    # mai 28, 2016 at 4:41 pm

    Este declaratia lui Razvan Bratulescu,comandantul Bazei 99 de la Deveselu idiotule cu blazon,care spune ca baza e romaneasca,doar rachetele sunt ale americanilor Nu e normal cretinule ca trebuie coordonate cu radarele din Turcia si cu bazele din Turcia Polonia Si Spania si vor mai urma si altele.Ce conteaza la ce televiziune face declaratia.Iar Digi 24 este cel mai serios post de stiri din Romania.Dar ce sa-i explic unui activist bolsevic prost ca noaptea.

    • # mai 28, 2016 at 5:51 pm

      Naiv escule …Digi, rds, rcs si tot neamul lor … desfasoara proiecte de anvergura in zona Oradea pt alimentarea/ distributia /productie energ elctrice , au alt proiect  pt dezvoltarea retelei de cabluri optice pt internet in toata Ro cu dedicatie speciala pe zona rurala In plus de unde bani sa sustina o campanie pe telefonia mobila atit de agresiva si „tentanta” care ii depaseste cu mult pe operatori consacrati in ac domeniu. Naiv escule … de unde sunt bani pt ac proiecte ? Ce treb sa faca pt aprobarea banilor pt ac proiecte ? sa execute pupincurismul in grad de excelenta ? Comentatori si prezentatori dumnealor se ridica la nivelul de cunostiinte/exprimare a unor elevi de gimanziu de clasa a 7 a . Grila de programe urmareste agenda drepturilor asa zis individuale  adica : avort, educatie sexuala, „privilegiile” LGBT ..etc…; nu au publicat nimic referitor la campania pt familie si cele 3 mil  de semnaturi stranse pt programarea unui referendum in privinta schimbarii constitutie , unde se fie mentionat expres si clar ca termenul de familie inseamna un barbat plus o femeie si nu altceva >>> asta da f mult de gandit  odata ce alte televiziuni au facut o <<<<.In toata media audio vizuala  Romaneasca ei pozeaza in postura de „dizidenti” , mai ales dupa episodul „santajului „,dar in realitate sunt cei mai experimentati pupatori de funduri .Tu ii califici ca fiind cei mai seriosi ,de ce  ? pt ca nu s au polarizat in privinta politici interne ? NAIV escule esti  II in multe privinte dar te bagi in seama . Esti superficial , nu ai simt de observatie, si nici vorba de profunzime sau putere de analiza. Esti in schimb foarte priceput sa inghiti „galuste ” fara sa le mesteci, apoi sa le „servesti” la altii cu pretentie de icre negre. Vizavi de interviul cu nenea moft comandant de baza este „jenibil „. Repeta si nenea ” poezia ” invatata de la alti. In rest nimic notabil la dumnealui , sters si lipsit de  „nerv”  patriotic . In atitudine pare a fi mai degraba gestionar la legume/fructe. Numai intru in argumentatia cu DEVESELU. Prezentarea unei informatii la Digi 24, sau de un anume rang militar/oficial nu o califica implicit ca fiind reala/pertinenta . NAIV escule au makat unii kkt cu vagonu’ incepind de la ministri in sus + presedinti de tari , ca sunt arme chimice in IRAK , numai pt a avea justificare in ochii opinie publice pt invadarea IRAK ului… Si  nu or manca o strachina de kkt pt DEVESELU ? NAIV escule ti am mai spus inainte de a deschide gura informeaza/documenteaza- te si nu in ultimul rand GANDESTE cu mintea ta , nu a altora ,altfel iti iese un stol de porumbei din gura … si te faci de mandra minune 

  31. SaakasBilly
    # mai 28, 2016 at 5:26 pm

    E extraordinar cat de cinic e un limbric de buda pe forumul asta !!Cat de prosti ii crede pe romani ,cat de ciobani si de tzarani pe razeshii astia de pe plaiurile mioritice !! Auzi neamule ” baza e romaneasca,doar rachetele sunt ale americanilor” –adeca se recunoaste „ale americanilor” adeca toata instalatia aia e a lor sub comanda lor !! Ca pamantul de sub baza e romanesc e clar ,nu am nici un dubiu despre asta !! Dar toate constructiile de acolo au fost construite de ei si doar ei au acces la ele !! Baza era romaneasca daca aveam comanda rachetelor dar nu o avem si nici nu stim ce au aia acolo cum nu stim ce fac nici la kogalniceanu !! Era intr-un timp valva ca e pushcarie secreta acolo ,fac experientza pe oameni si trafic de organe !! dar autoritatzile romarlane s-au grabit repede sa puna batista pe tzambal !! Deci stati linistitzi romanashi ,baza e a noastra : ) de ce ? pen’ca suntem si noi in zona !! In partea exterioara a gardurilor de sarma ghimpata asiguram….paza !! Chestia e ca paza aia sunt  un fel de hingheri care strang cainii comunitari ca nu plac ricaneilor si se ocupa cu traficul de fetitze…binenteles,ca droguri le aduce de la kogalniceanu direct din afganistan !! Ok !! stati linistiti !! ricanii sunt multumitzi ,fetitzele batute cu obrajii tumefiatzi mai trebe’ schimbate din cand in cand ,dar se vand bine si in occident ,in rest au disparut pana si lupiii din padurile adiacente  asa de zeloshi shi-au facut datoria ….hingherii !! Cat despre otomani ,tot asa ,cu bazele ….”lor” : )

    • Rădulescu
      # mai 28, 2016 at 5:45 pm

      Oxiurule locul tău este în căcat, nu mai scoate capul din căcat că ne pișulim pe ochii tăi de hermafrodit.

  32. ...escu
    # mai 28, 2016 at 5:42 pm

    Fac experimente secrete cretinule ptr. ca au descoperit ca rusii au inceput sa degenereze ca natie devenind pericol ptr. planeta si cauta antidoturi.Ce fac americanii acolo e cu acceptul nostru,sunt bineveniti si ne distram cum schelalaiti ca nu sunteti si voi in stare sa va faceti propriul scut.Nu ati vrea niste tradatori ca tine pe langa rachete? Ca tot ce ati realizat in istoria voastra a fost sa furati de la altii,ca pe voi nu va duce capul de alcoolici sa inventati.

  33. # mai 28, 2016 at 5:51 pm

    Ba antonescu,nu mi te adresa fara un intermediar din specia umana! Bunicul meu a stat 9 ani(noua ba) la rusi,in Siberia ,plus ca a facut si 3 ani de razboi pe ambele fronturi. A murit ,Dumnezeu sa-l odihneasca in gradina lui,cu putina vreme in urma si i-a respectat pe rusi  pana in acea clipa.  Zicea ca oricare popor ar fi fost in locul lor,ne desfiinta ca natiune la ce atrocitati am facut pe la Odesa si pe unde am trecut.Mereu spunea ca nemtii nu dadeau doi bani pe noi(ca si acum) si ne considerau  suboameni (ca si acum) insa eram aliatii hitleristilor si nu ne impuscau ca pe animale,la gramada,desi s-au mai intamplat si astfel de cazuri . Si dupa o caruta  de ani vine o tenie subnutrita ca tine ,vorbeste ca porcul,desi are pretentii de erudit si ne explica cum sta treaba cu mersul pe jos si in ce mana trebuie tinuta placinta cand  este napadit de muste verzi.. Esti un ordinar needucat antonica,un incult fara rusine ,un om de nimic. Cum sa scrii astfel de mizerii ba nenorocitule,crezi ca ne dai pe spate,crezi ca ne faci sa te admiram,vrei sa iesi in evidenta,sa convingi,ce-i cu tine oare?

    • Rădulescu
      # mai 28, 2016 at 6:11 pm

      Băi căcat în ploaie, bunica-tu s-a intors în Romania că a trădat, a făcut pact cu diavolul și s-a înrolat în divizia T.V. (Tudor Vladimirescu).Aproape toți care au venit cu divizia TV au fost politruci și mâncători de căcat. Dovada este că și tu ești scatofag.

      • SaakasBilly
        # mai 28, 2016 at 6:50 pm

        Eu am cunoscut oameni inrolati doar in divizia Tudor vladimirescu si erau oameni simpli ca si ceilalti cazuti prinzonieri la rusi !! Oameni simpli cu schizje in ei ,numai ca erau considerati veterani de razboi si aveau pensie pe cand ceilalti nu aveau !! Bunicul meu avea un mare respect pentru rusi ,a venit acasa din lagar cu o mica tocatoare de carne prin care trecea toata mancarea ce o manca deoarece acolo si-a pierdut toti dintii !! Unu’a cazut in butoiul de varza murata,ei credeau ca a evadat  si l-au impushcat rushii ,sau a inghetat in intinderile nesfarsite de zapada ,dar primavara cand butoiul se golise i-au gasit cadavrul pe fund !! Italienii furau pisicile nemtilor si le mancau !! Oameni simpli dusi cu fortza ,ruptzi de familiile lor ,iar burjuii bogatani stateau acasa ca aveau bani !! Cine a vazut grozaviile de atunci i-a cunoscut bine pe rusi si a invatat sa-i respecte !! Nu am auzit pe nimeni care a ajuns sa-i cunosca sa zica ca sunt rai sau nedrepti !! Sa abatut urgia asupra lor fara ca ei sa vrea ,cum sa abatut urgia si asupra fiecarui prapadit roman rupt de familia lui si trimis la genocid impotriva unor necunoscuti prapaditi ca si el !! Majoritatea nu au fost bogatani burjui ca ai tai antonescule ,nu se puteau sustrage nenorocirii !!

    • Antonescu
      # mai 28, 2016 at 8:46 pm

      Cozubas Sugi pula de rus împuțit. Lepra aia de bunica-tu a fost in Siberia ca torționar javra spurcata. Exact cum am bănuit … A fost o lepra daca a stat 8 ani in Siberia in gulag si ii respecta inseamna ca e un mare trădător la fel ca si năpârcile pe care le-a ejaculat in Basarabia si din care te tragi si tu bai cozubas lepra ordinara. Limbric spurcat care sugi pula rușilor si ii pupi in cur

      • D'rect in Rekt
        # iunie 20, 2016 at 5:54 pm

        Antonescu sa imi bag pula in mata de nu iti gasesc si iti omor familia in numele Rusilor,oricum o sa fi futut de ei pana ce o sa ai gaura curului piscina,esti retardat rau omule,nu avem cum sa castigam impotriva lor.

  34. # mai 28, 2016 at 6:29 pm

    La fel escu si radulescu. Scriu aici cu hectarele si nu au fost in stare sa scrie macar o singura fraza inteligenta,coerenta, interesanta,eleganta,cu continut.  In empirismul si opacitatea lor isi inchipuie ca daca injura sau vorbesc pornografic devin credibili,domina audienta,sunt ascultati,ne obliga sa-i respectam sau sa ne temem de ei,ne fac sa suferim isi imagineaza sau ca ne enerveaza? Ba monstruletilor,va faceti de tot rasul ,va decredibilizati ,va deconspirati ca sunteti sterili intelectual,incapabili sa comunicati cu semenii ,lipsiti total de logica si capacitate de intelegere a tot ce va inconjoara. Nici un om cu 3 clase nu sta de vorba cu voi ca pierde timpul . Ce sa auda un om de la voi,injuraturi si pornografie? Cine pierde timpul lui pretios sa va auda cum defecati pe gura? On om civilizat intra intr-un dialog sa auda ceva interessant de la interlocutor,sa aiba un interlocutor pe masura lui,sa ramana cu ceva dintr-o discutie,nu sa il auda pornografiile si injuraturile lui escu si radulescu. Un dialog civilizat este un schimb de cunostinte,de idei,de concepte,de pareri ,de convingeri,de argumente,prin care ne imbunatatim mereu universul cunoasterii si experimentam lumea in care traim. Dialog nu inseamna balega iesita din gura lui escu si radulescu,doua closti de toamna târzie care au ratat educatia. Civilizati-va ba animalelor ca nu va costa nimic si frumusetea exprimarii ,eleganta comportamentului si reactiilor,o sa va aduca mangaiere propriului vostru suflet chinuit de mediul insalubru,scabros,trivial,pornografic,la care l-ati obligat sa devina captiv. Aratati-ne ca sunteti oameni si veniti dintr-o familie de oameni ,nu dintr-o cireada de vite…

    • Rădulescu
      # mai 28, 2016 at 6:52 pm

       Un inteligent observă tot timpul, un prost face tot timpul observaţii !

  35. # mai 28, 2016 at 6:32 pm

    Bunicul meu a fost vanator de munte ba cracanel-pirpirica ,tratat ca si criminal de razboi de catre rusi…

    • Antonescu
      # mai 28, 2016 at 9:16 pm

      Nu lepra bunica-tu a fost un împuțit de trădător ca si tine cozubas. Daca era asa cum spui tu erai acum cel mult neutru nu lingeai in kur ruși la greu. Cozubas esti un retard de propagandist si pupător de hemoroizi sovietici :) asta esti … Un limbric ordinar

  36. ...escu
    # mai 28, 2016 at 7:02 pm

    Cozubas,tu il citesti pe Saakasbilly? Te regasesti in ce comenteaza pe acest site? Spune-mi trei idei inteligente ale lui si iti promit ca apoi voi avea cu tine numai discutii decente.

  37. Stefan
    # mai 28, 2016 at 7:24 pm

    Foarte bine putin !!!! vina este in totalitate a romaniei ca a acceptat asa ceva ! Stima ! Si hai la razboi ! sa aparam pe cine, pe cei ce ne-au bagat in ue, pe parlamantari si atat… de ce sa nu moara ei si sa traim noi, din vina ue avem pula la cur acum !!! Sa ma pis pe romani si pe romaniaaa sa va trag la muie 

  38. Stefan
    # mai 28, 2016 at 7:28 pm

    Sa imi bag pula in tara asta si pe cei ce o sustin, imi iubesc tara, sunt tigan, as apara-o si cu propriul cap, insa cand cei care ne conduc aproba ca america sa instaleze la noi forte destructive si sa ameninte o tara care ne este vecina.. in alta ordine de idei america are 200 de ani de istorie dintre care 180 au facut razboaie si restu de 20 pace, ce vor acum sa inconjoare rusia si sa le ia toate resursele, asa cum au facut cu multe alte tari  ce le-au distrus si le-au luat tot ce aveau… asa si la noi.. or sa ne futa si pe noi, deja sunt instalati la noi !!! Romani prosti bagav-as pula in gura de terminati

    • # mai 29, 2016 at 4:41 am

      @ dl Stefan avem onoarea de a va instiinta ca sunteti calificat in cursa pt urmatoarle premii : OSCAR la categoria injurii ; premiul de POpulaRITATE  la categoria „Premium kokalares ” , premiul pt creatie artistica ” MARTALOGU cu MUSCHI si FARA CREIER”,  premiul pt incurajare „Chiar si dupa moarte tot prost ramai” ,  premiul PUBLICULUI ” Daca tacea tot la fel de bizon era ”  Era sa uit premiul uniunii medicilor si farmacistilor  ” GENIUL, cu un singur  neuron” si foarte important ” MARLANIA proteza care inlocuieste (cu succes) BUNUL SIMT” ;.VA DORIM ” SUCCESURI ” .   Atentie concurenta este mare !!! P.S. nu va obositi singurul neuron pt a mi raspunde , poate faceti comotie cerebrala… Folositi  doar expresii consacrate din culegerea de texte si zicatori  pt „DETINUTI si MEDIUL INFRACTIONAL ” cu apendicele „GLUME din GARAJ fara BAGAJ 

  39. Remus
    # mai 28, 2016 at 7:45 pm

    Și dacă Rusia și NATO sunt de fapt înțelese în scopul de a se spori niște cheltuieli din banii publici în favoarea industriei de armament?

  40. # mai 28, 2016 at 8:29 pm

    Rusia s-a inteles cu america sa fie cucerita? )))))) uau !  Conducatorii Romaniei li s-a dat si cetatenie americana,asa ca in caz de… Parca vad peste 10-15 ani ca fac opozitie din america si iar incep cu „dictatura,totalitarismul,statul de drept , democratia si prosperitatea populatiei )))” si asta doar ca nu sunt ei la putere…))

  41. ...escu
    # mai 29, 2016 at 6:39 am

    Dar lui Putin nu-i da nimeni muie sa aiba gura ocupata si sa nu mai debiteze enormitati? E mai prost ca toti postacii russiatoday la un loc.Marinela Nitu in varianta pedofila.

    • SaakasBilly
      # mai 29, 2016 at 8:16 am

      6:39 ––mica scarbaciune cu miros pestilential sa trezit !!Priveste in jur somnoroasa cu ochii ei mici si pishulatzi (nu stiu de ce) ,vede in apropiere o roata ,incearca sa fluiere pa’ea ,cu economie de jet …binenteles ,pen’ca va avea nevoie de pishu’ tooooata ziua, deoarece doar asta va face !! Asta stie ,asta face !! Cu multa cultura ,cu mult bun simtz ,asa cum deje ne-a obisnuit pe noi toti de pe acilea !!

  42. ...escu
    # mai 29, 2016 at 9:42 am

    Te oferi tu,saacaca sa-i dai muie lui Putin? Ca nu o sa ne murdarim noi romanii p…la pe un rus.

    • SaakasBilly
      # mai 29, 2016 at 9:51 am

      Fetitza natanga a ricanilor se baga in seama din nou !! Vrea sa spuna ceva dar are gura plina cu ceva noduros si negru !!Acoperitzi-i  capu’ la jegoasa, ca e urata ca porcu’ : )

  43. ...escu
    # mai 29, 2016 at 9:49 am

    Si idiotule prost ca noaptea,dupa ce te-ai dat de gol ca postezi sub mai multe nume,acum te dai de gol ca traiesti la Moscova La ora 9,39 ora Bucurestiului am facut postarea.Daca toti din serviciile secrete rusesti sunt idioti ca tine,nu ma mir de ce e Rusia asa inapoiata.

    • SaakasBilly
      # mai 29, 2016 at 10:04 am

      Sleampata ricanilor e in delir ,nu are logica ,si singurul neuron nu face fatza dar se munceshte darza !! Am scris ora din coltzul de sus !! atat !! Nu sunt mama omida ca sa stiu pe unde e fiecare ciumburush si nici ora mea locala nu sunt obligat  sa o dau ca indiciu !!

  44. ...escu
    # mai 30, 2016 at 9:39 am

    Brrrrr

  45. ...escu